Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Endomorf testalkatúnak bármi...

Endomorf testalkatúnak bármi tipp izomtömegnöveléshez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy endomorf testalkatúként étkezésnél,izomtömegnövelésnél, mire kellene figyelnem, hogy ne zsírosodjak el nagyon? Korábban rendeltem egy 8 hetes online étrendet egy népszerű hazai edzőtől, amit végig is csináltam, de durván zsírosodtam tőle. Körülbelül 3100-3200 caloria volt és 20 évesen 171 cm magasan 73 kilogrammról 85-re sikerült felmennem 8 hét alatt, viszont a combom, hasam,tokám borzalmasan zsíros lett. Most diétázom épp és 73,5 kg körül járok és lassan újra tömegelni kezdenék, viszont nem szeretnék megint ennyire bezsírosodni. Tudom, hogy tömegelésnél szinte lehetetlen elkerülni, de hátha tud valaki valami tippet. Próbáljak meg egy 2000-2500 calorias étrendet? Szénhidrátnál 3g/tskg-ra gondoltam maximum, míg a fehérje 2g/tskg, a zsír 0,6g/tskg lenne. Vagy ez a CH túl kevés egy tömegeléshez? Esetleg iktassak be hetente párszor kardioedzést? Köszönöm a segítséget, válaszokat! :)

2021. márc. 14. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha durván zsírosodsz, akkor kevesebb kalória kell. Ha még mindig zsírosodsz, akkor még kevesebb. Igazából ennyi az egész. 8 hét alatt 12kg brutál sok, azért előbb is észrevehetted volna hogy nem oké.

Durva becsléssel 1000-1200 kalória pluszban voltál (persze kérdés hogy a 12kg-ból mennyi volt a víz), ha tényleg 3200 volt a tömegelős étrended, akkor 2000 körül lehet a szinten tartás, szóval valahol 2200-2400 körül lenne jó valószínűleg. Kezd el kb ennyivel aztán korrigáld, ha nem tetszik, de ne 8 hét múlva :) Persze ne is egyből 1 hét múlva, mert abból sokat nem lehet megállapítani, meg az elején lehet hirtelen felugrik egy kicsit.

Mennyivel diétáztál most és milyen ütemben fogytál?

2021. márc. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne zagyváld bele a cardiot is még!

Ezek az elkeszített cuccokkal az a baj,hogy nincsenek személyre szabva.Max gyurcsók- féle stílusban lehet kitalálni az anyagcseresebességet,ami mindenkinél egyéni.De a mester mar meghalt.Ugyhogy neked magadnak kell kikíserletezni.

Indulj el egy alacsony szenhidratmennyiséggel.Ezt ugyis megérzed,hogy jo e vagy nem.

Ha kevés,akkor nem fogsz nőni.Fáradt leszel,nem lesz erőd.

Ez jelzi,h kevés.Ezután emelsz rajta.Majd megint,ha kell.Addig,mig el nem kezdesz tömegben erőben nővekedni.A havi 1 ill 1,5kg optimális(ebben is lesz nyilván nemi zsir,de ez termeszetes.)Ezt kell megcélozni.

Ugyanis ennél több izomtömeg nem igazán lesz,mert ezenfelül az viz és zsir.

Tehat,ha 3 kg -okat szedsz fel,akkor az sok szénhidrátot takar.

Akkor csőkkenteni kell.

2021. márc. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kb. 1600 kalórias étrenddel és heti 4x35p kardióval fogyózom és havonta 4kg körül ment/megy le. Később már én is kapcsoltam, hogy itt valami nagy gáz van, de nem egy kezdő edzőtől kértem az étrendet és gondoltam, ha valaki ért hozzá, akkor az pont ő a rengeteg verseny eredmény és a megnyerő stílus miatt. Persze mikor szóvá tettem a problémámat, megkaptam, hogy valamit szarul csinálhattam és rendeljek diétás étrendet és minden tökéletes lesz. Szóval inkább összeállítom magamnak az egészet,mint a kezdetekben. Köszönöm a válaszod!:)
2021. márc. 14. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!