Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Működhet a thai box és a...

Működhet a thai box és a kondi eggyütt?

Figyelt kérdés

Most edzem 4. hónapja (már látható a fejlődés), és az lenne a kérdésem, hogy mi lenne a célravezetőbb alternatíva:


A: Elérni a testépítésben a céljaimat(kb. 90kg és egy Kriston Péter féle fizikum), majd ezután elmenni thai-boxolni, és amellett edzeni



B: Elkezdeni most boxolni, és miután elértem egy biztos, és jó önvédelmi szintű tudást, utána a testépítés, mert akkor már nem edzem le, amit felszedek a teremben, viszont ugye a megszerzett tudás maradandó...


Egy vékony testalkatú, 20 éves srác


2021. szept. 5. 19:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos nagy bajok vannak a fejedben, kedves kérdező! De ez nem baj, nagyon gyakran előfordul.

Kezdjük ott, hogy Kriston Péter nem naturál, azaz ha te szerek nélkül szeretnél elérni egy olyan fizikumot, mint ami neki van, akkor már most hagyd abba a testépítést. Keress másik motiváló egyént (ha ez neked segít), aki naturál keretek között épített fel extrém fizikumot, és legyen ő a kitűzött cél, viszont vigyázz: nincsen két egyforma genetika. Szabó Patrik például hiába teljesen naturál, ő egy olyan csoda genetikával rendelkezik, amivel nem rendelkezik minden ember. Ha a te genetikád nem kimagasló, nem átlag feletti, akkor bárkit is választasz naturálban, lehet, hogy sosem fogod elérni azt a szintet, mert a te tested-szervezeted maximuma máshol van. Ez ilyen, ezt el kell fogadni. Véleményem szerint többek között ezért nincsen túl sok értelme a naturál testépítésnek, mert néhány év alatt ki lehet maxolni a genetikádat, ha szigorú az étrended és hatékony az edzésterved.

A következő gond ott van, hogy a boksz esetében, meg úgy amblokk bármilyen küzdősport esetében felejtsd el ezt az önvédelmi bugyutaságot. Magyarország nem Kenya. Itt nem kell paráznod emiatt az önvédelmi ökörség miatt, nem kell azért bokszolni járnod, hogy "jó önvédelmi szintű tudásod" legyen. Ez viccnek is rossz, haver. Bárhol is laksz, bármilyen vékony is vagy, le fogod tudni élni hazánkban vígan az életedet anélkül, hogy azon a sötét és ijesztő utcán egyszer is használnod kéne azt a profi boksz tudásodat. Borsod megyében élek, ami nem a legjobb környék belföldön. 15 éve judózok, de még egyszer sem kellett használni azt a fránya judo tapasztalatomat egyszer sem, mert nem keveredtem még soha ilyen szituációba, és nem is fogok, pedig én is egy vékony csávó vagyok. Ez a valóság, nem egy YouTube videó és nem is egy Netflix sorozat. Ráadásul ha ne adja Isten mégis történik valami az utcán, az sajnos vagy csoportban fog történni, vagy hátulról, vagy késsel. Ezek közül egyik ellen sem fogod tudni használni a boksz tudásodat. A világbajnok bokszoló sem ér semmit, ha többen támadnak rá egyszerre. Egy olimpikon birkózó sem ér semmit kés ellen, vagy vipera ellen. Erre gondolj, amikor rágörcsölsz erre az önvédelmi baromságra. Küzdősportot a sportérték miatt, a mozgás szeretete miatt, az egészség megőrzése miatt, a feszültség levezetése miatt, az állóképesség fejlesztése miatt, és a jó közösséghez való tartozás miatt kell választani, nem az önvédelmi bullshit miatt.

Én azt mondom neked, hogy két dudás nem fér meg egymás mellett. Válassz ki egy konkrét sportágat, és azt űzd, abba tegyél bele mindent, abba akarj a legjobb lenni, abban fejlődj, arra szenteld az energiádat. Ha neked a testépítés az, amit inkább szeretnél, akkor válaszd azt annak szellemében, amit írtam. Ha te a küzdősportok felé orientálódsz, akkor döntsd el, hogy boksz vagy thai boksz (én az előbbire szavazok), és vágj bele. Hosszútávra tervezz, ne csak néhány évre, a következő váltásig.

2021. szept. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

En boxoltam gyuras melett es jol fejlodtem mindenben. A csavora nem kerestem ra nemtudom h nez ki. Szerintem ne azzal foglalkozz csak hozd ki magadbol amit tudsz.

En eleg sokszor hasznat vettem a boxnak mikor belemkotottek vagy meg kellett vedeni valakit

2021. szept. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
40%
Hol kötöttek beléd ennyiszer? Mikor kellett megvédened valakit? Mesélj ezekről a szituációkról! Ennyire nagy Jason Statham vagy? Vagy Szomáliában élsz, ahol ennyire gyakorik az utcai bunyók? Tényleg mesélhetnél, hátha tanulunk a történeteidből.
2021. szept. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%

Az evek alatt? Hol nem inkabb..😀 Blaha kornyeken tobbszor is. Keleti, nyugati stb.. evekig a 8ba laktam.

De szorakozohelyeken es ejszakain is. Altalaba itt kelett tobbszor a bnom vagy haverom megvedeni, de volt h ismeretlen lanyt bsztattak. Mondanom se kell h minden esetbe cigok es persze tobben..

Nemvagyok egy Statham de kiallok magamert meg masokert.. akkoris ha megvernek.. mert persze olyan is volt.

2021. szept. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%
Full hiteles. És ilyen sok utcai bunyó után egyikből se lett rendőrségi ügyed?
2021. szept. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
42%
Olyan jó, hogy itt mindenki utcai harcos sztrízfájtör muáj tájos birkózó boxoló karatéjos arcművész...adjak nekik a "májashurkát" báttya hadd fetrengjen a "dude" a főűdön'🤣
2021. szept. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

igen. itt mindenki blahás bokszoló, keleti-nyugati pályaudvari harcos, nyolcadik kerületi bunyós, kocsmai cigányverő, akit rendszeresen megtámadnak az éjszakai járatokon, de ő mindig szétüt mindenkit, mert a barátnője és a becsülete mindennél többet ér. teljesen hihetősztorik ezek 2021 magyarországán.

én 22 éve nógrádban lakom. hogy-hogy velem nem történnek ilyenek? az 1. válaszoló borsod megyében él. hogy-hogy őt mindig elkerülik az ilyen szituk? az unokatestvérem is a nyolcadik kerületben lakik már több mint 30 éve. érdekes, neki sosem kellett bokszolni a félelmetes utcán. ti nagyon szerencsétlenek lehettek ha ilyen gyakran belétek kötnek. vagy nem lehet, hogy egy kicsit kiszínezitek ezeket a "megtörtént" eseményeket? ha ennyi balhétok volt már az utcán, akkor hogy-hogy nem voltatok még soha megkéselve? hogy-hogy nem voltatok még soha sitten? nem akarom elhinni, hogy itt mindig minden kérdés alatt van legalább egy halálosztó street fighter.


kérdező. kriston péter tényleg nem naturál testépítő, úgyhogy ne ő motiváljon. viszont a testépítés jó dolog, bár naturálban egy hétköznapi genetikával nem lehet olyan extrém elképesztő eredményeket elérni, mint azt sokan gondolják. de ha a kondizás érdekel akkor legyen jó az étrended meg az edzéstematikád és nyomjad. ha viszont a box vagy tay box érdekel akkor keress egy olyan klubot, ahol jó az edző, jó a tréning meg jó a közösség és iratkozz be. viszont tényleg a sportérték legyen az elsődleges, ne az önvédelem mert arra a gázspray való, nem a küzdősport.

2021. szept. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
65%

Az előttem szóló két kommentelőnek ment a zöld pipa :D

A legdurvább utcai balhém az volt Borsodban, amikor odajött hozzám egy drogos roma a buszmegállóban, hogy pénzt kunyerálni, amikor pedig mondtam, hogy egy forint nincs nálam, akkor hangosan anyázott egyet és tovább ment, hátha valaki mást le tud tarhálni. A bátyám 40 éves, óvodás kora óta lakik Miskolcon. Az egyedüli utcai hardcore konfliktusa az volt, amikor egyetemista éveiben sétált az utcán, elgurult mellette egy volkswagen, amiből egy nyomorult csak úgy random, minden ok nélkül kiugatott neki valami szépet, erre bátyám a középső ujjának felmutatásával jelezte, hogy eltakarodhat az illető a fenébe, mire a nyomorult tovább hajtott.

Az itteni kommentelők 90%-ával még ennyi sem történt soha, de úgy adják elő az utcai meséiket, és úgy osztják az észt önvédelemről, mintha bármi reális fogalmuk is lenne a dolgokkal kapcsolatban.

2021. szept. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
35%
Volt rendorsegi ugy is 😀 Nem mindenki el burokban a gep elott.
2021. szept. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
65%
Büszke lehetsz magadra! Akkor megérte! Te aztán nagyon tapasztalt vagy az életben! Csak így tovább, utcai bajnok!
2021. szept. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!