Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudok tömegelni,...

Hogyan tudok tömegelni, egyszerű és olcsó ételekkel?

Figyelt kérdés

72kg-os, vékony testalkatú srác vagyok, 4 hónapja kezdtem el edzeni, viszont a kajám nincs rendben. Az lenne a kérdésem, hogy milyen ételekből, milyen étrenddel tudnék hatékonyan tömegelni, miket egyek ami olcsó és egyszerű elkészíteni?


20/F


2021. aug. 31. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Hát...

Szerintem a legolcsóbb basic megoldás a tipikus csirke+rizs kombó (bár csirke helyett valami más húst is ehetsz). Ezzel csak annyi gond lehet, hogy sokak szerint beleunsz és monoton lehet egy idő után. (azért írom, hogy sokak szerint, mert pl én csirke+rizst ebédelek+vacsorázok, és semmi bajom már több hónap óta)

2021. aug. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Este néha még félzsíros túrót szoktam enni, gyümölcsökkel.
2021. aug. 31. 11:32
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Sosem értettem ezt a csirke rizs fétist, pláne tömegeléskor.
2021. aug. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nagyon jó kis kombó a csirke+rizs. Finom és tápláló, relatív egészséges is (bár a sima fehérrizsnek nem a legjobb a glikémiás indexe). Viszont azt én se értem, hogy miért mindig ez a kombó van kiemelve és a világ "legjobb sportétkezésének" titulálva. Miért kezeli mindenki ezt a kombót super foodként? Mitől jobb a csirke+rizs, mint a hal+bulgur vagy marha+krumpli? Szerintem semmivel nem jobb, sőt. Meghalnék, ha hónapokon keresztül napi kétszer ugyanazt kéne zabálnom csak azért, hogy két dekával "több izom jöjjön rám" X hetente, pláne naturálban.

Kedves kérdező, tömegelni úgy tudsz, ha tartósan KALÓRIATÖBBLETBEN vagy. Ha tartósan több kalóriát viszel be, mint amennyit napközben elégetsz, akkor hízni fogsz, azaz nőni fog a tömeged. Ez nem csak az izomtömegre vonatkozik, hanem a testzsírodra is. KALÓRIATÖBBLETET úgy tudsz elérni, ha megemeled a fehérje-, szénhidrát- és zsírbeviteledet. Ezt természetesen egészséges, minőségi élelmiszerekből kéne fedezned, nem mócsingos virsliből és milka csokiból. Nézz körül az interneten. Rengeteg kiegyensúlyozott tömegnövelő, KALÓRIATÖBBLETRE alapuló étrendet fogsz találni. Sovány húsok, halak, olajos magvak, tejtermékek (ha bírja az emésztésed), teljes kiörlésű gabonák, lassú felszívódású szénhidrátok, telítetlen zsírok, zöldségek, gyümölcsök ezerrel.

2021. aug. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy szóval nem írtam, hogy a csirke+rizs kombó a legjobb, sőt egyik párosítástól sem fog rád több izom feljönni. Tisztába vagyok vele, hogy attól, hogy csirke+rizst eszek, nem fog feljönni több súly. :D


Azért eszem, mert én szeretném, nem pedig azért mert a média és különféle emberek rám kényszerítik.

Nekem bejön, tudom variálni a hús ízesítését, így egyáltalán nem monoton, de kinek mi :D

2021. aug. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Előbb utóbb meg kell tanulni főzni különben megunod a tömegelést. Krumplit azért nem eszek mert semmi szénhidrát nincs benne, nem fogok belőle naponta több kilót megenni és ami van az is gyorsan szívódik fel. Csirke helyett szoktam pl. disznót de az annyira zsíros, hogy hiába finomabb, nagyobb mennyiségben ha eszem nem érzem magam jól tőle.

De amúgy a zab elég egyszerű és jó ch forrás. Fehérjének túró, vagy ha nincs bajod a növényi fehérjékkel akkor földimogyoró (sótlan!).

2021. aug. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KrumpLee válasza:
17%
a csirke + rizs azoknak kell akik hízásra hajalmosak, aki nem, az szinte bármivel tömegelhet
2021. aug. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
csirkemell, csirkecomb, tojás, brokkoli, rizs, zab
2021. aug. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!