Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdő vagyok szálkásításban,...

Csipeszfej kérdése:

Kezdő vagyok szálkásításban, meg az egész testépítés világában, csak most, hogy jön a nyár és 16% testzsíron vagyok szeretnék kicsit szálkásítani. Jól csinálom?

Figyelt kérdés

2018 nyarán kezdtem el lejárni kondiba, mivel épp akkor készültem középsuliba és 53kg voltam, az osztály legsoványabba voltam 8 éven át és a bátyám egyszer lehívott, hogy menjek el vele edzeni egyet. Bejött a dolog, jártam 1,5 hónapig, majd mikor jött az új tanév abbamaradt a dolog, 56kg-on fejeztem be a nyarat. Ezután jó sokat ki is hagytam, 2020 szeptember-októberében kezdtem el újra a mogást, ekkor már a magasságom növekedése miatt, meg a több kajálás miatt nagyjából 62-63kg voltam. A falun belüli street workout parkban nyomtam, ahol toltam az alap gyakorlatokat, fekvőtámasz, guggolás, hasazás, húzódzkodás, sorolhatnám. Ott nagyjából 3-4 hónapig edzettem, fejlődtem is rendesen, majd bezárták a street workout parkot (a kondik is zárva voltak), így rá lettem kényszerítve az otthoni edzésre, amit csináltam is nagyjából 1,5 hónapig, de felszerelés és motiváció hiányában az is abba maradt, ennek ellenére próbáltam tömegelni, becsületesen minden nap csináltam a csirke-rizst, stb kajákat, ennek köszönhetően felmentem 72kg-ra. Utóbbi 2 hónapban megnyílt újra a street workout park, azóta tolom megint a saját testúlyos edzést a barátommal, viszont mivel úgy mentem fel 72kg-ra, hogy nem nagyon mozogtam, egy jó adag fedőréteg jött fel a hasamra és kicsit pufibb lettem. Ennek örültem is, gondoltam lesz mit ledolgozni, de most hogy jön a nyár, gondoltam szeretnék leszálkásítani, így a kajára is elkezdtem odafigyelni az utóbbi 3-4 hétben. Első hétben ez azt jelentette, hogy mindenből kicsit kevesebbet ettem, eldobtam a fehér kenyeret és Abo Nett extrudált kenyérre váltottam helyette, majd rájöttem, hogy jó lenne számolgatni a makrotápanyagok értékeit. Letöltöttem egy telefonos appot (Carb Manager), ahol beütöttem, hogy 2000 kalória legyen a napi limit, majd kérdezte az app, hogy a tápanyagok között ezt milyen %-ban szeretném elosztani. Mivel tanácstalan voltam, így a 33-33-33%-os opciót választottam (167g fehérje, 74g zsír, 167g szénhidrát), gondoltam az a legbalanceoltabb. 3 hete tartom aktívan és becsületesen ezeket, és a múlt vasárnapi mérésen már 69.8kg voltam. 3 napja töltöttem a 18-at és születésnapomra kaptam egy Xiaomi okosmérleget, aminek örültem, mivel így láthatom a testzsírszázalékom (jelenleg 70kg-al 15.8%, reggel mérve) előtte csak képek alapján besaccolni tudtam. A 2 kg amit veszítettem nemtudom, hogy zsírból, izomból, pontosan mikből vesztettem, de a hasam is formálódott és szálkásabbnak láttam magam a tükörben. Őszintén szólva, soha nem tanultam a testépítésről, soha nem beszéltem személy edzővel, sem táplálkozási tanácsadóval (csak az anyagi gondok miatt), leginkább youtube információkból és netes oldalakból informálódtam, amivel kapcsolatban kicsit szkeptikus vagyok, így nemtudom, hogy helyesen csinálom-e, illetve, hogy kéne-e változtatnom azon amit most csinálok. Edzésnek erősítő edzésnek nevezném amit csinálok, nem kardiózok aktívan. Nos, ez lehet hosszúra sikeredett, de úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy normális választ kapjak, ti pedig jó rálátást a helyzetemre ez elengedhetetlen.

Kérdésem pontosan az lenne, hogy helyesen csinálom-e amit csinálok, kéne-e kardióznom, rendben vannak-e a tápanyagok %-os arányai, más tápanyagokat is nyomon kéne-e követnem, igazából bármi tanács ami eszetekbe jut.

Jelenlegi adataim: 179cm, 18 éves (2003.05.29), 69.8kg, 15.8% testzsír (mérleg szerint) 55.74kg izom.

Képet tudok mellékelni, ha ez bármennyiben is segítene. Előre is köszönöm ha elolvastad.



2021. jún. 1. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"69.8kg, 15.8% testzsír (mérleg szerint) 55.74kg izom."


Persze csontvázad, véred belső szerveid nincsenek is csak izom és zsír.


Egyébként ha működik akkor jó bár a fehérje teljesen feleslegesen sok.


90 g per nap elég

2021. jún. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Haha 55 kg izommal MR. Olympia lennél. Amúgy tényleg sok a fehérje és a zsír is. Mindkettőt felezd, többi legyen ch.
2021. jún. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Dobsz magadról egy képet?
2021. jún. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!