Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jó lesz, ha most pár napig...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Jó lesz, ha most pár napig csak plank gyakorlatot csinálok? (HIIT edzés)

Figyelt kérdés
Kb. tavaly ilyenkortól kezdve szinte minden nap csináltam HIIT edzést, elég változatos gyakorlatokkal (4 ütemű fekvő, jumping jack, guggolásból felugrás, stb). Viszont most megsérültem egy esés miatt, így az ugrálós gyakorlatok egy pár napig kilőve. A plank gyakorlatot viszont bírom csinálni. Jó lesz, ha "szintentartás" céljából csak planket csinálok, ugyanúgy HIIT alapra (45mp edzés, 15mp pihenő x 30)?
2021. okt. 21. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelmét nem látom "HIIT alapra" plankelni. A HIIT egy remek kardió módszer, a plank pedig egy kiváló egész izomzatra kiterjedő gyakorlat. Én feleslegesen nem keverném a kettőt. Sosem értettem, hogy mi az értelme, mi a tudományos megfontoltság amögött, amikor valaki statikus/izometrikus erősítő gyakorlatokat aerob/anaerob mozgásformaként végez.

Továbbá az sem tanácsos, hogy minden nap ugyanazokat a monoton gyakorlatokat/mozgásmintát végezd. Még ha figyelsz a bemelegítésre, nyújtásra, mobilizálásra és hengerezésre, a tested akkor sem tud regenerálódni, ha minden nap ugyanazt az edzésterved végzed.

Ezeknek tudatában csináld a következő napokon a planket.

2021. okt. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A semmihez képest mindenképpen jobb,amelyik gyakorlatokat tudod csinalni azokat csináljad hogy ne ess vissza annyira és benne legyél a rutinban.

Bár a plank nagyjából a legrosszabb gyakotlat a HIIT edzésmódhoz.Ez arról szólna hogy addig a 45 mp-ig maximális erőkifejtéssel dolgozol,a planknél nem lehetséges mert nem tudod magadat gyorsabban,keményebben egyenesen tartani.

Illetve a minden napos HIIT edzés is elég megkérőjelezhető mert ha tényleg elég intenzitással csinálod akkor nem kéne tudnod minden nap csinálni,az már túledzés veszélyes.

De amint mondtam az otthon ülésnél mindenképpen jobb tehát csináld nyugodtan.

2021. okt. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hat nincs sok kozuk egymashoz..a hiit kb csak kardio. A plank meg foleg csak a stabilizalo izmokat edzi. Mind a 2 csak kiegeszito
2021. okt. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha már plankelni akarsz, akkor legalább váltogasd a pozíciót. Lehet 45 másodpercig commando gyakorlat / pihenő / 45 másodperc oldalsó plank / pihenő / 45 másodperc hátsó plank / stb.
2021. okt. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Planknek köze nincs a hiithez
2021. okt. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!