Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Járok edzőterembe, de nem...

Járok edzőterembe, de nem fejlődök, mert nem bírok 1200-1400 kcal-nál többet enni, egyszerűen nem vagyok éhes?

Figyelt kérdés

Mit csináljak?

Próbálnék magas fehérjetartalmú, jó szénhidrátokat tartalmató ételeket enni, de egyszerűen nem vagyok éhes. Tudom hogy igy nem fogok soha fejlődni.

Hogy egyek??


2021. szept. 11. 22:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyél szemét kaját.
2021. szept. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Az nem fog beépülni az izmokba.

Próbálok edzés után fehérjét is inni, de nem esik jól semmi. Pedig komolyan veszem az edzést

2021. szept. 11. 22:54
 3/20 anonim ***** válasza:
73%
Ha enni sem bírsz, mit vársz az egésztől? Nem olyan bonyolult a képlet... Akkor egyél gyakrabban.
2021. szept. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
Ne egyél akkor. Majd eszel, ha éhes leszel.
2021. szept. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy nem fog beépülni az izmokba..? Szóval azt mondod, hogy ha megeszel egy zacskó chipset, akkor az másnap ugyanúgy, tápanyaggal tele integet neked vissza? Vagy netán a tested tudja, hogy ez ,,szemét kaja", szóval nem építi be az izmokba, hanem esetleg csak elraktározza zsírként, mint ahogy sokan állítják, hogy az egészségtelen kajáktól kövér leszel? Ezt Te sem gondolhatod komolyan...


Egyébként meg nem nehéz több kalóriát bevinni, csak újra kell gondolni pár dolgot a kajálásban. Nekem is a kajamennyiséggel volt gondom az elején. Az első fél évben kb miden nap végére hányingerem volt, mert nem bírtam a sok kaját. Aztán megszoktam. Ma már azon kapom magam, hogy simán tudnék többet is enni (3600 kcal-t eszek, ez elég a szinten tartáshoz). Lehet ezt is, bár van ennél egyszerűbb.


Pl.:

Növeld a zsírbevitelt. 1 gramm zsír 9 kcal, 1g ch/fehérje pedig csak 4. Olajos magvak, mogyorókrém, a salátát pl meglocsolhatod olívaolajjal, zsírosabb húsok, avokádó...stb.


Tudsz magadnak csinálni valami shaket is. Darálsz le banánt, zabpelyhet (vagy csak zablisztet teszel bele), natúr joghurtot, gyümölcsöket, felöntöd tejjel...stb és csak meg kell inni. Simán beviszel így pár száz kcal-t és fel sem tűnik.


Lehet egészségesen is csinálni. Nasikkal és egyéb egészségtelen cuccokkal is lehet, de azért hosszú távon nem jutalmaz meg a szervezeted. Persze néha lehet, sőt. Minden nap lehet, csak mértékkel. Pl én mogyoróvaj helyett nutellát ettem. 300-400 kcal eltörpül a maradék 3000 egészséges kcal mellett, szóval nem kell ilyenből nagy ügyet csinálni. Ha az egészséged nem érdekel, akkor az előbb felsorolt egészséges cuccokat le lehet cserélni csokikra, chipsekre és hasonlókra, mert ugyanúgy működik, csak hosszútávon nem tesz jót.

2021. szept. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Szenny kaját se tudok enni.

De csak azóta nem tudok enni, mióta elkezdtem edzeni.

Máskor 3 hamburger menüt ettem meg a burger kingben, azóta 1 hamburgernél többet nem birok megenni.

Régen 2-3 zacskó chipset ettem, most az 1-el is szenvedek.

Régen egymás után ettem a péksüteményt, palacsintát, fánkot, minden édeset, de mostanában egyszerűen nem kívánom meg, nem esik jól enni. Ha meg erőltetem nagyon rosszul vagyok és csak szenvedek utána.

Reggelizni birok, azzal nincs gond, de utána kb egész nap nem.

Edzés után meg semmi nem megy le a torkomon, csak a vizet iszom

2021. szept. 12. 00:07
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Most dicsekszel vagy panaszkodsz?
2021. szept. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%
Kondi helyett ússzál folyamatosan 1 órát gyorsban. Garantáltan lesz étvágyad.
2021. szept. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
34%
tápkieg, tömegelő étrendhez.
2021. szept. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én ha egy nap nem bírok elég kalóriát megenni, akkor azt valami cukros üdítővel-általában kólával-pótlom.


Nem egészséges, de legalább úgy van energiám! 😅

2021. szept. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!