Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A testépítők milyenek a...

A testépítők milyenek a verekedésben?

Figyelt kérdés
Úgy értem mennyire számít az a rohadt sok izom amikor nincs technika
2021. máj. 17. 15:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
A nagyobb izomtömeg miatt egy jól irányzott ütés erősebb lehet.
2021. máj. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
Pont olyanok, mint bárki más. Vannak köztük tapasztaltabbak és kevésbé tapasztaltak a verekedés terén.
2021. máj. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Hát most ez relatív. Én 10 éve foglalkozom testépítéssel, jelenleg egy tömegnövelő diéta végén vagyok, és most tartok 105 kilónál, szóval nem vagyok éppen vékony. Életemben nem űztem semmilyen küzdősportot, de biztos vagyok benne, hogy a nagy bika testemet nem olyan könnyű kiütni. Ha egy átlagos, tapasztalatlan, keménykedő, részeg-narkós vagány csávó belémkötne egy szórakozóhelyen (sosem volt még ilyen és szerintem nem is lesz), és fizikai konfliktusba torkollana az egész, akkor hiszek abban, hogy a nyers erőmmel akkora egyenest be tudnék vinni az arcába, hogy lerepülne a feje. Ha viszont egy képzett, haladó, jó izomzatő, gyors, pattanós küzdősportolóval kéne megverekednem, akkor már nem biztos, hogy magamra fogadnék. Nyilván lehet egy küzdősportoló bármennyire képzett, ha 65 kiló, akkor nem sokat ér az én súlyom ellen, mert megemelem és földhöz vágom. De ha tényleg egy erős fizikumú, jó súlycsoportban lévő küzdősportoló jönne nekem, akkor lehet szétkapná a 105 kilómat.
2021. máj. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
29%

Erősebbek az ütések, jobban ki vannak párnázva, nem veszik fel úgy. Meg ha egy keményebb izom felülelet kapsz el sokat nem érsz vele, még te sérülsz esetleg könnyebben.

De ha pl nagyon kötött az izomja nem olyan mozgékony, nem tudna leütni egy szintén amatőr, de mozgékony ellenfelet.

Amúgy nem is attól kell félni, hogy megüt, hanem, hogy elkapja a karod vagy a lábad. Onnantól ha úgy van simán sírba tesz. Soha nem verekedtem, nem is vagyok az a nagyon kigyúrt, de egy thai boxos ellenfelet volt már mikor előbb az asztalra majd a falhoz vágtam. Ő 50 kiló volt én meg többel karoztam akkoriban. Nyílván ha profibb simán kiüt, de nekem is van némi alapom, hiába nincs konkrét tapasztalatom ilyen téren.

2021. máj. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem a testépítőknél elsősorban a pszichológia miatt van az előny, hiszen egy kidolgozott, széles, szálkás felsőtest látványa már alapból tekintélyparancsoló és nagy erőt sugall. A kötekedő emberek (mindenki gondoljon akire akar) nemhiába a vékonyabbakba kötnek bele sokkal nagyobb eséllyel. Ugyan ezek az emberek nem hiszem, hogy Kiss Jenőtől vagy Johnny V-től mernének cigit kérni a villamoson.


Persze aki ezen fejben túl tud lépni és rájön, hogy nem minden az erő és a méret, arra ez a dolog nem hat.

2021. máj. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

Természetesen rengeteget számít az erő és a nagy tömeg, de a gyors, pontos technikát csak erővel általában nem lehet ellensúlyozni.


Nálam a fontossági sorrend (küzdősportos vagyok, aki rendszeresen erősít is):


1. technika 2. kondíció (értsd: meddig bírod tüdővel) 3. erő


Az erőt és a tömeget egy tapasztalt bunyós csak egy-egy pillanatra használja (amikor a döntő ütést/levitelt/submissiont végrehajtja), egy küzdelemben/verekedésben sokkal többet számít a pozíciószerzés/elmozgás, amit külön tanulni és folyamatosan elemezgetni kell.

2021. máj. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

És a kövérekkel mi a helyzet?

Mert azért náluk is van egy jó réteg zsírpárna ami felfogja az ütést

2021. máj. 17. 17:11
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

#7


Sokféle kövér van. Aki csak szimplán kövér, az általában nem előny (ugyanis hamar lefullad).

Viszont vannak olyan kövérek, akik technikásak (pl. az egyik bokszedzőm is ilyen volt). Az ilyenekkel vigyázni kell, mert sunyi módon nagyot be tudnak verni.

2021. máj. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
20%
Tyson Fury, akármennyire rühellem, ő is kövérnek számít szerintem és látjuk kiket vert meg.
2021. máj. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%
Ha átlag gyúrós vagy, aki nem mobilizál, stabilizál rendesen, és nem kardiózik, ne adj isten, főleg gepeken edz, semmivel nem vagy előrébb egy verekedésben, talán még hátrébb is vagy a nagyobb testsulyhoz párosuló rossz állóképességeddel és a rossz edzes, valamint a nyújtás hiánya miatt fullra sérülékeny testeddel.
2021. máj. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!