Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez így helyes?Nemrég kezdtem...

Varlamov kérdése:

Ez így helyes?Nemrég kezdtem a dolgot és informálódok itt neten videókból és gyakorin is a kiegészítőkkel meg mindennel kapcsolatban. Sokan írták, hogy a túl sok fehérje fogyasztás odavág a vesének.

Figyelt kérdés
Valamelyiknap összefutottam Kis Jenő videójával, ahol azt mondja, edzés előtt egy fehérje, edzés után egy tömegnövelő+dupla fehérje kombó. Nem sok az?

2021. febr. 15. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kezdőnek felesleges ennyi,fehérje edzés után oké,talán még bcaa/kreatin,ezekről olvastam hogy tényleg hasznosak,tömegnövelő meg felesleges,inkább költsd a pénzed jobb kajára
2021. febr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok fehérjét kéne enned,hogy káros legyen a vesédre. Ha egészséges vagy és eleget iszol, akkor semmi bajod nem lesz.


Egyetértek az első válaszolóval. A tömegnövelő pénzkidobás. A fehérjeporok meg akkor jók,ha nem tudsz eleget enni valami miatt,amúgy az is felesleges.


Kiss Jenő... Hát igen,ő nyilván ezt mondja,mivel a sok tápkieg cég szponzorálja, adja neki a ződhasűt'. Ha azt mondaná,hogy ,,semmi értelme,ne vegyétek,egyetek rendesen,semmi szükségetek ezekre",akkor valószínűleg nem menne túl jól a biznisz... Meg persze a profi szinten lehet,hogy napi 3 fehérjeshake lecsusszan, és még úgy is bőven kell,de egy normál, hobby szinten edző vagy naturál embernek baromság.


Amit a tápkieg cégek, forgalmazók, reklámarcok...stb (akik nyernek ezzel) mondatait fenntartásokkal kell kezelni.

2021. febr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
bcaa-t iszok edzés közben, meg egyet melóhelyen. Kreatin az edzés előtti shake-ben. Meg szoktam szedni HMB-t, meg izületvédőt. Akkor csak marad az edzés utáni shake.
2021. febr. 15. 20:13
 4/8 A kérdező kommentje:
Am, én is így gondoltam és igazatok van!
2021. febr. 15. 20:15
 5/8 anonim ***** válasza:

A kreatint is meghagynám későbbre,kezdőként nem fogod érezni a hatását. Ha kicsit megakadtál,akkor adhat egy kis pluszt. De ez pár évig nem lesz így. Ha 1-2-3 év után megakadsz,akkor nem a kreatin hiánya lesz a probléma.


Én a bcaa-t is kihagynám, nekem önmagában egy szinten van a tömegnövelővel... Én max ízületvédőt, vitaminokat (ha nem eszel elég zöldséget és gyümölcsöt vagy télen jó még) és egy fehérjepor vennék (azokra a napokra,ha pl nem ettél eleget). A többi felesleges még. Később jöhet a kreatin is. Persze te pénztárcád, te döntésed, csak szrintem semmi értelme.


2.voltam.

2021. febr. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Napi 1-2 adag feherje oke a gyorsabb felszivodasert vagy rohanas kozbe. Reggel pl zabkasaba, meg edzes utan vizzel. De mindenkinek a szamara es celjanak megfelelo mennyisegu feherjet kell bevinnie. Ha pl beviszel kajaval eleget akkor folosleges, nem fogsz jobban fejlodni. Sot az is kcal ha nem egeted el elraktarozza a szervezet ugyanugy.

Hmbt egyszer szedtem de full felesleges...

Creatin az segit a regeneracioban meg feherjeszintezisben elmeletileg de pl a marhahusba nagyon sok van meg mas kajakba is akad ha jo az etrend akkor az se fog dobni semmit kb.

A bcaa aminosav az a feherjek ugye aminosavakbol allnak. Ugyanigy lebontja a szervezeted a feherjet.. bcaava, glutaminna stb.. ez is eleg placebo nem sokat fog dobni.

Helyettuk inkabb egy multipro meg esetleg egy edzeselotti. Az izuletvedo mehet, az hasznos.

2021. febr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Van multi pro 30 tasakos, izületvédőnek meg Joint X-et használok. Igazatok van, marad max egy fehérje, többi megy kajára meg zöldségre. 8 órában melózok 2 szünettel. Reggeli 10perc, második kaja négy óra múlva van... Azt hogy hifaljam át? Protein szelet? Reggel egy fehérjét zabkásával szoktam nyitni.
2021. febr. 15. 21:04
 8/8 anonim ***** válasza:
4 ora még nem gáz kaja nelkul. Egyel az elso szunetbe lassu felszivodasut pl barnarizst meg marhahus. Azzal elvagy egy jopar orat
2021. febr. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!