Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Bukásig vagy nem bukásig?...

Bukásig vagy nem bukásig? Elsősorban személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi!

Figyelt kérdés
2021. márc. 29. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalat: sok év edzés után azt mondom, hogy nem érdemes bukásig menni, mert túlterhelés lesz belőle, és ezért nem tudsz majd továbblépni.

Ami a céljaimnak megfelelt: közepesen nehéz sorozatok összetett gyakorlatoknál 5-6, izolált gyakorlatoknál 8 ismétléssel sorozatonként, ez lassú, de minőségi fejlődést biztosít (az egyéb trükköknek, hogyan és mikor emeld a súlyt a gyakorlatoknál, milyen programot kövess, olvass utána, és tapasztald ki saját magadnak).


Vedd figyelembe, hogy ezeket olyan szempontból írtam, hogy mindig naturál voltam, és nem érdekelt a nagy tömeg, csak az erő (egyéb sportokhoz kiegészítésnek végzek súlyzós edzéseket). Ez azért fontos, mert ha valaki doppingol (és nagy tömeget is akar), akkor jobban el tud menni mindig bukásig, mert a "kémiai segítség" miatt jobban tud regenerálódni az idegrendszere és az izmai/ízületei.

2021. márc. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem szeretek partnerrel edzeni. Bőven elég addig edzeni, amíg egyedül megy. A na még kettőt, gyere, segítek mondatok után mindig széthullottam. Nyilván nem egy alkalommal, de rövidesen.
2021. márc. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Megvan a helye a bukásig való edzésnek, sőt, a bukáson túli edzésnek is. De ez haladó téma. Láthatóan kezdő vagy, így azt javaslom, ne menj bukásig, hanem előtte 2-5 ismétléssel hagyd abba a sorozatot!
2021. márc. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
#2 miért is esel szét? Túl nagy a terhelés? xd Ez a lényeg benne
2021. márc. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!