Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha annyira számít a regeneráci...

Ha annyira számít a regeneráció és az elegendő fehérje, akkor ez hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

Gondolom erre szokták rávágni, hogy genetika és ennyi, semmi több.


Az egyik barátnőm 5 éve lovagol, heti 5x1 órát, a kaját soha nem számolta, fehérjéből meg szinte biztos, hogy nem eszik eleget, mert nagyrészt péksütiken, hús nélküli salátákon, gyümölcsturmixokon és szendvicseken él. Mégis olyan jó formás combja és kerek feneke van... Mást nem sportol emellett. Mielőtt ezt elkezdte, teljesen átlagos formája volt, és nem is nagyon volt feneke.


Én nemrég kezdtem ezt az edzős, jól táplálkozós dolgot, meséltem neki is, hogy miket eszem (ki is mérek mindent) és nagyon meglepődött, hogy miket és mennyit kell ennem ahhoz, hogy elegendő fehérjét vigyek be, pedig csak 100grammot viszek be naponta...


Én még saját eredményről nem tudok nyilatkozni, mert nem kezdtem olyan régen, viszont itt is olvastam már sok válaszban, hogy ha nincs elég idő a regenerációra, meg nincs meg az elég fehérje, akkor nem lehet rendesen fejlődni, pláne nőként...


Akkor neki hogyan van mégis izmos combja és feneke?


2021. jan. 16. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Tesi tanárként mondom, hogy az izomnöveléshez RENGETEG IDŐRE VAN SZÜKSÉG, nem pedig mindenféle hülyeségekre..
2021. jan. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Az lemaradt hogy neked idore van szukseged, ne várj pár hónap alatt 50 kilo plusz izmot.... :))

2021. jan. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert jo a genetikaja es evek ota csinalja ahogy irtad.
2021. jan. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A barátnődnek jó a genetikája.

Azért remélem tudod,hogy az izomnövelés és az,hogy valaki szemre formás,nem ugyanaz.

Az izomövelés az jelentős súlygyarapodás,hipertrofia,erőnövekedés,ami viszonylag állandó,többé-kevésbé folyamatos változással jár..A formás meg az,hogy pld valaki évekig kenuzik,vagy úszik,esetleg sportol vmi mást.

Elér egy szintű izmosságot,alakot és nagyjából itt meg is áll a további átalakulás.

Az izmoknak elegendő terhelés,regeneració,táplálék kell.Ő a heti lovaglásaival elert egy szintet,ami további fejlődéssel aligha fog jarni.Es mivel szinte 0 kihívás az izmainak a lovon üles,így gyakorlatilag nincs is minek regenerálódnia.Ezert tud mindennap lovagolni.A felesleg kakaóscsigát elégeti a szervezete.


A másik dolog amit irtál,hogy megeszik barmit,és semmi rossz hatása nincs rá,kapcsolódik a fentihez.Elégeti a feles ch t.

Lehet jelenleg ez a helyzet,de tévedés azt hinni,hogy ez igy is marad!Az idő múlik.Az anyagcsere változik,a hormonháztartás alakul.

Én 70 kg voltam olyan 18-24 éves koromban,és lexartam hogy mit,mikor eszek.Semmit se sportoltam,sőt a haverokkal ittunk,buliztunk.Rengeteg sört ittam.Ettem amikor éhes voltam,épp ami volt.Chipsztől kezdve bármit.

Meg se látszott rajtam.Vékony voltam"a hasizmaim látszódtak.Egy deka +súly nem jött fel rám.


Ha most tenném ugyanazt,nyilván egy punnyadt,dagadt disznó lennék.

2021. jan. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!