Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen volt a 2017-es ducibuci...

Milyen volt a 2017-es ducibuci formám?

Figyelt kérdés

Még mindig nem vagyok testépítő és még mindig lifetime natural vagyok és még mindig rossz a genetikám és tudom hogy egy kislányoskisfiú vagyok blabblabla.

[link]



2021. szept. 5. 16:11
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Jó erőben vagy, jöhetnél az építkezésünkre sódert cipelni!


Az első képen nem is látszik a melldeformáció, szerintem tudtál rajta segíteni az edzéssel. Mindened jól izmosodik és nagyon izmos, testépítő szemmel lehet valami le van maradva, de nem születik mindenki testépítőnek, így felesleges a tökéletes arányokat hajszolni, mert van akinek nem éri meg azokat elérni vagy nem is elérhető!


Alapgyakorlatokba az 1 ismétléses maxjaid hány kg-k?

2021. szept. 6. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

#20

A reális kritika addig segít amíg kezdő vagy és a változtatható dolgokon még tudsz javítani, ha már nem, onnan csak frusztráciòkat okoz, mint nálam is. Ez esetben a széles csípőcsonton és a horpadt szegycsonton pont hogy nem lehet változtatni semmit sem.

Egyébként semmivel sincs szélesebb csípőm mint a legtöbb 195 centi körülinek. Élőben legalábbis meg szokták mondani, hogy képen olyan mintha egy nagy tönk lenne a törzsem de valójában ennyire nem vészes. (Nyilván az alulról fotózott képeken mindenkinek szélesebb) A tölcsérmellkas meg élőben is látszik, csak nem minden testhelyzetben.

2021. szept. 6. 03:30
 23/39 A kérdező kommentje:

#21

Nem szoktam felmérni, így csak 10 ismétléses és 2 ismétléses maxokat, esetleg elméleti maxot tudok írni.

Guggolásom gyenge, felhúzásom majdnem közepes, fekvenyomásom arányaiban jó az előző kettőhöz képest.

Ez persze a testarányaim miatt van, ami szerintem a képeken szintén nem látszik. Ugyanis arányaiban túl hosszú a lábam a testemhez, a karom pedig ehhez képest rövid. Számokban ezek a maxok (nem a jelenlegi, hanem a valaha legjobb) Fekvenyomás: 120x10 vagy 155x2. (160kg)

Guggolás: 135x10 vagy 170x4 (190kg?)

Felhúzás: 200x10 (pattintva) vagy 240x3 (250kg)

Nyomtam már hájasan 167,5-be fekve 2 ismétlést is, de az nem mérvadó mert nem volt megállítva mellkason. Ezért nem hiszem hogy a mellem vagy a vállam le lenne maradva, mert akkor miért pont a fekvenyomás a legjobb? A felhúzásom conviban úgy szar ahogy van, nem is tudtam benne tovább fejlődni. Ezért már fèlsumoban húzok. A guggolás lowbarba is botrányosan gyenge, okát nem tudom, rengeteget gyakoroltam... valószínűleg a magasságomhoz mérten kicsi tömeg és guggolásra alkalmatlan testarányok okozzák.

Bandázst szinte soha sem használok.

A maxokat 101-122 kiló közötti testsúllyal értem el.

2021. szept. 6. 04:04
 24/39 A kérdező kommentje:
Mielőtt még valaki belekötne, azért írom hogy a fekvenyomásom erős, mert kb a 300 körüli, húzok, 250 körüli guggolok nyomnak annyival fekve, holott ezeknek a közelében sem vagyok.
2021. szept. 6. 04:09
 25/39 anonim ***** válasza:

Ááá, nagyon erős vagy :O Amikor megláttam a képet, már akkor tudtam. Bevallom én irigylem a fizikumodat, olyan jó lenne ha én is el tudnék ilyet érni vagy legalább élni egy kicsit a testedben :D. Nekem a 400-as összetett elérése is kihívást jelentett XD 600-as összetett már erőemelő szemmel is komoly. Edzettél valaha erőemelő program szerint? Mert egy heti 3-4x-i nyomás, 2, akár 3x-i guggolás, felhúzás nyilván hatékonyabb, mint a klasszikus, gyúros osztott :D. Az írásodból látszik, hogy értesz hozzá és a tippek is elég pontosak, felhúzást talán kicsit alulbecsülted, megfelelő hype-al lehet benne van abban egy 260, de 255 biztos :D.


Hát, igen, most megint csak megerősítetted bennem, hogy az izomzat és a felépítés ami nagyon számít, ha valakinek ilyen van, rögtön más kategóriájú súlyokat mozgat, hiába nem egy erőemelő alkat. Én erőemelők közt edzek, de vannak, egész sokan, akik 600 alatt vannak, ha ebbe beleveszem, hogy valszeg egy 100%-os erőemelő fókuszú felkészüléssel, edzővel, te rögtön 650 fele lennél inkább... De nekik nincs is ilyen felépítésük.

2021. szept. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A nagyon az azért túlzás. Valljuk be a nagy átlag közel se fektet ebbe annyit és akkora energiát naturba...Mint fentebb írtam nekem volt több olyan év amikor annyit és olyan minőségben edzettem mint egy amatőr versenyző, így talán el is várható hogy ennyit tudjak.

Igen edzettem úgy, sőt konkrétan az a véleményem hogy legtöbben azért sem jutnak el naturba mondjuk fekvenyomásban egy hasonló szintre, mert egyszerűen túl keveset nyomnak fekve, kevés a gyakoriság, ez még guggolásra is igaz. Felhúzásra nem, mert az generálja a legnagyobb idegrendszeri fáradtságot. Sajnos a guggolásban szerintem sosem lennék jó. Tegyük hozzá hogy akkor tudnék 650et (esetleg) ha behíznék minimum 120 kilóra, olyankor sokkal jobban megy a fekvenyomás és a guggolás. De úgy viszont már nem lenne túl kiemelkedő egy 170es nyomás meg egy 220-as guggolás...

Egyébként felépítés alatt mire gondolsz? :D

Egyáltalán nem vagyok erőemelő alkat. Reálisan talán Strongmanben lenne esélyem ha jól bekoxolnék. Bár ott a tölcsérmellkasnak nem biztos hogy túlságosan jót tenne a kőgolyó.

2021. szept. 6. 07:10
 27/39 anonim ***** válasza:
97%

Ez egy anoním oldal,ha véleményeket vársz megkapod de néhány troll is be fog csúszni aki már csak heccelésből negatívat fog írni. Ez előzményeidet sajnos nem láttam. De én úgy veszem észre, hogy te is tudod hogy semmi baj a testeddel,és ezeket a kérdéseket csak ön magad fényezése miatt irogatod ki,holott szerintem a kutyát se érdekli milyen a tested,csak te érzed azt hogy bárkit is érdekel.


"kislányoskisfiú": nos őket sem kell lenézni,a testépítést legtöbben a nulláról kezdik,nulla izommal,véknyan igen ők a "kislányoskisfiúk". Valaki sikeres benne valaki nem,de legalább igyekeznek. Senki se született még full izmosan meg.

2021. szept. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
91%

Megtaláltam:

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__113..


Hát ugyan azt tudom írni mint az előbb. A te mentalitásoddal van baj. Csak fényezni akarod magad és elvárod hogy a többiek megerősítsék ezt.


"Szerintem inkább azokat a kis fiúkat szóltam le akik még annyit sem tudnak, mint én."

Hidd el ezt a kutyát nem érdekli. Senkit nem érdekel a tudásod. Az a gond az ilyen "nagy bulk" emberekkel hogy legtöbbje lenézi a kezdő "kisfiúkat" és úgy tesz mintha ő sosem lett volna az...

2021. szept. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

#28

Segítek.

Ez volt az igazi előzmény.

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__112..

2021. szept. 6. 15:38
 30/39 anonim ***** válasza:

Felépítés alatt arra gondolok, hogy van aki ilyen erőteljes felsőtestet sose tudna elérni, pld. én. Egyáltalán, hogy ekkora nagy darab legyél, aminek része a magasság is, én is átlag feletti magas vagyok, de a max. amit el tudok képzelni 18-20%-os testzsírral 90 kg. Nyilván egy 100 kg feletti izmos testtel sokkal nagyobb súlyokat tudsz megmozgatni, mint 80 kg alatti testtel. Nekem a kedvencem ez az alkat, a magas, erős, van egy erőemelő srác nálunk, akinek kicsit hasonló az alkata 105-110 kg, guggolásban erősebb, valami 240 kg-t tud, a másik kettőben kicsit gyengébb, vagy ha jó a felhúzása, akkor kb. ő is ennyit tud. Neki is nagyon tetszik az alkata, ez nem mindenkinek adatik meg, hogy ilyen férfias kiállása legyen.


A 650 kg-t arra mondom, hogy ha nem dolgoztál edzővel, azért egy jó edzővel mindig tud az ember még egy pár%-ot hozzáadni. Jó versenyfelkészülés, csúcsforma. El tudom képzelni, hogy egy 650 kg-t hozz a -105-ös kategóriába, az pedig nagyon jó.

2021. szept. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!