Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csuklószorítós kesztyű segítene?

Csuklószorítós kesztyű segítene?

Figyelt kérdés

Elkezdtem a súlyzós edzést, de néha megfájdul a csuklóm. Nem hosszan, hanem például fekve nyomás közben, egy ponton megfájdul, és egy pillanatra zsibbadás-szerű érzés önt el. Igyekszem jól végezni a gyakorlatot, akkora súllyal, amivel meg tudom csinálni a 3-4x10-12 ismétlést, előtte bemelegítek, de mégis.. És mindig csak az egyik oldalon. Fekvőtámasz esetén ugyanez a helyzet.

Ezen segítene, ha vennék egy csuklószorítós kesztyűt? Azért kesztyűt, mert olyat egyébként is hordok, csak nem csuklószorítós.


2021. okt. 14. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem segített, bár nem kesztyűt próbáltam hanem sima csuklószorítót. Fekvőnél pedig próbálok keretet használni, a mozgástartomány is nagyobb és nem terhelem a csuklóm.
2021. okt. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Akár segíthet a kesztyű, de vagy a csuklómobilitásoddal van a gond, vagy ez kezdődő kéztő alagút szindróma (esetlegesen guyon szindróma). Ezt orvos vagy gyógytornász tudná megmondani. Ha nem nagyon javul a dolog, akkor nézesd meg!
2021. okt. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem nem alagútszindróma, mert mindig terhelésre jelentkezik csak, utolsó szériáknál, ami pont meggátol abban, hogy igazán meg tudjam terhelni magma.
2021. okt. 14. 14:11
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Kezdj el szedni porcerősítőt, mert az is lehet hogy nincs az ízület hozzászokva a terheléshez.
2021. okt. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok otthon a témában porcerősítőkkel kapcsolatban. Tudtok linkelni valami jó cikket, hogy pontosan milyet is lenne érdemes kipróbálnom? Vagy ha ajánlanátok valamit, azt is megköszönöm.
2021. okt. 14. 14:43
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


Én ezt szedtem, illetve kollagént iszok most már csak. Ez egy olyan dolog, hogy kinek mi válik be.

2021. okt. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!