Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítők, kiállnátok vereked...

Testépítők, kiállnátok verekedésben egy nehéz fizikai munkással? A kérdés elméleti, inkább gondolat szintjén.

Figyelt kérdés
2019. okt. 12. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Testépítőnek esélye se lenne.
2019. okt. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Elméletileg ez egy buta kérdés.

Pl:vedd Jel Li-t. Se nem kigyurt, se nem fizikai munkás. Melyik nyerne ellene?

2019. okt. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Persze, az a kérdés hogy a nehéz fizikai munkás kiállna e velem
2019. okt. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

1.


Miből gondolod ezt? Mi az, amit a nehéz fizikai munkás csinál, amitől erősebb lesz, vagy jobban tud verekedni? Mármint bizonyítottan?


Vagy egyszerűen csak irigy vagy arra, hogy van aki kezd is valamit magával és nem pedig kőműves aktimellel gyúr?

2019. okt. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Attól mert valakinek felfújt izmai vannak az még nem jelenti azt hogy erős lenne vagy tudna verekedni
2019. okt. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Na jönnek a "feldujt izmok, azok a porok televannak szteroiddal, az igazi szikár izmok a funkcionslisak..stb" kezdőszettes emberek akik életükbe nem tettek még két szart odébb, de magyon tudományosan megmondják a tutit a bodyról...

Hogyne lennének erősek? Miaz, hogy felfújt? Beledugja a pumpát és felfújja?

(Amúgy a kérdésre nem tudok választ adni, bocsi kérdező)

2019. okt. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%
Semmi erő nincs egy testépítőbe már bocs
2019. okt. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Megbocsátok.

1, nem arra edz

2, elég sok fajtája van az erőnek. Alapvető kérdések: miben (milyen gyakorlat/mozgásforma) és milyen típusú erő (1RM, gyorsaság, erő-állóképesség)?

Nagyobb izomtömeghez egy idő után muszáj nagyobb súlyokat emelgetni (van más stratégia is, pl. a bedurranás, ami megoldhati kis súllyal és hormonfelszabadulás miatt támogatja az izomépülést, de ez önmagában nem elég), így a testépítők nagyobb erővel rendelkeznek eleggé sok gyakorlatban, mozdulatban. Jó hogy nem azt találod ki hogy gyengébbek az átlagembernél. És ha a bunyót nézzük, az ütést... erő az a tömegtől és a gyorsaságtól függ, testépítőé tömegesebb és valószínűleg tudja olyan gyorsan mozgatni, ez az én gondolkodásmenetem, de várom a te értelmes válaszodat, kedves "semmi erő nincs bennük" kommentelő!

2019. okt. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Streetbeefs egy amerikai klub, ahol átlag emberek bunyóznak egymással a hecc kedvéért. Bárki jelentkezhet, rendeznek maguknak egy összejövetelt, ahol bunyóznak. Múltkor volt egy nagydarab, de nem izmos feka és egy testépítő meccse, boxmeccs volt, ha jól emlékszem. Testépítő csávó elég lassú volt, de egyszer eltalálta a feka fejét és az hidegen a földön volt, teljesen offon.


Ahogy előttem is írták az ütés erejét a tömeg és a sebesség határozza meg. Ha egy testépítő kicsit is tudja mit csinál és egyszer bevisz egy állast, az mögött olyan tömeg lesz, hogy ott jó éjszakát.


Továbbá nem értem, hogy a fizikai munkás miért is lenne erősebb bármi módon. Láttál te már manapság ácsot? A nagy részük vagy sovány, vagy pedig sörhasas. Nem tudom mire alapozod az állításod. A testépítő nem tud verekedni, de a fizikai munkás sem. Adott két ember aki nem tud verekedni, de az egyikük jobb fizikumú. Mi az amitől neki nem lesz esélye?

2019. okt. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem a fizikai munkásnak több ereje van, vagyis inkább kitartóbb, edzettebb a szíve, tüdeje, nem véletlen, hogy egy testépítő öt métert sem tud pl. futni. Míg egy fizikai munkás állóképessége jóval nagyobb egy testépítőénél, valószínű hogy sokkal gyorsabban kifáradna.

Azt gondolom tíz ilyen meccsből, 7-8 esetben tuti a munkás jönne ki jól.

Persze egy súlycsoportra gondolok.

2019. okt. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!