Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha valaki tud szabályosan...

Ha valaki tud szabályosan húzódzkodni mondjuk 10et akkor ugyanannyi súlyt képes lehúzásban is végrehajtani?

Figyelt kérdés
Mondjuk valaki 90 kiló akkor lehúzásban is megy annyival annak?
2021. okt. 5. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

Általában nem. Több mint valószínű, hogy lehúzásban kevesebbet tud. Hogy mennyivel az sok dologtól függ, magától a géptől/csigától is, mert az is nehezíthet rajta. Ha brutál lábaid vannak, felsőtested meg gyenge, akkor az a húzódzkodásnál nyilván negatívum. Húzódzkodásnál ugye azért nem a teljes testsúlyodat húzod fel, meg nem annyira statikus a súly.


Meg még rengeteg dolgot fel lehetne sorolni, de én biztos vagyok benne, hogy az a gyakoribb, hogy nem tud annyival lehúzni valaki ahány kg.


Én pl 81kg+5kg súllyal húzódzkodok 10-et, de lehúzással olyan 60-65 között menne csak. Bár a lábamat nem támasztom ki, az lehet erősítene rajta egy kicsit, de biztos nem 20-25kg-t.

2021. okt. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
30%
Én pont fordítva vagyok, mint az #1. Húzódzkodni sosem tudtam, hiába próbáltam. Tudok talán 2-t csinálni. A testsúlyom most 102 kg. Míg a lehúzást 60 kg-al kezdtem el, mikor először mentem kondiba. Mostanában már nem is nagyon csinálom, mert csak 90-ig lehet felpakolni a gépen (elég régi gép, egy lepukkant terem van csak a városban), azzal meg tudok már 20 felett is csinálni egy ismétlésben.
2021. okt. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez elegge gepfuggo.. pl hany csigan megy at. Kb minden terembe mas sulyt hasznalsz.. Meg az se mind1 h van e labad vagy minden izom a hatadon meg a bicepszeden van..
2021. okt. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!