Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fél év alatt lehetséges...

Fél év alatt lehetséges 110kilós fekvenyomásról 140kilóra emelni naturálba?

Figyelt kérdés
Van egy srác a kondiba akivel jóba vagyok, de nem bírom eldöntei hogy tiszta-e. Most 145-öt nyom de tavaly nyáron csak 110et nyomott, lehetséges ez? kb 80kilós lehet a srác
2021. júl. 11. 03:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Fél év alatt nem valószínű, hogy ezt naturálban valaki megcsinálja (ezzel a testsúllyal pláne). Haladóként tipikusan jó fejlődésnek számít, ha az ember fekvenyomásban egy-két havonta tud emelni 2,5 kilót a súlyon, és egy idő után nyilván ez is stagnálni fog. Ehhez képest 6 hónap alatt 30 kiló plusz azt jelentené, hogy fél éven keresztül havonta tudott 5 kilót növelni a teljesítményen, ami soknak tűnik.

Ez részben az én tapasztalatom/véleményem, de más fórumokon is kb. azt a fejlődési ütemet adják meg normálisnak, amit fent leírtam.

2021. júl. 11. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Idővel egyre nehezebb lesz fejlődni,de ha te az a fajta vagy, aki jo a fekvenyomásban, ez a 110 kilo még viszonylag4az eleje a potenciálodnak, így talán lehetséges. Ha viszont az a fajta vagy, aki világ életében nem ment 150 kiló közelébe se naturálban, akkor felejtsd el.
2021. júl. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem naturál a gyerek.
2021. júl. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

80 kilósan 145öt nyom fekve, és gondolkodsz, naturál-e...?


már akkor se volt az, amikor 110et nyomott, elhiheted.

2021. júl. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

#4


Lehet 80 kilósan naturálként 145-öt nyomni, csak nem ennyi edzésmunkával (1-es voltam).

2021. júl. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Amugy en vagyok a srac, jo latni hogy azthiszitek nem hozhato naturalba :D
2021. júl. 13. 01:23
 7/22 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy lehetseges, ha van hozzá tehetséged. Én, ha leírom ide, hogy 20 évesen 180 kilót nyomtam fekve 85 kilós testsullyal, azt se fogja elhinni a kutya se, és max kinevetnek, mert az átlag ennnek a közelében sincs, főleg nem 20 évesen. De vannak kivételes genetikával megadott emberek. Egyébként azóta 100 kiló fölé nem nagyon megyek, mert volt egy kissebb reszeleges szakadás a mellemben, és isten őrizz, hogy komolyabb baj legyen. Ha nem készülsz erőemelőnek, vagy fekvenyomónak, neked is azt tudom ajánlani, hogy ne erősködj, mert teljesen felesleges ha testépítés a cél.
2021. júl. 13. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

#6


Megint 1-es vagyok. Írtam, hogy "Fél év alatt nem valószínű", tehát nem zártam ki teljesen, hogy lehet, de valljuk be, nem tipikus, hogy valaki 30 kilót fejlődjön fél év alatt fekvenyomásban, ha nem kezdő. Az, hogy kire vonatkozik a kérdés, a statisztika szempontjából teljesen irreleváns, mert a válaszadóknak ugyanúgy egy ismeretlen ember teljesítményéről kell véleményt mondani, akiről csak 3 dolgot tudunk (testsúly, fél évvel ezelőtti, illetve mostani fekvenyomás). Innentől kezdve valószínűsíteni lehet dolgokat, de biztosat nem lehet mondani.

Azt már csak megjegyzésként írom, hogy enyhén szólva furcsa, ha valaki a saját magával kapcsolatban érdeklődik itt azt illetően, hogy naturál-e, dehát up to you (voltak itt már kirívóbb kérdések is, problémásabb páciensektől).

2021. júl. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

#7


gondolom 20 évesen, a 180 kilós fekvenyomásod is naturál volt......

2021. júl. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

#9

Igen, naturál volt, de ebbe most inkább nem mennék bele, hogy ki hiszi el. Jól ment a fekvenyomás, ennyi az egész, a felhúzás már nem igazán, sose tudtam 205 kiló fölé menni. Genetika kérdése.

2021. júl. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!