Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nemrég kezdtem az edzőterembe...

Nemrég kezdtem az edzőterembe járást. Ti milyen sűrűn jártok és hogy osztjátok be a felső test-alsó test napokat? Vagy milyen napokat tartatok?

Figyelt kérdés
2021. aug. 21. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:

3 egész testes H-Sz-P.

Kezdőként (kb 1 évig), de még akár haladóként is megállja a helyét, mégis sokan megfeledkeznek róla. Később ha, valamit külön akarsz edzeni, mert lemaradt, akkor kell osztottra váltani szerintem. Szóval van előnye és hátránya is, pl. nem kell heti 4-6 napot terembe járnod.

2021. aug. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy éve kezdtem edzővel, aztán covid miatt novembertől májusig nem tudtam járni, most májustól folyamatosan heti 5-6 napot edzem. Amikor edzővel jártam, akkor alsó -felső volt, de ez nagyon kimerített (pl. heti 3 intenzív lábnap... 🙄), amióta egyedül edzem azóta láb-bicepsz/hát-váll tricepsz. Utána vagy pihi, vagy has/cardio, aztán megint láb és elölről. Heti 1-2 pihenőnapot tartok attól függően, hogy mennyit érzek szükségesnek.
2021. aug. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Összesen 4 edzés, 2 alsó-2 felső. Az egyik alsó guggolás fókuszú, a másik felhúzás fókuszú, de mindkettőn kap a feszítő és a hátsó lánc is. Mindkét felsőtest nap nyomással kezdődik, utána kiegészítők. Az ismétlésszámokban van eltérés, a gyakorlatokban is minimális (pl. az egyiken húzódzkodás, másik evezés van etc.).
2021. aug. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kezdőként bőven elég sztem heti 3 teljes testes edzés. Azért sem érdemes a 4-5 osztott az elején mert a kezdeti lelkesedés sokaknál hamar alábbhagy, sok lesz az a heti 4-5 alkalom és ilyenkor adják fel sokan mert unják, nincs kedvük hozzá a túlzott gyakoriság miatt. Persze az edzők azt akarják h minél többet menj. Egyébként sztem naturalba hosszabb távon is bőven oké a heti 3 teljes testes. Szinte semmi különbség nincs heti 3 teljes vagy 4-5 osztott között naturalba, csak időpocsékolás. Kivétel ha komoly celjaid vannak pl. natural verseny, vagy később személyi edző lennél es tényleg ki akarod maxolni ami naturlaba hozható. De egyébként fölösleges az osztott. Én is sokáig 3 teljes testes edzést csináltam majd 1 évig 4-5 osztott edzést végeztem de semmi jelentős változás nem történt. Vissza is tértem heti 3-ra.
2021. aug. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A 3. válaszra reagálva nem értem ezt a 2 alsó 2 felső test elosztást. Hisz az alsó testet illetően két izomcsoportra kell edzened, vadli meg comb. Vadli egy kis izomcsoport ha heti 2x edzed ahogy a válaszadó is írta akkor elég alkalmanként 2 gyakorlat. A combra meg 3 max 4. Szóval ez összesen max. 6 gyakorlat egy edzésen, így néz ki az alsótest. A felsőtest estében viszont ott van a hát ami minimum 3 gyakorlat, has 2, mell 3-4, bicepsz 2-3, tricepsz 3, váll 3 és akkor még nem beszéltünk az alkarról vagy a csuklyáról amikre sokan külön edzenek. Szóval azt nem értem ebbe az alsó-felső test elosztásba h az alsótest napon csinálnod kell 5-6 gyakorlatot, a felsőtest napon meg minimum 15 gyakorlatot, egyik 40 perc másik meg 1,5 óra, aránytalan az elosztás. Egyébként is naturalba elég heti 1x megdolgozni egy izomcsoportot, kivétel lehet a has meg vadli. En a 2 also 2 felső testet semmiképp nem ajánlom. Ha osztott így csinálnám:

H: lábnap 6-7 gyakorlat. K: mell-tricepsz 6-7 gyakorlat. P: Hát-bicepsz 6-7 gyakorlat. Szombat: váll-has esetleg csuklya/alkar 6-8 gyakorlat.

2021. aug. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell ennyi gyakorlat, de az igaz, hogy a felsőtest nap komplexebb és hosszabb is szokott lenni. Alsótest napom úgy néz ki, hogy 1 feszítő/guggolás gyakorlat és 1 vagy 2 hip hinge, ezek után vádlizás és hasazás. Tudom, hogy ez sokaknak "kevés" de én nem azt látom, hogy olyan szar lenne a lábam. Felsőtest edzésre sem kell ezer gyakorlat, minden síkban kell egy nyomás és húzás, izoláció karra meg vállra és kész. És nem is kell "mindent" leedzeni egy edzésen. De én pl. jelenleg nem nyomok fej fölé, mert aránytalanul erős vagyok benne és a szintentartás megvan gyakorlatilag bemelegítés szintű dolgokból. Az az igazság, hogy nincs "tökéletes" terv, nem tudsz mindenben egyszerre fejlődni.
2021. aug. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!