Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tavaly vagy idén lejárt...

Tavaly vagy idén lejárt (Carnitine, BCAA, C-vitamin, CLA, stb-t) még el lehet fogyasztani vagy inkább dobjam ki?

Figyelt kérdés
Találtam ilyeneket otthon, de már lejártak, meg Active Fiber Shake-t is el lehet még ezeket fogyasztani vagy ezeknél a dolgoknál is szigorúan be kell tartani a lejárati dátumot?

2021. nov. 24. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondom a címet,oda lehet is postázni.Ki ne dobd!
2021. nov. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
23%
Én már nem venném be semmiképpen
2021. nov. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Attól függ mi van ráírva:

Minőségét megőrzi: xy. Mert akkor okés csak kicsit rosszabb lesz.


vagy


Fogyasztható: xy. Ebben az esetben kuka.

2021. nov. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt én úgy szoktam, ha valami megavasodik, kellemetlen szaga va, akkor nyilván nem eszem meg.

Amikor bármilyen fizikai jellemzője olyanra változik, hogy az láthatóan műr nem fogyasztható, azt már tényleg ki kell dobni.


Viszont ha csak a ráírtak alapján akar valaki ilyesmit eldönyeni.. 😅


Szóval azon jókorát szoktunk rötyögni.


Ezt emberek találják ki, ők írják rá, de biztos nem azért, mert a dátum olyasmit mutatna, hogy abban bármi jelentős fogyaszthatóságot akadályozó változás következett volna be.


Nézd meg, szagold, ízleld meg. Ha nem avas, nem mutatja romlott állapot jeleit, legfeljebb kicsit kezd kevésbé hatékony lenni ..esetleg, de talán még annyi sem.


Nevetségesnek tartom, ha csak a dátum miatt valamit kidobnak!


Ezeknek főleg a gyorsan romló dolgoknál van jelentősége, mint a folyékony alapú tejes húsos élelmiszerek.


A porok, levegőtől és nedvességtől elzárva, nem romlékonyak.

2021. nov. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Régen nem szórakoztak dátumokkal.

Megnézték, megszagolták, megkóstolták...

ez még ehető!

2021. nov. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Otthon találtad a tavaly vagy idén lejárt (Carnitine, BCAA, C-vitamin, CLA, stb.) táplálékkiegészítőket, melyekről nem tudod eldönteni, hogy a jó egészséged fenntartása érdekében elfogyaszd, vagy inkább kidobd?
2021. nov. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!