Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért mondják sokszor a...

Miért mondják sokszor a testépítők, hogy minél több a fehérje az étkezések során az annál jobb?

Figyelt kérdés
Még olvastam régen több helyen, hogy a szervezet egyszerre csak 40g fehérjét tud feldolgozni, a maradék kiürül. Azonban több videósnál is azt hallom, hogy ez micsoda fullos kaja, mert ebben a tálban 80g fehérje van. Ha a szervezet, viszont csak a felét tudja felhasználni, akkor minek ennyire túlzásba vinni a kajálást? Tegyük fel, hogy van X mennyiségű csirkemellünk. Az X mennyiségű csirkemellben összesen 100g fehérje van. Miért mondja, akkor a testépítő, hogy egyél meg annyit, hogy 80g fehérje legyen benne. Miért nem lehet lesoztani 50 - 50-re és akkor a következő étkezésnél is biztosítva van megfelelő mennyiségű fehérje

2021. jan. 29. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Mert nem értenek hozzá. Egy adott mennyiség felett a szerevezet már nem profitál a fehérjéből. Hogy mennyi az annyi, azpn lehet vitatkozni. Az egyszerre 30 vagy most épp 40 gramm nem igaz. A lényeg, hogy a nap során meglegyen az adott mennyiség. Persze a szélsőségeket kerülni kell, ha valaki például tömegel, akkor nyilván nem egy étkezés során viszi be a napi tápanyagját.
2021. jan. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nagyon hallottam ilyeneket, én mindenhol azt látom, hogy 13 kis dobozkába külön rakosgatják a kiszámolt kajákat szépen elosztva egész napra.

Az hogy "videósok" mit csinálnak.. Nyilván jól néz ki videón, hogy egy teherautónyi kaját betol és mindenki ámuldozik, hogy "aztaaa te ennyit eszel, nagyon durva, én a felét se tudom megenni", meg tudnak csinálni egy clickbait thumbnailt.

2021. jan. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
47%
Ezeket en sem ertem, meg ki tudja, hosszutavon mennyire teszi tonkre a vesejet vele...
2021. jan. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudják mit beszélnek, hallották hogy kell 2g/tkg aztan felvannak porogve hogy akkor egyunk meg egy kilo csirkemellet egyszerre mert az tuti jo lesz.


Van ez igy, 40g helyett en csak 30at irnek es edzés után mondanek 40-50et amikor megnovekszik a felszivodasa, de amugy nem hinnem hogy nagyon tobb felszivodna.

2021. jan. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Napi 450-550 gramm fehérjét illik bevinni véleményem szerint


Kálmán

44 éves

178 cm

156 kg

56-57-es kar


Naturál erőemelő atléta

2021. jan. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Syntolos gyerek 🤣🤣🤣
2021. jan. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!