Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Alap izomzatot mennyi idő...

Alap izomzatot mennyi idő alatt tudnám elérni? Feltétlenül szükséges konditerem?

Figyelt kérdés
Vagy vegyek súlyzót? Semmi izmom nincs. Alapot össze kéne hozni. Fehérje menjen? 28F

2021. ápr. 11. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Mi számít nálad alapnak?

2. Az idő függ attól, mennyire jók az adottságaid, mennyi időt tudsz rászánni, és mennyire okosan csinálod.

3. Nem feltétlenül szükséges konditerem.

4. Fehérje menjen, különben meghalsz. Ha fehérjeporra gondolsz, arra nincs feltétlenül szükség.

2021. ápr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A konditeremben mindenféle eszközök rendelkezésre áll, ezért egyszerűbb a helyzet, de nem feltétlenül kell terembe járni. Akár saját testsúlyos gyakorlatokkal, vagy gumiszalaggal is elkezdhetsz edzeni otthon.
2021. ápr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én november óta nem edzettem, de szinte ugyanolyan vagyok mint előtte, picit fedettebb ennyi. Egy titka van, nem szabad koxolni, akkor nem esel össze. Edzz otthon, egy kézisúlyzóval is lehet sokféle gyakorlatot csinálni, persze közel nem olyan mint egy konditermi edzés, de a semminél ez is jobb
2021. ápr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A kezdő, életében nem kondizó, zöldfülű ember ha komolyan veszi az edzést, a gyakorlatokat szabályosan hajtja végre, bemelegít-nyújt, hagy időt a regenerálódásra és megfelelő étrendet követ, akkor az első egy évben olyan drasztikus és kontrasztos változást tud elérni, hogy az valami iszonyat. Utána ez a változás lassulni kezd, aztán meg is állhat, ha az ember nem változtat mind az edzésterven, mind a táplálkozásán, de az első hónapokban elképesztő változásokon lehet keresztülmenni, ez tapasztalat.

Én anno nulla súlyzóval, nulla eszközzel kezdtem el itthon edzeni. Húzódzkodtam, tolódzkodtam, fekvőtámaszoztam, felüléseztem, guggoltam, árnyékbokszoltam, mellette pedig eljártam futni. Úgy toltam ezt hetente négyszer-ötször, mint a gép. A 80 kilós, zsíros testemből 12 hónap alatt csináltam egy 65 kilós, kockás hasú, domború mellkasú, esztétikus, sportos, atletikus formát. Aztán ez a fejlődés megállt és stagnálni kezdett. Hiányzott az új az izomzatomnak. Elkezdtem egy tömegnövelő étrendet, aztán pedig bérletet vettem a konditerembe, hiszen kellettek a súlyok és a gépek. Azóta eltelt pár év és rengeteget fejlődtem mind izomtömegben, mind kardióban. A fejlődésem ismét kezdett megállni, azonban bejött a koronavírus, így megint itthoni edzésre szorultam. Ez pont kellő változatosságot jelentett a testemnek, így most ismét saját testsúlyos gyakorlatokkal edzem meg az izomcsoportjaim, amennyire csak tudom, és érzem/látom a fejlődést. Amit újra lehet konditerembe járni, már veszem is a bérletet. Az izomzatnak szükséges van a változatosságra, a sokkhatásra, és a megújulásra.


Kezdj el saját testsúllyal edzeni, és csináld, amíg fejleszt. Ha úgy érzed, hogy minden szempontból stagnálsz, és nem akarsz konditerembe járni, de fejlődni szeretnél, akkor kezdj el eszközöket vásárolni: súlyzók, kettlebell, gumiszalag, tréning buzogány, és még sorolhatnám reggelig.


Az meg, hogy kell-e neked fehérje por, mint táplálékkiegészítő, az attól függ. Erre nem tudjuk a választ, mert nem tudjuk, hogy mit eszel egy nap. Nem vágjuk az étrendedet, grammra pontosan.

Ki kell számolni, hogy testúlyod alapján mennyi makrotápanyagra van szükséged (zsír, szénhidrát, FEHÉRJE) ahhoz, hogy fejlődj. Ha ez megvan, akkor kezdd el számolni a megevett kaja makrotápanyagát: mennyi fehérje van a reggelidben, mennyi szénhidrát az ebédedben, és így tovább. Ha nap végén úgy jön ki a matek, hogy nem vittél be a fejlődéshez elegendő fehérjét, akkor szükséged lesz fehérje porra. Ha azonban beviszed a szükséges mennyiséget étellel, akkor felesleges a táplálékkiegészítő.

2021. ápr. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!