Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen felbontás szerint edzek?

Milyen felbontás szerint edzek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Eddig otthon edzettem, alsó-felső felbontásban heti 4x.

Egy izomra 1-2 gyakorlatot csináltam, főként alapgyakorlatokat, mivel otthon csak fekpad, guggolókeret, kézisúlyzók, franciarúd, súlyok, stbb..-k vannak. Tehát semmilyen gép nincs.


Most lettem egyetemista és szeretném folytatni az edzést. Kollégista is lettem, így az alsó-felső felbontás azért lenne jó, mert 2-t tudnék edzeni hétvégén, meg hétköznap is tudnék edzeni 2-t, így lenne szabadidőm.


Voltam edzőteremben és elég felszerelt, sok gép van (tárogató gép, keresztcsiga, scott pad, hát gép, mell gép, hack guggoló gép, combfeszítő, combhajlító, csigás letoló tricepszre, hátra lehet csinálni lehúzást, sőt még bicepsz gép is van).

Én jobban preferálnám az ilyen edzést, amikor egy izomra több gyakorlatot csinálok. Pl. a mostani alsótest edzésem, úgy néz ki, hogy combfeszítőre csinálok 2 gyakorlatot, guggolást és kitörést.

Viszont nekem az sokkal jobban bejönne, ha csinálnék rá guggolást, combfeszítőt, lábtolót és hack guggolást.


Tehát az lenne a kérdésem, hogy maradjak ennél a heti 4 alsó-felső felbontásnál, vagy pedig váltsak heti 5 push-pull-leg-alsó-felső felbontásra.

Ha heti 5x edzenék, akkor otthon csinálnám az alsó-felső edzést, az edzőteremben pedig a push-pull-leg-et. Ezzel a felbontással több gyakorlatot betudnék iktatni és jobban élvezném az edzést, viszont elvenné a szabadidőmet és attól félek, hogy a zh-kra kevesebbet tudok majd tanulni, illetve nem lesz időm a beadandókra.


Tudom, hogy mind a 2 féle felbontás effektív, viszont melyik lenne jobb választás, ha heti 4x edzenék és hétköznapokon az egyetem alatt csak 2x kellene, vagy pedig heti 5x, így kevesebb szabadidőm lenne, viszont jobban élvezném az edzést?


Köszi ha elolvastad és válaszoltál rá.



2021. szept. 10. 12:47
 1/1 anonim ***** válasza:
Attól függ te melyiket szeretnéd. Egyébként hosszútávon ha nem csak az edzés a mindened (márpedig ha egyetemre jársz akkor nem) A heti 4 jobb választás.
2021. szept. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!