Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jó lehet ez az edzésfelosztas?

Jó lehet ez az edzésfelosztas?

Figyelt kérdés

Jelenleg így edzek :

Hétfő : Felsőtest

Kedd : Láb

Szerda :pihi

Csütörtök : push

Péntek : pull

Szombat : Láb


Viszont ez a push - meg pull nap nem igazán tetszik mert pl huzo napon amikor evezek, huzodzkodok stb akkor utána a bicepszemre nem tudok akkora energiát fordítani, illetve keményen edzeni rá mert a hátazas sokat kivett belőle.

Toló napon pedig a Fekvenyomas, Döntött Fekvenyomas után már a Vállbol nyomás nem megy annyira, mintha külön edzenem a vállat.


Úgyhogy arra gondoltam hogy csütörtöki tolónap helyett : Hát- Mell lenne, Pénteken pedig Váll - Kar.


Ez így jobb lehet? Baj ha pénteken vállazok úgy hogy előtte nem nyomtam fekve, meg döntött padon is?

Illetve ha edzem külön a hátsó vállat is pénteken, ami az előző napból azért kapott egy kis terhelést(ha jol tudom evezésnel dolgozik a hátsó vall is)



2021. márc. 19. 21:00
 1/6 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti bekezdésben elirtam : * ha előtte lévő nap nyomtam fekve
2021. márc. 19. 21:02
 2/6 anonim ***** válasza:

Jo lehet, tenyleg van aki a hat-mellet egybe teszi. De paran nem javasoljak az antagonista (nagy) izmok egy napon edzeset. Neked kell kitapasztalnod.

Bicpeszre eleg edzes vegen 1-2 gyakorlat, nem kell mindig szetbombazni 4 kulonbozovel. Vall-kar annyira nem idealis, mert kis izoncsoportokrol van szo; a nagyot szoktuk a kicsivel.

(Kit erdekel,) en mondjuk tolo-huzo izmokat nem tettem egymas utani napra, altalaban a pusht lab kovette, aztan 1 nap pihi, aztan pull, pihi, lab, push, stb ahogy kijott. Egyebkent jobban szerettem a felso-alsotest bontast.

2021. márc. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg annyi, hogy vallat nem kell bazi sulyokkal edzeni. A hatso vallat inkabb pullhoz tedd, pl egy bemelegito szetthez vagy az edzes vegere - nem kell szerencsetlent kinyirni :D (irkal belolem az alkohol)
2021. márc. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én alsó felsőt csinalok.Nekem bevállt.Próbat megér.
2021. márc. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ennyi erovel jobban jarna egy 4 napos edzestervvel. Ugyanugy tudnal 2x labazni es lenne 2 pihinapod.

Nekem a hat meg a lab van kulon + van egy mell bicepsz meg egy vall tricepsz

2021. márc. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is egy ilyen edzéstervet csinálok most és eddig bejött.Az szerintem nem baj ha nem tudod a végére annyira megedzeni a bicepszet mert a végén ugyanúgy elfárad csak nem pl 3-4 izolált gyakorlatból össze hanem 5-6-ból ahol javában részterhelést kap.

Push napon meg tedd a vállból nyomást másodiknak az első fekvenyomás után mert elvileg ez az alapgyakorlat vállrayaz elején kell hogy legyen.

2021. márc. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!