Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi idő alatt tudok látvány...

Mennyi idő alatt tudok látványos eredményt elérni az edzésemmel?Fenéken szeretnék tömeget növelni.Változtassak valamin?

Figyelt kérdés
Nagyjábol másfél hónapja kezdem el eljárni edzőterembe.Mivel tömeget szeretnék növelni igyekszem minől több kalóriát bevinni,vitaminokat is szedek.Az edzésem a következő: egy héten 4x megyek,1.nap fenékre szoktam edzeni,2.nap lábra,aztán kihagyok egy napot,következőleg megint fenékre edzek,azután nap meg megint lábra.A ,,fenék edzésem” a következőkből áll: először nyújtok,aztán csinálok 10 gugolást,10 kitörést,aztán lépcsőzök egy 10 percet(lábemeléssel,oldalosan stb)tehát ez a bemelegítésem.Utánna gugolok a rúddal ami 30 kg-os abban a terembe ahova járok,4 szériát csinálok belőle és mindegyiknél növelem 5kg al a súlyt.Utánna következik a lábprés ebből is 4 szériát csinálok ,az első 2 szériát 20 kilóval,a másik 2-t 30 al,mivel többet nem birok.Aztán felállok egy kis cuccra és széles terpeszben gugolok 5-10kg-os sulyokkal ,ebből is 4 szériát csinálok.Ja bocsi azt kihagytam,hogy a szériáim 12 ből állnak,tehát 4x12.Ezután van az a gép aminek nem tudom a nevét,mikor hátra kell emelni az egyik lábad,aztán a másikat.ebből is 4 szériát csinálok és minden szériánál növelem 8kg-al a súlyt.A láb edzésemre nem nagyon térnék ki mivel most a fenékedzésre tenném a hangsúlyt.A lényeg az hogy híztam 4kg-t,de ez ugye nyilván nem izom,viszont formásodott a fenekem is.Elrontok valamit hogy hiztam?Vagy ez attól van mert több kalóriát viszek be?Azzal nincs gondom hogy felszedtem néhány kg-t mivel elég vékonyka vagyok,de az edzés mellett ez normális?Ezzel az edzéssel kb mennyi idő alatt lesz látványos eredmény?Változtassak valamin?

2021. ápr. 22. 23:28
 1/5 A kérdező kommentje:
158cm es 49kg vagyok,ha ez esetleg számítana.
2021. ápr. 22. 23:33
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen.Ez kezdőnek sok.A fenék izom valóban a nagy terhelésektől fejlődik.Viszont egyúttal több idő is kell,hogy regenerálódjon.Ha ez mellett még lábazol is,+még egyeb testrészt is edzzel,akkor ez a heti összmennyiség biztosan sok!Sok a sorozat!
2021. ápr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. ne edzés előtt nyújts mert megnöveled a sérülés esélyét.

2. edzés után nyújts.

3. Te deréknál megszűnsz létezni? mert csak lábra meg fenékre edzel.

4. a 4 kiló amit hiztál nagyrészt zsír és víz olyan 3-5 dkg izmot szedhettél fe a többi zsír és víz.

2021. ápr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Ha sok az edzés akkor miért híztam?Vigyek be esetleg kevesebb kalóriát?
2021. ápr. 23. 20:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert kalória többletben vagy azért híztál.
2021. ápr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!