Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítők! Ilyenkor mi történik?

Testépítők! Ilyenkor mi történik?

Figyelt kérdés
Szeretnék izomtömeget növelni, amihez követek is egy megfelelő étrendet, illetve edzésprogramot. De egy ideje eljátszadozom a gondolattal, hogy mi történna ha mellette heti 3-4x éhgyomros kardióznék? Mivel akkor zsírt éget a szervezet. Akkor a késöbbiekben izomtömeget növelnék, s mindeközben zsírt is veszíthetnék?
2021. márc. 16. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Az éhgyomros kardió nem feltétlenül égeti jobban a zsírt, ha viszont intenzív laktacid kardiót végzel, tehát olyat ahol eltolódik az igény a szénhidrátok felé, akkor akár izmot is bonthatsz, mert ha nincs elég szénhidrát tartalékon, akkor gyárt magának a szervezet glükózt, és ott már fennáll az izombontás veszélye, mert ahhoz szükség van leucinra, amihez lehet, hogy a vázizmot fogja lebontani (az hozzátartozik, hogy ha edzett valaki, akkor a felhalmozódott laktátot is hatékonyabban tudja újrahasznosítani az izomzat, illetve nagy eséllyel reggel sem üresek a glikogénraktárak, ezért a valóságban a legtöbb ember ettől sem fog izmot veszteni). Én végzek állóképességi edzést is a súlyzós edzés mellett, igaz ez jelenleg csak heti 1 HIIT, és ezt szeretem éhgyomorra megcsinálni, de inkább csak azért mert: 1. éhgyomorra magasabb a stresszhormonok szintje, emiatt jobb a teljesítmény és a fókusz, 2. kevesebb mikromenedzselést igényel reggel éhgyomorra lenyomni. Amúgy a testzsír csökkentéséhez kell kalóriadeficit. Elképzelhető, hogy tudsz úgy is tudsz építeni izmot, hogy közben csökken a testzsírod, attól függ, hogy jelenleg mennyire vagy zsíros és/vagy edzett.
2021. márc. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
168 centi vagyok 54 kiló ( nő ) és a testzsír százalékom kb 23%
2021. márc. 16. 18:49
 3/3 anonim ***** válasza:

1.válaszolóval értek egyet.


Bár nekem az éhgyomros edzéssel eddig nem túl jók a tapasztalataim. Kevésbé vagyok koncentrált,gyorsabban elfáradok, utána is fáradtabb vagyok és nem tudok úgy teljesíteni, mintha előtte ettem volna. Több embertől hallottam ezt, persze valakinek jobb az éhgyomros edzés (pl az első válaszolónak).


Az éhgyomros edzés pedig nem fogja a szín tiszta zsírt égetni. Ez kb olyan tévhit, mint az ,,este már nem eszünk" vagy az ,,zsírból izmot". Nézz utána. (Bár az első válaszoló leírta.)

2021. márc. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!