Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izmot akarok magamra pakolni...

Izmot akarok magamra pakolni 3000 kalóriákat megeszek figyelek a makrókra is stb de most nem ez a lényeg. Hogy bír valaki megenni 5-6,ezer kalóriákat és ennél többet?

Figyelt kérdés

Én most kb mozdulni sem bírok annyira tele van a hasam,az utolsó étkezésnél étvágyat sem volt nem is esett már jól de tudtam hogy be kell nyomnom valahogy.

De akik 2X 3X ennyit esznek azoknak hogy nem megy szét a gyomruk hogy folyamatába esznek vagy nekik ennyire gyórs az anyag cseréjük,ez nekik meg sem kottyan?

Én csak pl halból tojásból csirkéből meg zöldségekből és társaiból egy napi csak mondok valamit 5ezer kalóriás étkezést biztos hogy nem tudnék csinálni.


2021. szept. 3. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem sok ember van aki annyit eszik,azok 100-120 kilós emberek akiknek alapjáraton nagy étvágyuk van.Idővel ha folytatod az étrendet jobban hozzászoksz a mennyiséghez,azt veszed észre hogy alapból többet tudsz enni mint előtte.

Azt azért tegyük hozzá hogy aki 5-6000 kalóriát eszik valószínűleg nem csak csirkét halat meg zöldséget eszik hanem pl több zsíros ételt,amik grammra osztva több kalóriát tartalmaznak illetve olyan ételeket amik kevésbé laktatóak így könnyebb többet enni.

2021. szept. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én 2600-2800 kcalnál éhezek, fáj a fejem és szédülök (Jó ez egy picit túlzás, de enyhén szédülés érzetem van).


Szimplán 90-100kg körül mozog mindig a testsúlyom és a testem rá van állva erre a mennyiségre.


Gondolom megakarja tartani a testsúlyomat, amit az évek alatt megszokott.


Amúgy ... nem feltétlenűl kell 100%osan tisztán étkezni.


Hacsak nem vagy a következő Mr Olympia, akinek az utolsó 1-2%-ot is ki kell hajtani magából, mert azon múlhat az első helye, nem kell ennyire erősen fókuszálni az étekzésre.


Van az a szint, amikor a belefektetett energia nem éri meg. Olyan mint az ekonomikus vezetés (Csak ez jutott eszembe).

Exponenciálisan megy felfele a légellenállás a vezetés gyorsaságával, így eljön az a pillanat, amikor már nem éri meg a belefektetett energiát a plusz sebesség.


Itt is egy bizonyos pontig érdemes enegiát fektetni az étkezésbe, hogy a lehető legtöbbet megkapd a legkevessebb energia befektetésért, mert nyílván van más terület is ahol javíthatnál. Főleg ha itt teszed fel a kérdésed.


Az meg már teljesen más kérdés, hogy sokan amikor tisztán étekeznek többnyire csak "homogénen" étkeznek, így könnyedén komoly hiányok léphetnek fel a testükben, ami miatt megint olyan mintha 1-et előre léptek volna, de 3-at vissza.


Ha nem tudsz többet enni, egyél pár kalóriadúsabb dolgot.

2021. szept. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hozzászoksz idővel, valamint nem kalóriaszegény ételekkel kell 6000 kcalt benyomni. Ezeknek pont az a lényege hogy kevés kalória de laktat, fogyást könnyeben kibírod. Hízáshoz pont az ellenkezője kell.
2021. szept. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!