Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire lehet veszélyes...

Mennyire lehet veszélyes sérvvel nekikezdeni?

Figyelt kérdés

Ez egy elég érdekes történet, a kérdésem lényege az volna, hogy:

Körülbelül 1-2 hónapja egyik barátomnak segitettem fát pakolni (elég nagy darab fákat) és később kitapintottam magamon egy kis göcsszerüséget.

Nem fáj és nem is látszik csak kitapintani tudom, körülbelül a körmöm hegyének a fele méretü lehet.Közben kijöttem külföldre és még elég zürös az életem de szeretnék elkezdeni konditeremben edzeni,de orvoshoz még nem tudok épp elmenni.Mit gondoltok az egészről?

Nem is biztos, hogy sérv csak azzal hoztam összefüggésbe, hogy ott megeröltettem magam.A bordáim alatt van egyből, azóta már figyelgetem, hogy nem e fáj és valami diszkomfortot mintha éreznék, de lehet, hogy bebeszélem magamnak.Minden választ szivesen fogadok!



2021. dec. 28. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Így semmiképpen nem kezdenék bele a konditermi edzésbe. Először a problémával elmennék egy reumatológushoz, ortopédushoz vagy gyógytornászhoz. Ha a sérvnek csak a gyanúja felmerül, akkor addig tilos edzeni (pláne kezdőként), amíg nem vizsgált meg téged szakember.
2021. dec. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Teljesen kezdő amúgy éppen nem vagyok, és ilyen január végefelé elmennék orvoshoz mindenképpen csak addig is csinálgatnék valamit, köszönöm a válaszod.
2021. dec. 28. 17:50
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Tisztelettel, de attól még nem vagy haladó, mert gyúrtál már életedben. Ha nem lennél teljesen kezdő (fejben), akkor az opciója sem merülne fel annak, hogy konditermi edzést végezz sérv gyanújával. Én nem ajánlom, hogy január végéig bármi "megterhelő" mozgásformát végezz. Január végén pedig menj el szakemberhez.
2021. dec. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
A sérv nem játék, menj orvoshoz, nem éri meg kockáztatni.
2021. dec. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Borda alatt nem jellemző a sérv, köldök vagy lágyék szokott hamarabb kijönni
2021. dec. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kibírod azt az 1 hónapot szerintem...
2021. dec. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyenge kötőszöveti állománnyal nem emelünk súlyokat. Járj el kocogni vagy uszni, az utobbinak több értelme van.
2021. dec. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!