Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sérvet kaphattam?

Sérvet kaphattam?

Figyelt kérdés

Tegnap felhúztam, és a harmadiknál láttam, hogy begörbült a hátam. Amint ez végigfutott az agyamon, roppant egy hatalmasat a gerincem. Azóta a pozíciók 70%-ban fáj mint állat, lehajolni meg egyáltalán nem tudok, annyira fáj.


Ma elmegyek orvoshoz, valószínűleg sérv. Szerintetek mire számítsak? Szeretnék lelkileg felkészülni a kövezkezményekre, mert érzem, hogy, ez most komoly sajnos.



2021. júl. 23. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg sérv, mindenképpen menj orvoshoz. Szerintem konzervatív kezeléssel javulni fog, de lehet, hogy alternatív gyakorlatokat kell keresned a jövőben a felhúzás helyett.

Itt egy kísértetiesen hasonló esetet vitatnak meg:


[link]


Jobbulást kívánok!

2021. júl. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Felhúzás helyett milyen gyakorlatot ajánlonátok? Nem akarok erre a sorsra jutni. :(
2021. júl. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2


Én úgy szoktam csinálni, hogy nem megyek a 10RM (kb. 75%) fölé. Ez nyilván erőépítés szempontjából nem optimális, de megelőzhet vele az ember sok kellemetlenséget.

Kiváltani nehéz. Ha semmiképpen sem akarsz felhúzást végezni, akkor van néhány gyakorlat, ami statikus(abb) módon fejleszti a hát és a stabilizáló izmok erejét (pl. Zercher-guggolás, Zercher-tartás stb.). A hiperhajlítás, illetve a plank bizonyos variációi is jók, de nyilván nem építenek akkora erőt, mint egy nagy súllyal végzett felhúzás.

2021. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
24%
Ezt beszo ptad tesa
2021. júl. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez sérv
2021. júl. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!