Otthon lehet?

Figyelt kérdés
Otthon pl valamiféle tornával lehetek izmosabb? ha igen akkor hogyan?

2021. aug. 22. 10:33
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
14 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

A felszíni látvány izmokra gondolsz, vagy a stabilizáló-mély izmokra? Csak mert nem mindegy. Ha csak a látvány fontos, és az a cél, hogy izmos legyél, legalábbis annak néz ki, és a külső a lényeg, akkor neked a konditerem lenne a megfelelő. Otthon eszközök, súlyok, rudak nélkül elég limitált a külsőd fejlesztése.

Ha viszont nem csak a külső számít, akkor otthon, eszközök nélkül is szép eredményeket lehet elérni a mélyizmok és az erőfejlesztés tekintetében. Ha lenne egy húzódzkodód vagy valami bak, ahol tolódzkodni is tudnál, az már maga lenne a tökély. Otthon, eszközök nélkül én a sok gyógytornát, nyújtást, mobilizációt és jógát ajánlom neked. Ezzel helyre tudod tenni a tested reumatológiai egészségét, meg tudod erősíteni az izületeket, szalagokat és a stabilizáló izmaidat is. Mellette pedig el lehet kezdeni a saját testsúlyos edzést (street workout, calisthenics), aminek a határai gyakorlatilag a csillagos ég. Ha húzódzkodód nincs is, csak a "talajgyakorlatok" maradnak, akkor is annyi trükköt tanulhatsz meg, hogy az megszámlálhatatlan. Ezek tanulása közben (ha a táplálkozásod és a regenerációd is rendben van) egyébként igen szép, nagy, erős, funkcionális és esztétikus izomzatra lehet szert tenni. De egyébként meg a street workout alapja az improvizáció, szóval ha kellően kreatív vagy és fel tudod használni az otthoni ingóságaidat (szék, kanapé, pad, táska, vizes flakonok, stb.), akkor elég jó kis "edzőtermet" össze tudsz magadnak rakni. Én anno nagyapám garázsában egy gerendán kezdtem el húzódkodni, két fűrészbakon meg tolódzkodni. Mindig kreatívnak kell lenni!

https://www.youtube.com/watch?v=jR7qNeoXRq0

https://www.youtube.com/watch?v=GseCaOLGVu4

2021. aug. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem kezdj el mobilizációs gyakorlatokat csinálni bármi melleTt is döntesz. Én is pár hónapja kondizok, aztán most derült ki, hogy felhúzásnál görbe alsóhát (nem elég hajlékony combhajlítók), beforduló bokák guggolásnál (boka mobilitás), stb. persze nem egyből lesz ebből probléma hanem hónapok évek múlva. Én is ezerrel nekiálltam nyújtani, mobilizálni. (eddig is rendesen csináltam, de most sokkal nagyobb hangsúlyt fektetek rá)
2021. aug. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az izomépítés alapelveit ugyanúgy rá lehet húzni a saját testsúlyos edzésre, mintha egy rudat, kézi súlyzót, vagy csigás mozgatnál, csak jelen esetben a saját testedet. 1# Az tény, hogy az eszközök rövidtávon gyorsabb eredményt jelentenek, és a saját testsúlyos gyakorlatok sok stabilitást, koordinációt és ízületi előkészítést igényelnek, de az izomépítés annyira lassú egy adott edzettségi szint fölött, hogy hosszú távon nem nagyon lesz különbség, hogy te most egy L-ülésben végzett húzódzkodással vagy csigás lehúzással építettél izmot. A "mély" stabilizáló izmok nem mágikus dolgok, ugyanúgy bekapcsolódhatnak súlyzós edzés közben is, nyilván aki csak gépeken edz, annak kevésbé. De vicces módon még embereket is látok "véletlenül" core-t edzeni, azzal, hogy egy karral csinálják az oldalemelést a csigán. :)
2021. aug. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet
2021. aug. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Miért lett az 1-es lepontozva mikor igaz/jó dolgokat ír?
2021. szept. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!