Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elmenjek egyedül konditerembe?

Elmenjek egyedül konditerembe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elhatároztam, hogy szeretnék konditerembe járni, valamint változtatni szeretnék az életemen, magamon.

Jelenleg 54 kiló vagyok 182 centis létemre, úgyhogy mondhatni elég vékony :/ lenne is hely ahova mennék, csak eléggé tartok elmenni egyedül életemben először. Nincs olyan barátom aki fogékony lenne / jártas lenne ebben a témaban, hogy eljojjon velem, ezért mennék egyedül.

Igazából csak attól tartok, hogy fogom-e tudni egyedül használni a gépeket, valamint kicsit parázok hogy mivel eléggé vékony vagyok, kifigyelnek/beszólnak vagy valami.

Ti hogy kezdtetek el járni? Esetleg van olyan aki egyedül jár a kezdetek óta?


2021. nov. 28. 23:54
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Én mindig is egyedül jártam. Az ismerőseim is mindig egyedül jártak. Az emberek legnagyobb része a kezdetektől fogva egyedül jár. Egy konditeremben senki nem fog kinézni. Mindenki ezt hiszi, de valójában bárhogy is nézel ki, le se fognak szarni, hacsak nincsen egy pentagramma a homlokodra tetoválva.

A gond inkább azzal van, hogy te is azok közé az emberek közé tartozol, akik jó esetben is megnéztek két YouTube videót, aztán úgy akarnak nekiesni a kondizásnak, hogy azt sem tudják, hogyan kell megfogni egy súlyzót, vagy hogy mit jelent a "kalória" szó.

Személyi edző felkeresésén nem gondolkodtál?

2021. nov. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igyekeztem minél több anyagot olvasni, nézni ezzel kapcsolatban, olvastam pl a Sárga Kapszula, régebben elkezdtem, de aztán sajnos abbahagytam izületproblema miatt, ebben az időben Yazioval mértem a napi kalóriabevitelt, itthon vannak súlyzóim és azzal próbáltam kihozni a maximumot. Újból szeretnék nekifutni úgy ahogy régen csináltam, csak sokkal komolyabban, ezért gondolkodtam a konditeremben.
2021. nov. 29. 00:12
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

A Sárga Kapszula egy szar, de jobb, mintha a Nők Lapjáról tájékozódnál, úgyhogy az is valami. A Yazio egy kiváló alkalmazás, azért jár a piros pont.

Én azt mondom, hogy olvasgass az interneten tudományos igényű cikkeket, ugyanis az információszerzésből sose elég. Továbbá ha módodban áll, akkor keress fel egy jó személyi edzőt, mert megtérül.

2021. nov. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Nincs azzal semmi gond ha egyedül mész, én is egyedül járok. Nem vagyok testépítő, a kondizást csak kiegészítő edzésnek tekintem. És igen, vannak helyek ahol kinézik az embert és vannak olyanok ahol nem. Ez leginkább attól függ, hogy milyen a konditerem vendégköre. Vannak termek, amik tele vannak tipikus koxos figurákkal akik azt hiszik, hogy az övék az egész terem, és az egyszerű földi halandó mindig csak útban van nekik. Bármelyik géphez megyek rögtön ott türelmetlenkednek hogy mikor végzek már, mert nekik is az kéne. Más helyeken meg teljesen normális a vendégkör. Én azt javaslom, hogy ha teheted próbálj ki több termet napijeggyel, és oda vegyél majd csak bérletet amelyik szimpatikus.
2021. nov. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
182 centihez ha 54 kg párosul, nem rosszból, de igazi pálcikaember lehetsz, szóval én a helyedben hanyagolnám a gépeket és súlyzós alapgyakorlatokat csinálnék (fekvenyomás, mellről nyomás, guggolás, stb.) Ha anyagilag futja rá, menj egy pár hónapig edzőhöz, aki megmutatja neked szabályosan a gyakorlatokat.
2021. nov. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Más meg azért nem mer menni, mert fél, hogy mindenki kinézi, mert kövér.

Le kell szarni más véleményét, menj nyugodtan. A legtöbben egyedül járnak. Az első 1-2 fura lesz, utána fel se veszed.

YouTubeon tudsz videókat nézni a gépek használatáról, illetve ha van rá keret, esetleg személyi edzőt is érdemes pár alkalom erejéig felkérni

2021. nov. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem edz otthon egy darabik ha ennyire kevés az önbizalmad. Néhány hónap edzés után meg már el mersz menni majd kondiba
2021. nov. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!