Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy tudom összeegyeztetni...

Hogy tudom összeegyeztetni ezt az edzést a konditermivel ha tömegnövelés a cél?

Figyelt kérdés

Hétfőn, Szerdán és Pénteken munka után 1,5 órás karate edzésre járok. Itt némi saját testsúlyos erősítés is van, de szeretnék konditermi edzést végezni, tömegnövelés miatt. (A karate csak hobbi, nem versenyszerűen űzöm, nem akarok nagyobbat ütni stb.)

Ha a fennmaradó két napban (Kedd, Csütörtök) beiktatok 1-1 konditermi edzést az jó ötlet? Nem kell több pihenés az izmoknak? (Esetleg egyiket tegyem át hétvégére)

Illetve ha ez így működhet milyen elosztásban legyenek a gyakorlatok? Egy izomcsoportra mennyi? A szettek hogy legyenek 3x8?

Előre is köszönöm!



2021. aug. 26. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
keress egy teljes testes heti 3x edzéstervet
2021. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
az karate mellett szerintem tökéletes
2021. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

De azzal tudom annyira intenzíven megedzeni az egyes izmokat, hogy tömegnövelni tudjak?

2021. aug. 26. 21:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, kezdőknek általában ezt ajánlja mindenki, mivel ebben összetett gyakorlatok vannak, amik több izmot vesznek igénybe. Ez ideális kezdőként, mivel az osztott edzéstervekben izolált gyakorlatok vannak, napokra osztva, azaz egy célzott izmot dolgoznak.Egy kezdőnek fölösleges izolálnia, mert nincs mit, azaz kéne egy alap tömeget felszedni, a gyakorlatok kivitelezését helyesen megtanulni, stb. Én mikor kezdtem 10 éve kb, akkor is 3 hónapig összetettet csináltam, aztán váltottam osztottra mert suli mellett nem volt időm teljes testre.
2021. aug. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Thunderfairy ***** válasza:
Ha testépitő akarsz lenni és nincsenek őnvédelmi céljaid akkor minnek a karate???
2021. aug. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy tetszik neki a mozgásforma, tetszik számára a karate szellemisége, a hagyománya, tradicionális mivolta, a hófehér keikogi ujjának suhogása...

Van ilyen ember, aki ezért karatézik és nem azért, hogy legyőzhetetlen verekedőgép legyen, többek között jómagam is ezért gyakorlom:)) Mindenkinek szíve joga, mit miért csinál:)

2021. szept. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!