Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjem el 200 kg-san?...

Hogyan kezdjem el 200 kg-san? (Hogy közben életemben nem sportoltam semmit) 30/F

Figyelt kérdés

Szégyenlem bevallani, hogy soha életemben nem végeztem semmilyen aktív sporttevékenységet. Emiatt nincsen sem rendes csontozatom, sem pedig izomzatom (csak a sok háj). Hihetetlenül lusta voltam mindig, a mértéktelen zabálás volt mindig az előtérben és az aktív lustaság.


Viszont emiatt volt az hogy mindig is utáltam saját magamat (utáltam a tükörbe nézni), nem találtam soha normális munkát amit hosszú távon tudtam volna csinálni - elsősorban az alacsony önbecsülés miatt, ami a munkamorálomra is kihatással volt - plusz a lányok körében sem voltam mindig túl népszerű.


Nem akarok semmilyen személyi edzőt, szeretnék önerőből elindulni, viszont nem tudom hogy:


- Az én esetemben milyen edzésprogramot volna célszerű követni

- Mely diéta volna az, amit követnem kellene

- Ami a legfontosabb; hogyan vegyem elejét a rendkívül erős kísértésnek, hogy ellenálljak a kínzó éhségnek (pl. annak hogy a kínzó kísértés hatására ne essek csábításba és ne az legyen az első dolgom, hogy pl. megeszek egy hamburgert)


Azt mondtam hogy nem szeretnék személyi edzőt igénybe venni, ugyanakkor a szóbeni segítségnyújtás számomra legalább annyira fontos volna.


Ha esetleg valaki tudna ajánlani olyan embert vagy fórumot, ahol a szakértői tanácsadást tudnék kapni, az számomra legalább annyit jelent, mint egy személyi edző.


A segítségnyújtást előre is megköszönöm.


2021. dec. 19. 22:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Első lépésként orvos által felügyelt diéta. Vannak elhízottakra specializálódott szakorvosok, azt hiszem obezitológusoknak hívják őket. Szerintem kezdd itt. Keress egy obezitológust. Fogyni lehet mozgás nélkül is, neked szerintem még nagyon veszélyes lenne az intenzív edzés, a szívednek, az ízületeknek.
2021. dec. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

A múltkor még 180 kiló voltál :D


Ekkora testsúllyal még diátához is annyit kell zabálnod, hogy beszarsz

2021. dec. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
23%

[1] KEZDJ EL NORMÁLISAN KAJÁLNI

-- Normális fehérjeforrások: húsok, halak, tojás, esetleg bizonyos tejtermékek

-- Normális szénhidrátforrások: keményítő tartalmú gabonát, a glutént én kerülném (maradt a rizs, zabpehely, köles, hajdina)

-- Normális zsírforrások: olívaolaj, halolaj, főzéshez disznó/liba/kacsa/akármilyen állat zsírja


-- Számold ki, mekkora a tápanyagszükségleted: fehérje 1,2x-1,6x között, zsír 1x, szénhidrát 3x körül (én így csinálnám, ha tényleg 200 kiló vagy: 260g fehérje, 600g szénhidrát, 200g zsír... durván hangzik, de ha tényleg ekkora vagy, akkor még diétában is ekkora a tápanyagszükségleted...) Ha nem bírod megenni, a szénhidrát tetszőleges részét lecserélheted zsírra (2,2g szénhidrát ér 1g zsírt)


-- Egyél elég zöldséget is, különben remek kis székrekedésed lesz ennyi kajától (brokkoli, gomba, spárga, répa, tök, batáta, stb.)

-- Szedj multivitamint, még mielőtt összeesel


[2] KEZDJ EL (MÉRTÉKKEL) SPORTOLNI

-- Először minimális mozgás elég, hogy meg ne erőltesd magad... Középtempós séta MEGÁLLÁS NÉLKÜL addig, ameddig bírod (közben mérd az időt), aztán, ha kipihented magad (pár nap múlva), mehet újra... max. 1 óra elég, ha már megy ennyi, akkor párnaponta menjen is...

-- Pár hét után lehet súlyzós edzés is, teremben vagy veszel magadnak cuccokat; a kezdő edzés üres rúddal megy, 6-8 hétig, aztán lehet fokozatosan nehezíteni...

-- A többi majd csak utána jön...

2021. dec. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Drága barátom, ugye ez véletlenül nem trollkodás?
2021. dec. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
14%

Az kimaradt, hogy a kajádat oszt el több részletre, úgy megenni is könnyebb lesz, 6-8-10, akár még több... ch-források még a puffasztott cuccok (a jó öreg pufirizs), + a zabpehelyt lehetőleg fehérjeporral vagy növényi tejjel egyed


MINTAÉTREND

* Reggelre 100g zabpehely + multivitamin

* Napközben 1kg csirkemell + 700g rizs + 1kg brokkoli + főzéshez hagyma, fűszerek, stb. + lecsorgatod 150ml olívaolajjal :D

* Este 4 tojás vagy valamilyen sajt, joghurt + zöldség (uborka, pari, paprika, retek, stb.)


A csirkerizst oszd el legalább 7-8 részre, de akár többre is; a rizs egy része lecserélhető pufirizsre vagy bármilyen más gabonára, ha unnád


Igyál hozzá elég vizet is, 10 liter is mehet egy nap

2021. dec. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom melyik a parább. A regény terjedelmű, szerepjátékozó kamu kérdés, vagy a novella terjedelmű, a kamu kérdést komolyan vevő, magukat szakértőnek képzelő egyének kommentjei.
2021. dec. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
33%

"Nem tudom melyik a parább. A regény terjedelmű, szerepjátékozó kamu kérdés, vagy a novella terjedelmű, a kamu kérdést komolyan vevő, magukat szakértőnek képzelő egyének kommentjei."


-Majd én megmondom: Az hogy az értelmes kommentelők válaszai le vannak pontozva,a hozzád/tok hasonló értelmeten ideböfögések meg fel.

Amúgy elárulhatnád hogy ahol te/ti megjelentek, ott az értelmes válaszok miért lesznek hirtelen lepontozva?


A 4-es troll vadász meg elmondta a múltkor az egyik kérdés alatti vitánknál hogy elhagyja a fórumot,nem pazarolja erre az időt.

Erre megint itt van/vagytok. Addig olyan nyugalom volt,meg értelmes kérdések és válaszok születtek.


Kérlek áruld már el az anoním felhasználó másik anoním kérdését hol találhatom meg,és honnan jöttél rá, hogy a két kérdést azonos felhasználó írta ki?


Amúgy kezdem azt hinni hogy ezt (trollvadászatot) egy ember csinálja két profilt létrehozva. Vagy ő írja ki ezeket a kérdéseket unalmában,és válaszol rá más profilról.


"magukat szakértőnek képzelő egyének"

-Még mindig jobb mint amit ti a kérdések alá böfögtök. Ha már értelmeset nem tudtok írni.

2021. dec. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
40%

#7 Teljesen egyet értek, végre valaki más is észrevette. Szerintem van itt 1 nagyon kitartó elmerokkant egyén, aki trollkérdéseket ír ki/trollvadászatot játszik minden kérdés alatt. Amikor ő nincs itt, se trollkérdés, se f*szság a válaszok között. Valószínűleg egy ember csinálja ezt. Csak az a baj, hogy teljesen halott lett ez a kategória, a normális kérdések is tele vannak felpontozott random f*szság válaszokkal, és a hasznos válaszok (mint pl. koslayernek is mindig van) meg szarrá lepontozva. Szégyen mi lett ebből a felületből, elmebetegek gyűjtőhelye lett.


####: Elnézést az OFF-ért , muszáj volt

2021. dec. 20. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
19%
A mintaédrendhez annyit fűznék hozzá,hogy 1 kg banán még mehetne,es kókuszolajban süsse meg az 1 kg csirket,mert az egeszségesebb.
2021. dec. 20. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Diéta: fordulj dietetikushoz, ez már beteges túlsúly, ne valami csodadiétát kövess, mert komoly károkat okozhat.

Sport: Sétálj. Kezdj napi 1 órával, majd növeld napi 2-3 óráig. Amíg nem mész le 100 kilóra, másba ne kezdj. Na jó, esetleg kerékpár, ha van olyan bringád, ami ekkora testtömeget biztonságosna elbír.

2021. dec. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!