Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan oldjam meg a táplálkozást?

Hogyan oldjam meg a táplálkozást?

Figyelt kérdés
Tömegelni szeretnék, viszont “időhiányban” szenvedek. Nem tudom, hogy miképp kellene diákként beszúrnom a napomba a napi hét étkezést. A szüneteim nem annyira hosszúak (3-4 db 10 perces, egy 20 perces, utána már csak 5 percesek). Mennyire fontos a tömegelésnél a napi hét étkezés?

2022. jan. 1. 23:59
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Hol olvastad a kötelező napi 7 étkezést? Valamelyik kommentben egy Kathi Bélás facebook poszt alatt? Vagy valamelyik gyúrós-tudós haverod mondta? Van egy olyan érzésem, hogy ezt a dogmát nem egy nemzetközi metaanlízisben láttad.

Ha tömegelni akarsz (naturál hobbista kezdőként ennek nem tudom, hogy mi értelme van, pláne kisdiákként, de te tudod), akkor a kalóriatöbblet fog számítani, mert amiatt fog nőni a testsúlyod. A lényeg, hogy 500-600 kalóriával többet vigyél be, mint amennyit a napköznbeni aktivitásoddal elégetsz. Te ezt a szükséges kalóriamennyiséget beviheted 1 étkezés alatt is, 3 étkezés alatt is, 7 étkezés alatt is, 20 étkezés alatt is. Nyilván az emésztésednek azzal teszel a legjobbat, ha nem egyszerre zabálsz be több ezer kalóriát, hanem többszöri étkezésre szétbontod a napi kajálásodat, de a táplálkozás egy elképesztően komplex valami. Vele kapcsolatban a legkevésbé fontos kérdések egyike az, hogy napi hányszor eszikélsz. Ha tömegelni akarsz, akkor kalóriatöbbletben kell legyél, ezt a kalóriatöbbletet pedig mindegy, hogy hány étkezéssel fedezed. A lényeg, hogy fedezve legyen. A konkrét kalóriaszámok számítanak, nem az étkezések számai.

Hány kalóriára van kikalkulálva az étrended? Hány kalória kell a többlethez?

2022. jan. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Nem kell 7 szer enni.

Reggelizz.

Suliban 1 uzsonna belefér.

Bepakolsz otthon ebédkor meg vacsorára oszt jóéccakát.

A napi összkalória a fontos.

2022. jan. 2. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Nem kell napi 7, elég 5-6 is. Én anno reggeliztem otthon 6kor, suliban ettem 1. és 4.szünetben, amikor hazaértem, edzés után este meg lefekvés előtt. Ez 6 étkezés és simán kijön.

A napi összakalória határozza meg az alapokat, de nagyon nem mindegy hogy van elosztva.

2022. jan. 2. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

2022-ben azért naturálként el lehetne már ezt az idióta betömegelést, meg szálkásítást engedni


Tömegelés: Minimális kcal plusz, kezdésnek mondjuk 200

Szálkásítás: Minimális kcal mínusz, kezdésnek 200.

Aztán az első pár hét után úgyis látod hogy alakulsz


Ha mindenképp tömegelni akarsz, akkor vegyél a büfében egy zacskó földimogyorót, egy valag kcal van benne + fehérjhe + jó zsír

2022. jan. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Nemkell 7x.. 4 is eleg csak vidd be amit kell. De fingunk nincs hany kg cm vagy meg stb. Amugy meg orankent szuneted van igy eleg egyszeru..
2022. jan. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem akarok itt boomer közhelyeket mondani, de jó eséllyel soha később nem lesz ennyire jó az időbeosztásod testépítés szempontjából mint a suliban. Tapasztalatból mondom, mert én is gimiben kezdtem el. Ennyi napközbeni szünetről csak álmodni lehet egy átlag melóhelyen.


Ha nem nagyon kicsi a gyomrod akkor nem kell 7 fele osztani a kaját. Nem akarlak tápkiegre rábeszélni mert anélkül is lehet edzeni, de ha nehezen hízol akkor jól jöhet egy jó fajta tömegnövelő shake, annyival is kevesebbet kell enni, persze ezt edzés után célszerű.


Nálam úgy nézett ki hogy otthon reggeli, 10kor egy adag kaja, 12:10kor egy adag, később edzés, 16kor uzsonna (ez rendszerint nem főtt kaja volt), 19kor még egy adag kaja. Valamint edzés után egy Jumbo.

A 10órás persze sose fért bele a 10 percbe de egyszerűen leszartam, csöndben megettem az óra elején.


Akkor is és most is igazából átlagba 5x viszek be tápanyagot, ebből 2 rendes főtt kajás étkezésem van (most már nem este hanem délután 4 fele van a második, hogy ne tele hassal feküdjek le.)Reggeli zabpehely banán ilyesmi, az utolsó étkezésem is ilyen lightosabb, banán vmi szénhidrát esetleg fehérje (pl túró), ezen kívül napközben tolok még vmi könnyen megehetőt pl banán, meg edzés után turmix.


Abszolút hobbiból edzek, és mivel alapból ekto vagyok így folyamatosan egy nem eltúlzott tömegelésben/szintentartásban vagyok.

2022. jan. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgyse leszel bajnok, akkor meg mit erölködsz
2022. jan. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!