Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Orvosi kivizsgálásnak meg...

Orvosi kivizsgálásnak meg kell előznie a táplálékkiegészítő fogyasztást?

Figyelt kérdés

Vérvétel máj és vese funkció ellenőrzés?

Nekem a sportorvosom javasolta minden évben.

Be tartja ezt mindenki ha kreatint vagy fehérjét akar szedni hogy előtte teljes vérkép, belső szervi ultrahang?


2021. nov. 21. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Hogyne 😅 tapkieg miatt..
2021. nov. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Nem.

Semmi eltértést nem mutathat(na) ha ezeket fogyasztod.

Én 3-4 havonta járok teljes vérképre,és fogyasztok kreatint,és fehérjét is iszok. Semmi eltérés nem volt az évek során se az uh-n,se a vérképben.

Ezek az eltérések lehetnek:

A vese érték (egfr-kreatinin) azért lehet kissé magasabb (bár ez a legtöbb embernél így van) mert éhgyomorra megy,vagy nem ivott eleget. Jelentőssége nincs.

Creatin-kináz: tipikus izom enzim,súlyzós edzés után,vagy mozgás után az izomsérülés következtében termelődő enzim. Teljesen természetes ha ilyenkor magas. Nekem többszöröse a megengedettnek.


GOT-GPT: "máj enzimnek hívják": de a vázizomzat is termeli ezeket az enzimeket. Szintén súlyzós edzés következtében emelkedettek lehetnek.

Túledzés esetén is.

2021. nov. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
Van sportorvosod, ducibuci? Nevezd meg kérlek, én is szeretnék hozzá járni.
2021. nov. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Hagyd már abba bakker...annyira bénán csinálod. Tanulj inkább.
2021. nov. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Vajon miért lettem lepontozva,okosok?
2021. nov. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Vegyétek elő a bioszkönyvet,a kérdezővel együtt
2021. nov. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Ahogy nezem mindenki le van pontozva 😅 ez a kategoria meghalt a sok gyik miatt 🤷‍♂️
2021. nov. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%
én felpontoztalak 😄
2021. nov. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

Nem hiszem,hogy sokan betartanák...

Kreatint én nem használok,mégis kicsit magas szokott lenni,de ez még nem gáz,fizikai aktivitástól alapban felmegy,mondta is az orvos.De egyébként igen,lehet túlzásba vinni a fehérje és a kreatinbevitelt is.Ha aggódsz emiatt,akkor vizsgáltasd magad minden évben.

2021. nov. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%

Igen, mindenképp ajánlott, mivel pl ha vesekárosodásod van, a magas fehérjebevitel tovább ronthatja a helyzetet, ezért mielőtt tápkiegeket kezdesz szedni és testépítő étrendet követni, mindenképp érdemes egy általános vérképet csináltatni.


Évente pedig alapból minden embernek kellene egy vérkép edzéstől és tápkiegektől függetlenül, ezzel rengeteg betegséget idejében észlelni lehetne.


Én betartottam még anno, engem is a sportorvos küldött még 14-5 évesen. Semmibe nem kerül és utána nyugodt lehetsz, hogy nem teszel kárt magadban, tehát mindenképp megéri.

2021. nov. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!