Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Több munkahely, tanulás,...

Több munkahely, tanulás, csajozás, bulizás mellett lehet-e effektív edzést végezni?

Figyelt kérdés

Szerintem nem.

A kérdést azért tettem fel, mert középkorú férfiak néha dicsekednek azzal, hogy ők bizony mikor fiatalok voltak, három munkahely és bulizás mellett is megoldották. Elhiszem, de hogy értelme nem sok volt, az is biztos.

Regeneráció nélkül nincs fejlődés.



2021. szept. 16. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Hat ez emberfuggo. Sose dolgoztam tobb helyen egyyszerre de 12 orakat nyomtam 4-5* edzes melett. Heti 1-2 buli is belefert, csajozas is.. ha megoldod a kajat meg alszol 6-7 orat mar fejlodni fogsz. Ha jo a genetikad meg jolcsinalsz mindent...
2021. szept. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1

Több munkahely mellett ilyen feltételekkel kizártnak tartom a napi rendszeres 6-7 óra alvást. De még a kaját is csak kevesen tudják tartani, hát még ilyen feltételek mellett.

2021. szept. 16. 17:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen edzésre gondolsz. Ha a testépítésre, mert csak és kizárólag izomnövelési céljaid vannak, akkor az kijelenthető, hogy a testépítés alapvetően egy "full time sport", ami azoknak kedvez, akiknek rengeteg szabadideje van, lehetőleg nincs családja és nagy szociális élete és nem végez fizikai munkát. Nem véletlenül a testépítő versenyzők nem egy 12 órás kőműves műszak után állnak neki edzeni és csirkemellet enni rizzsel, hanem az életük a sport is egyben, továbbá szponzorokból és személyi edzősködésből tartják fenn magukat és a kiadásaikat.

Viszont nekem a street workout abszolút belefér az életembe, mert az egy más jellegű sportág. 8 órát dolgozom, van egy feleségem, egy gyerekem, vanak barátaim. Ezek mellett mégis tudok figyelni a kiegyensúlyozott és egészséges táplálkozásra, naponta egy-másfél órát rá tudok szánni az edzésre vagy a nyújtásra, és közben pörög az életem. Sportágtól függ, hogy mennyire nehéz a helyzet. De az biztos, hogy a testépítés komoly célokkal nem éppen ajánlott azoknak, akik nem tudják az egész napjukat rászánni a diéta betartására, edzésterv betartására, aktív-passzív regeneráció betartására, és még sorolhatnám.

2021. szept. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Van olyan ismerősöm, aki munkahely mellett csinált két diplomát, vitte az egyesületet, közben lett családja, 2 gyereke és edzett annyit, hogy éveken át bajnokesélyes és néha bajnok volt. Olyan sportban, ahol minden nap 2-4 órát kell edzeni, hétvégenként pedig ajánlott 5-6 órákat edzeni.
2021. szept. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"A kérdést azért tettem fel, mert középkorú férfiak néha dicsekednek azzal, hogy ők bizony mikor fiatalok voltak, három munkahely és bulizás mellett is megoldották. Elhiszem, de hogy értelme nem sok volt, az is biztos."

Én középkorú vagyok. A három munkahelyen kívül így toltam és volt értelme. Ha fiatalon már nem bírod a gyűrődést, akkor mi lesz később?


"Regeneráció nélkül nincs fejlődés."

A regeneráció nem csak alvást jelent.

2021. szept. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

De itt pont az a lényeg hogy több munkahely mellett! Én elhiszem hogy lehet edzegetni, de az is biztos , hogy azt a szintet nem tudnám hozni, mint amit 1 munkahely és tanulás mellett kényelmesen tudok teljesíteni.


A megfelelő minőségű és mennyiségű alvás a legfontosabb, ha az nem teljesül, akkor lényegében az edzés inkább árt mint használ.

2021. szept. 17. 14:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Így van! A kérdezőnek ebben teljesen igazad adok!
2021. szept. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En valtott műszakban dolgozom.Mikor lerakom a fejem mar alszok is.A kolléga meg elmondasa szerint nézi a plafont.


Szval érted!Mindenkinek másként tolerálja a szervezete.

De azért ne legyenek ketségeink,egy bizonyos szint felett mindenkinek odab..sz az alvásmegvonás.Tehát extrem fáadtan xart se ér az egesz.Legyen ez fiatal vagy öreg.Tökmindegy!

2021. szept. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!