Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sok gyakorlatom van az edzései...

Sok gyakorlatom van az edzéseimben? Mit változtatnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy pár hónapja már ezzel az edzéstervvel edzek.(összességében 13 hónapja edzek, abból 7 hónap otthoni edzés 2 db kézisúlyzóval)

Alsó-felsőtest felosztásról váltottam erre, mert rájöttem, hogy bőven van időm és energiám 5 napot is edzeni akár 1 héten.


Nem írom le a teljes edzéstervemet, mert felesleges lenne. Nem a gyakorlatok milyenségére vagyok kíváncsi, mert azokat nekem kell éreznem. Mármint, én tudom azt, hogy milyen gyakorlatokkal tudom a legjobban megdolgoztatni a célzott izomcsoportot.


Szóval:

Felsőtest (hétfő)

-2 mell

-2 hát

-1 váll

-2 kar


Alsótest (kedd) leginkább combfeszítő fókusz (itt leírom a gyakorlatokat, mert nem tudnám szétbontani, hogy mi melyikre megy.)

-Hack guggolás (4x8)

-Bolgár kitörés (3x8)

-Combfeszítő gép (1x8 nagy súly majd utána közvetlen 1x12 kis súly és ezt 3x)

-Lábhajlító gép (4x8)

-Ülő vádli (5x20)


Szerda (mell-váll-tricepsz)

-3 mell

-2 váll

-2 tricepsz


Csütörtök (hát-bicepsz-hátsóváll)

-3 hát

-2 bicepsz

-1 hátsó váll


Péntek (láb) ez inkább lábhajlító fókuszban

-Egylábas lábtoló (4x8)

-Bolgár kitörés smith keretben (3x8)

-Combfeszítő gép (4x8)

-Merevlábas felhúzás (4x12)

-Álló vádli (5x20)


Igen, tudom, guggolás nincs. De nem tudok guggolni. Nem hajlik normálisan a bokám. Csak úgy tudok vízszint alá menni, ha fel van emelve a sarkam. (raktam már tárcsát alá, de úgy meg nem érzem magam biztonságban..) De úgy gondolom, hogy kötelező gyakorlatok nem léteznek, csak gondoltam leírom mielőtt betámadnátok 20-an, hogy "Miért nincs guggolás?"


A fő kérdésem az, hogy a gyakorlatok száma 1-1 izomcsoportra elég-e? Mármint, látok mindenféle edzésterveket az interneten, és ott nincsen ennyi gyakorlat, hanem bőven kevesebb.


Személyes tapasztalat alapján jól érzem magam ennyi gyakorlattal. Nem érzem azt, hogy túledzés lenne, viszont mégiscsak érdekelne a véleményetek erről. Csökkentsek a gyakorlatok számán?



2022. jan. 7. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szoval ez egy also felso +PPL kombo. Maga a felosztas nem rossz szerintem, nekem a gyakorlatok szamaval van a bajom. Feltetelezem hogy natural vagy, folosleges ennyi gyakorlat foleg a kis izomokra. Szerdan 3 mell nem kell eleg 2 is, 2 vall mehet oldalso elulso deltaval, utanna folosleges meg 2 tricepsz. Vallbol nyomasnal is kap melle mellnel is kap, nem kell neki ennyi kinyirod. Ugyan ez hatnal, menjen inkabb csak egy 3x8 rudas bicepsz a vegere nem kell ketto. En oszinten meg egy 4 gyakorlatot is beraknek hatra, annyi izom van ott , de ez en vagyok. Osszesegben szerintem annyira nem rossz, csak a kis izmokat tulsagosan tulterhelned. Fekudj ra osszetett alapgyakorlatokba, es inkabb kevesebb mint tobb menjen egy edzesen, persze ha koxolsz az mindent felulir.
2022. jan. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, naturál vagyok.


Igazából direkt próbálom nem túlterhelni a kisebb izmokat, ezért általában 3 szériákat csinálok a tricepszre meg a bicepszre. Szerdán a 2 váll gyakorlat az oldalsó és elülső deltára megy, mint ahogyan írtad, utána jön egy egykaros tricepsz lehúzás és tolódzkodás +súllyal, valószínű a sima egykaros lehúzást így ki fogom venni viszont.


Köszönöm a választ!

2022. jan. 7. 19:20
 3/4 anonim ***** válasza:
A gyakorlatok száma simán működhet, nincs benne semmi extrém, próbáld ki és meglátod milyen lesz. Hétvégén nem tudsz edzeni? Abban változtatnék, ha megoldható, hogy kéne egy nap pihi a hét közepén.
2022. jan. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ezt az edzéstervet már 2 hónapja követem, csak kíváncsi voltam, hogy én viszem-e túlzásba, de ezek szerint jó minden.


Hétvégét nem hiszem, hogy megtudnám oldani a pihenőt, legalábbis elég necces lenne. Így is örülök, hogy iskola és kollégium mellett van időm hétköznap edzeni ennyit.. Regenerálódással nincsenek problémák, talán néha néha a keddi lábnap után még pénteken is szoktam érezni enyhe izomlázat, de ez elég ritka.

2022. jan. 7. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!