Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Előnyös minden nap edzezni?

Előnyös minden nap edzezni?

Figyelt kérdés
Például ez hasnapnál hogy vagy? Minden nap érdemes vagy kell szünetet tartani?
2021. ápr. 19. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Na ez jó kérdés... Ismerek olyanokat akik heti 7 napot edzenek. Meg olyanokat is akik heti 3 napot.

Nekem a heti 4 nap vált be úgy, hogy egymás után 2 nap Edzés azután szünet. ÉN így fejlődök a legjobbam és nem készül ki a szervezetem. Elvileg az izomzatnak, inszalagoknak kell a pihenés, hogy regenerálódjanak.

2021. ápr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Nyugodtan lehet minden nap, kivéve vasárnap, az nem azért lett létrehozva... Azt tartsd meg a templomnak! Nagy bicepszeket és kitartást kívánok!
2021. ápr. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hét napból hetet edzeni nagyon nem jó. Lehet, hogy nem rövidtávon rossz. Lehet, hogy valaki már 20 éve edz minden nap. Mindig vannak vadállatok, vagy genetikai csodák. De heti hét napos edzésnek (amennyiben azok tényleges, teljes értékű erősítő/súlyzós tréningek) hosszútávon mindenképpen meglesznek a következményei, elsősorban reumatológiai és ortopédiai szempontból. Még ha osztottan csinálod az edzést, és hetente csak egyszer-vagy kétszer edzel meg egy adott izomcsoportot, akkor is problémás, hiszen egyszerűen a szervezeted nem képes regenerálódni. Még a szteroidokat és hormonkészítményeket alkalmazó versenyzők is pihennek egy vagy két napot felkészülési időszak alatt is, pedig ők extra gyorsan regenerálódnak a dopping miatt. Ráadásul heti hét napot általában pont azok az emberek szoktak edzeni, akik a hatékony bemelegítést és az alapos nyújtást hírből sem ismerik, pedig kulcsfontosságú lenne az izmok, izületek, szalagok, porcok, szempontjából.
2021. ápr. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Azt nem írtad hogy naturálnak vagy koxosnak
2021. ápr. 20. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kifejtettem, hogy még azok a "koxosok", akik versenyfelkészülésben vannak, még ők is tartanak egy vagy két pihenőnapot, ahol maximum csak kardióznak, de inkább azt se. Pedig ők aztán extrém gyorsan regenerálódnak az anyaghasználatból kifolyólag.
2021. ápr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy hasnap. Teljesen felesleges. Bármelyik edzés végére beteheted a hasat. Vagy kezdheted is azzal, ha nem lábbal vagy felhúzással indítod az edzést.
2021. ápr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

Ez egyébként igaz! Vannak olyan tudományos álláspontok is, miszerint aki csak az esztétikumra, a "kockás has" elérésére törekszik, annak nem is szükséges hasgyakorlatokat csinálnia, hiszen anatómiailag minden embernek kockás a hasa. Ha diétával, kardióval, kalóriadeficittel lemész egy bizonyos testzsírszázalék alá, akkor ki fognak rajzolódni azok a kockák, hasedzés nélkül is.

Én úszóként fontosnak tartom, hogy a hasizmom és a törzsizmaim is meg legyenek edzve, fel legyenek erősítve, ezért én rendszeresen végzek olyan gyakorlatokat konditeremben, amik ezt a régió terhelik, de eszembe se jutna különálló hasnapot tartani. Felesleges a hasat és a törzset másfél órán keresztül edzeni 120 különboző gyakorlattal és emiatt külön edzésnapot szentelni neki. Ha minden kardió mozgásforma, vagy minden súlyzós edzés végén szánsz a hasi régióra két gyakorlatot, az neked, "hobbi gyúrósként" simán elég.

2021. ápr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!