Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Inkább lennél szép, nagy...

Inkább lennél szép, nagy relatív erővel, de kisebb (pl. 75-80 kg és húzódzkodsz rengeteget) vagy nagydarab, abszolút erővel, de fedett (90-100 kiló, kinyomsz 150 kilót)?

Figyelt kérdés
~180 centivel, nem túl vékony, de nem is kövér az egyes esetekben.

2021. aug. 14. 16:27
A kérdező szavazást indított:
1.
2.
Nem tudok kompromisszumot kötni köztük (meg úszós válasz, lényegében nem érvényes)
Csak azért sportolok, mert szeretem emelgetni a súlyt
18 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
4%
Nem utik ezek egymast.. enis kinyomom a 150et 75kgosan kockahassal. Persze ez sok ev melo. Amugy nekem inkabb egy szalkas atletikus fizikum a nyero mint egy fedett lomhabb testalkat. Azt h mennyi ero jon melle es mennyire teltek kozben az izmaid sokban befolyasol a genetika.
2021. aug. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
150 kilót a 75-80 kilós csávó is kinyomhatja
2021. aug. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Na jó, ez igaz (lehet), az én ismerőseim közt nincs ilyen; aki 90 kilós, az nyom max. ennyit, de ezek szerint ő gyengébb. A lényeg azért érthető. Én is 73-75 vagyok és 100 a határ, inkább fekvőtámaszok mennek terem hiányában, de amúgy sem szeretek/szeretnék nagyobb súlyokkal dolgozni. Akkor legyen a példa 200 kiló vagy nem tudom én, mennyi, 250... :)
2021. aug. 14. 17:16
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor most szabad sulyos/kisebb sulyos otthoni edzes es eroemeles kozott kell donteni kb? Ott a testepites is.. az a ketto kozott van 🤷‍♂️ Szerintem am azt csinald ami neked tetszik, ne foglalkozz massal.
2021. aug. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak érdekel más véleménye. Azért is csatoltam szavazást. Most láttam egy régi ismerősöm, aki nagyon nagydarab lett, de számomra nem megnyerő, mert nagyon fedett és kis has is van amellett, hogy látszik, ő a "nagyságra" ment rá. Nyilván, legkönnyebb azt mondani, hogy 90 kiló színizom szeretnék lenni, de most épp ezért az eldöntendő kérdés, mert kíváncsi vagyok, ki hogy van vele. Sokszor hallani (én is hallottam már, persze, elengedem a fülem mellett, de mégis...), hogy 70-75 kilóval (amúgy kicsit több) milyen kicsik vagyunk, ez nem szint.
2021. aug. 14. 18:01
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

Hát én 120kg vagyok 190 cm és csak 155 megy ilyen 4-5. De full natural csak kreatin megy néha a fehérje mellé.


Én inkább a külsőre adok,nem vagyok erőemelő.

2021. aug. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként nézegettem a kiírásom és a válaszok után, hogy 75 kilósan milyen eredmény kinyomni 150 kilót, hát... nem rossz, ezzel már bőven versenyezni szoktak, úgy látom. Viszont én arra gondoltam, többségben vannak a hobbiból edzők, akik nem képesek ilyen viszonylagos csúcsteljesítményekre :)
2021. aug. 14. 18:15
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7


A félreértések elkerülése végett: pl. cuccal nem akkora művészet 75 kilósan a 150-es nyomás. Naturálban jóval nehezebb (vagy szinte lehetetlen, de ez már egyénfüggő is).

2021. aug. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%

75 kg-osan 150 kg-os fekvenyomás nem megy naturalba.

Volt régen egy srác, úgy kb 80 kg volt, és MINDIG tagadta, hogy kokszol, pedig brutál kerek vállai voltak. Egyszer nem láttam hetekig és kérdeztem mi van vele. A terembe 130 kg-al nyakból nyomásnál megsérült. Xd Később aztán volt, hogy mentő vitte kórházba valami infarktus gyanúval. Xd

2021. aug. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Canelo boxoló 70-75 kg és 170 kg-val guggolt úgy hogy ő neki a súlyzózás max kiegészítés.
2021. aug. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!