Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem vagyok elölről...

Miért nem vagyok elölről lapos ha edzek?

Figyelt kérdés
A hasam és a melleim "állnak ki" valamelyest. Teljes testű edzés csinálok(hát,mell,váll,kar,has,comb,)mindent leedzek eszek fehérjét amennyit bírok, próbálók nem sokat enni,mégis nem nagyon de elől kiáll a has,melleim,alapjába véve vékony ember vagyok.Gondolom a zsír miatt lehet ez,érdekes,hogy vékony vagyok és mégis zsíros vagyok edzés ellenére is.Ideális a testtömegem.férfi vagyok. 177cm/75kg

2021. febr. 20. 09:05
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

"próbálok nem sokat enni"

A 130kg-s ismerősöm is ezt szokta mondani. Egyszerű a képlet, ha nem megy le a zsír, akkor többet eszel mint kellene a fogyáshoz. Az meg, hogy "ideális" a testtömeged BMI vagy bármi alapján... Mit számít? Ha zsíros vagy és kockás hasat akarsz, akkor nem ideális.

2021. febr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Teljes testu edzes haha, ez vidaman hangzik 🤣🤣🙃
2021. febr. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%
Jön a sok atlétaalkat a tanácsaival 😀
2021. febr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiall a hasad, nagyon ncs tonysban a hasizmod. 🙃
2021. febr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az nem baj ha kiáll a melled, ha csak nem zsír az egész. De gondolom nincsenek Schwarzi csecseid a teljes testű edzéstől :D
2021. febr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Annyira nem all ki a hasam az izom van alul es a felso hajreteg felul ez a kombo miatt tunik nagynak. Miert baj a teljes testes edzes? Ugy tudom az jobban egeti a zsirt,tobbszor van az izom megdolgozva
2021. febr. 20. 15:42
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Elegge ugy hangzik mintha nemreg kezdtel volna edzeni. Gondolom otthon, tapasztalat nelkul par eszkozzel. Ebben a sportban evek utan varj komolyabb eredmenyt, de legalabb jopar honap mire alakul vmi. Ha jol van osszerakva az etrend meg az edzesterv... Olvasgass sokat edzesrol, kajalasrol. Nezz videokat. Nektek mar konnyu.. mindent megtalaltok a neten.
2021. febr. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Minél több izom van rajtad,annál több zsírt égetsz pihenes közben is.Ez az utóegetés.Ez azert van,mert izmok energiaigenyes szövetek.

75 kilónál ne akarj bordás hasizmokat, fejlett izomzatot egyszerre.

Ha nem vagy cal pluszban nem epítesz semmit.

Ha minuszban vagy,akkor meg fogyni fogsz.

Fentebb irtak legalabb 4,5 hónap mire elkezd a tested összetétele valtozni az izom javara.Majd akkor lehet latni az irányt jobban.

A nagysúlyos alapgyakorlatok égetnek legtöbb zsírt,ez igy van.

2021. febr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A főproblémám a hasam és a mellem,mindkettőre edzek. És azt veszem észre,hogy fekvőtámasszal,különböző plank gyakorlatottak izmos lesz a mell és has de nem tűnik el felette a zsír réteg és emiatt "kitüremkedik" valamennyire.Lehet,hogy jobban,erősebben megkellene edzenem ezt a kettő részt és akkor eltűnne róla háj réteg? Amúgy pont annyit eszek ami elegendő,ha ennél kevesebbet ennék éhes lennék 2-3 óra múlva.Futni nagyon sokat nem akarok mert akkor csökkenne az izmom is, probálok megfelelő fehérjét bevinnit, húst is eszek minden nap de nem akarom túlzásba vinni a hús fogyasztást. Szóval szerintetek az lenne a legjobb megoldás ha erősebben,jobban megedzeném ezt a két "problémás" részt?
2021. febr. 22. 09:00
 10/10 anonim ***** válasza:

9: Nem. Szerintem a legjobb megoldás az lenne, ha kicsit olvasnál a témáról (sport, testépítés, étrend, fogyás), eltöltenél vele pár órát minimum. Nem bántásból, szinte mindenki így kezdi, de az írásaid alapján nagyjából semmit se tudsz a témáról és így nehéz.

Nincs helyi zsírégetés, edzhetsz napi 10 órát is a hasizmodra, a zsír nem fog lemenni attól. Csak akkor fog lemenni a zsír (leegyszerűsítve) ha kalória deficitben vagy az étrend+mozgás segítségével. A megfelelő étrendet meg nem az által kell összeállítani, hogy most éhes vagy-e vagy nem. Ismételni tudom az első kommentemben leírt dolgot, hogy a 130kg-s ember is éhes ha nem eszik annyit amitől 130kg lett.

Fehérjebevitel: nem feltétlen kell "túlzásba vinni" a húsfogyasztást, de ha izmosodni akarsz, akkor valahogy be kell vinni elegendő fehérjét. A "próbálok megfelelő fehérjét bevinni" nem tudom pontosan mit takar, de sajnos erre is figyelni kell, ha célod az izmossabb fizikum.

Ez sajnos azzal jár, hogy időt és energiát fektetsz bele (az edzésen kívül is!), különben nem sok eredménye lesz. A "futni nem nagyon akarok", a "kevesebbet ennék éhes lennék", a "próbálok bevinni" sajnos nem jó hozzáállás.

2021. febr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!