Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Deadlift 80kilóval elsőre...

Deadlift 80kilóval elsőre rossznak számít?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok 75 kiló.

2021. aug. 18. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Átlagos. Jónak semmiképpen sem, de kifejezetten rossznak sem.
2021. aug. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra is értelmetlen az ilyen kérdés... Kinek mi az "elsőre". Nem mindegy, hogy a gép előtt ültél az elmúlt 10 évben vagy fát pakolsz otthon, fizikai munkát végzel építkezésen stb vagy esetleg egy ideje edzel is, csak felhúzást nem csináltál eddig. Meg nem mindegy a kivitelezés se, ami több mint valószínű, hogy nem volt túl jó. De egyébként meg teljesen mindegy.. Ha még sose emeltél ennyit, akkor örülj neki, hogy kiment, a lényeg, hogy magadhoz képest fejlődj a következő hónapokban/években.
2021. aug. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem rossz bár csak 7 kilóval vagyok több és a dupláját húzom.
2021. aug. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Legelső próbálkozásra felpakolsz 80 kilót?Sok szerencsét a sérüléshez,nem ajánlott ennyi súlyt felpakolni úgy hogy nem is tudod rendesen csinálni.Vagy ez az első komoly maxod de előtte már begyakoroltad a formát?

Én jónak mondanám persze nem versenyzőknél de hobbiszinten a nagy többség nem tudná a testsúlyát felhúzni elsőnek.

2021. aug. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez 1rm?
2021. aug. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4 ismétlés volt, pont azért nem maxoltam nehogy lesérüljek már első alkalommal, de a mozdulatsort már gyakoroltam rúddal előtte
2021. aug. 18. 18:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Ebből nem lehet megmondani, ha 1-10-ig kéne pontozni a tehetséged deadlift-re, ezen csekély információk alapján, azt mondanám, hogy valahol 4-7,5 között vagy. 80 kg nekem is könnyen jött első felhúzásaimon. Azt tudom, hogy kb. 8 felhúzó edzés kellett ahhoz, de ilyenkor heti 1x csináltam, hogy 102,5 kg-ba tudjak 6 ismétlést csinálni (ez viszonylag közel van a maxhoz), akkor 81-82 kg voltam. A 3. edzésemen ilyen 90 kg körül csináltam 4x6-ot, ha jól emlékszem (nem tudom pontosan, hogy 87,5, 90 v. 92,5 volt). Én az átlagnál nem sokkal, de tehetségesebb vagyok ebben, szerintem, bár hozzá kell tenni, hogy én nem tudok 90 kg-ra megnőni az 1,8 körüli magasságomhoz, 15% testzsírral, mint sokan mások. Ja és korban is kb. azonos voltam, szóval ez egy jó kiindulási alap.


Ha csinálod rendesen a 200 kg-s felhúzást te is el fogod érni, de azt nem mondom most meg, hogy a 250 kg meg lesz-e valaha, a 300 kg valószínűleg nem.

2021. aug. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amúgy a fekvenyomás hogy megy, mennyit nyomsz ki? (gondolom touch n go-ba nyomod). A felhúzásnál a 4. ismétlésnél már teljesen belassult a rúd és alig tudtál vele kiállni, vagy még ki tudtál volna belőle sajtolni pár ismétlést csak úgy voltál vele, hogy ennyi elég? Szerintem 1 ismétlésre a 100 kg így nem menne ki, mert ahhoz 3-4 ismétlést benne kell, hogy hagyj ebbe, de a 95 kg szerintem simán kimegy. Az nem rossz, keződként a testsúlyx1,5-től nem vagy olyan messze, pár edzés alatt meg lesz.
2021. aug. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat
2021. aug. 20. 14:39
 10/10 StyleXX válasza:
Ha többet húztál mint a saját testsúlyod elsőre, szerintem az tök jó! Pár edzés és 120 fölé is mész :)
2021. aug. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!