Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha szerzek magamnak 1kg izmot...

Ha szerzek magamnak 1kg izmot kondival, akkor az az 1kg izom mit takar? Hány kg-ot fogok elbírni azzal az 1kg izommal?

Figyelt kérdés
2021. jún. 8. 17:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
szerintem még tanulj... Ilyen kérdés nem létezik.
2021. jún. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

De létezik. 17:29-kor megjelent ez a kérdés :) :D

De komolyan, ha 1kg tiszta izmot szerzek mondjuk a bicepszre, akkor kb. + 30kg-ot fogok tudni vele megemelni?

2021. jún. 8. 17:53
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Itt nem úgy van hogy az izom mértéke egyenesen arányos az emelt súllyal, Arról nem is beszélve hogy nem feltétlen kell tonnákat mozgatni, ha jó az agy izom kapcsolatod. Egyébként a kérdés értelmetlen, most mit vársz? Mondjunk egy számot? Ki tudná ezt fejből megmondani?
2021. jún. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Az izomerőd az izom keresztmetszettől függ, nem a tömegétől.


Mikor ezirányban keresgéltem, rábukkantam egy kalkulátorra, hogy mekkora keresztmetszettel mekkora erőt vagy képes kifejteni, de hogy ez mennyire volt tudományosan megalapozva, azt nem tudom. Keresgélj angolul, hátha találsz hasonlót.

2021. jún. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
és +2 mágikus sebzésre is képes leszel.
2021. jún. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem lehet egyértelműen megmondani. Ugyanis az erő fejlesztése nemcsak az izomtömeg növelésével történhet, hanem azzal is, hogy javítod a végrehajtási technikádat, illetve azzal, hogy a központi idegrendszert "sokkolod" az edzéssel, és így az izmaidat hatékonyabban fogod tudni használni az erőkifejtés során:


[link]


Az viszont nagyon valószínűnek tűnik, hogy vannak abszolút korlátok, amik testsúlytól és izomtömegtől függenek (most naturál adatokat írok, összetett gyakorlatokra vonatkozóan, és szerintem elég nagyvonalú leszek):


1. Egy naturál általában nem fogja elérni a testsúlya kétszeresét fekvenyomásban


2. Egy naturál általában nem fogja elérni a testsúlya háromszorosát felhúzásban


3. Egy naturál általában nem fogja elérni a testsúlya háromszorosát guggolásban


4. Egy naturál általában nem fogja a testsúlya másfélszeresét fej felé nyomni strict pressben


Azért írtam, hogy általában, mert nem akartam senkit se megsérteni, aki a fentiek közül valamelyiket is megcsinálta naturálban élete során. De tudni kell, hogy az adatok, amiket írtam, már elég valószínűtlenek egy naturálnak.

Kémiai megsegítéssel tovább lehet jutni ezeknél, de ott is ugyanúgy van valószínűleg egy abszolút határ, ami fölé egyszerűen nem lehet menni.

2021. jún. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A 3x-os felhúzás szerintem nem durva. Én testsúlyx2,4-nél járok és még sok van bennem és egyáltalán nem vagyok jó erőemelő, bár a felhúzás jól megy.
2021. jún. 9. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#7


Nem tűnik annyira kiemelkedőnek, de azért OB-ken általában nem sokkal mennek fölé kisebb súlycsoportokban sem (hunpoweren szoktam nézegetni az eredményeket). Random megnyitottam a 2019-es novemberi eredményeket innen:


[link]


Ha jól látom, pl. a 90 kiló felettieknél már nem volt olyan, akinek ment volna a 3x-os felhúzás.

Nyilván nem egy nagy minta (mert kevés a versenyző), de azért jelzésértékű.

2021. jún. 9. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

#7


Korrigálom: a linkelt versenynél a nehézfiúknál -105 kg-ban egy ember éppen elérte a 3x-os felhúzást, 97,4 kilósan húzott 292,5-öt.

2021. jún. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Igen, azt én is nézegetem :D. Azért nem szeretem testsúly szerint meghatározni, egy másik kérdésnél is idézted Rippetoe beosztását, mert a magasságuk miatt is kisebb súlyú emberek, könnyen mehetnek sokkal nagyobb számokra. Többen is vannak, akiknek testsúly*4 feletti deadlift maxuk van, mert 70 kg-san lehet 280-at húzni egy jó genetikával. Akkor olyan fura, hogy azt mondjuk, hogy 3-at már általában nem éri el valaki. Van egy olyan magyar srác, aki egyedül elérte a 3-at, mindig osztott meg videókat a fejlődéséről, komolyabb egyénre szabott programozás nélkül és nem is annyira izmos. Az "általában" miatt persze nagyjából korrekt. Meg nagyobb testsúlynál, alacsonyabb testmagasságnál azt figyeltem meg, hogy elég érdekesen változnak a gyakorlatok egymáshoz viszonyított arányai is. Igazán nagydarab embereknél a guggolás sokszor erősebb. Látni rövid karú, kis embereket, akik bőven testsúly*3-at fekvenyomnak, de azt mondjuk a 2 már egy elit, tehetséges sportolónak is általában nem érhető el. Akkor egy hasonló felépítésű, náluk picit kevésbé tehetséges embernek a testsúly*2 simán elérhető fekvenyomásba. Ugyanezt érzem felhúzásba, én aki távolról se vagyok egy erőemelő, nem kérdés, hogy meglesz a testsúly*3, ha belerakom a melót. Szóval nehéz ezt így, mert nagyon színes.
2021. jún. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!