Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit változtatnál az étrendembe...

Mit változtatnál az étrendemben? Tömegelés

Figyelt kérdés

2400-2500 calorias étrendet folytatok és jelenleg izömtömegnövelés a cél.


makrokban (21 év, 174cm, 77kg, férfi)

CH: 320

prot: 160

fat: 55

zöldségeket nem számoltam bele


Korábban próbálkoztam 2900 calorias étrenddel, de azzal heti 1kg jött fel, így mentem le 2500ra. Minden tömeg a hasam alsó részére,fejemre, fenekemre és a combomra jött fel, míg a karom-mellem-vádlim ugyanolyan vékony, mint 70 kilósan volt. Osztott edzéstervet végzek,leginkább összetett gyakorlatokkal,szabadsúllyal (heti 5x) 8-12es ismétléssel.Alapgyakorlatokat is csinálom (fekvenyomás,felhúzás,guggolás,vállból nyomás). Nem kardiozom és hetente 2x hasazom csak.


4 szilárd étkezés+1 edzés utáni fehérje+vitaminok

reggeli zabkása (100g zab,1 adag fehérje, fagyasztott gyümölcsök, mogyoróvaj+1 banán)

napközben 2 adag csirke rizs+zöldségek (összesen: 200g fehér rizs szárazon mérve, 300g csirkemell)

4 tojás + pár szelet minőségi felvágott, teljeskiörlésű kenyér+ zöldségek


Néha beiktatok halakat, marhát,karajt, durumtésztát, édesburgonyát, puffasztottrizset makróknak megfelelően.


Csalókajákat,nasit nem eszem.


Kókuszolajjal főzöm és természetes fűszereket használok. Csak szénsavmentes vizet iszom.


Korábban kolisként(17 évesen) kb. napi 2 étkezéssel+1 fehérjével (tippre max 1500-1800cal lehetett) nem volt rajtam semmi felesleg és sokkal jobban fejlődtem, mint most.Onnan mentem fel 1,5 év alatt 58ról 70kilóra és minimális zsír jött fel. Az edzésem is sokkal rosszabb volt. Az az étrend nem volt kiszámolva és minden vackot,menzás kaját megettem.


Gondolkodom, hogy leviszem 2000-2200 caloriára az étrendet, de így sem látok 8 hét után a 2500calorias étrenddel változást a karomon, mellemen.


Korábban konzultáltam egy személyi edzővel, aki azt mondta, hogy 2000 caloriaval amúgysem lehetne tömeget növelni és, hogy a helyemben 2800 körül enne.


Te min változtatnál?



2021. máj. 19. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem 8 hét elég kevés hogy láss valami változást ha nem a mérlegre célzol. Egyél 2600-700 körül azzal annyira nem lőhetsz mellé. Tiszta tömegelés egyébként sokkal lassabb, és én ennék több zsírt a helyedbe, minimum 1 ttsgkt a hormonháztartás miatt
2021. máj. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
Egyáltalán nem kell 1 g/tskg zsír a hormonháztartás miatt. Éppenhogy csökkenteni kellene a zsírt, de a fehérjét is. 50 % ch nagyon kevés. Tudom furán hangzik a fehérje csökkentés, de hidd el, 2 g/tskg fehérje nagyon sok. Egyáltalán nem épül be ennyi. Tehát a ch-t fel, a másik kettőt le, az összkalóriát majd meglátod, így látatlanban kevésnek tűnik. Az edzés minősége megfelelő? Alapvetően, ha eleget eszel és jó az edzés, akkor valaminek kellene látszania.
2021. máj. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
En zsirbol 2x ennyit viszek be a tobbi kb ugyanez. Bar igy se nagyon jon fel semmi
2021. máj. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
2-es menj már az összes kérdés alól ezzel a fszságoddal hogy nem kell annyi fehérje. Egyáltalán nem igaz, és senkit nem érdekel,zsír pedig kötelező tömegelésnél
2021. máj. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%

Bemásolnám egy hasonló kérdéshez írt kommentemet. Tudsz rá reagálni? Mert szerintem ez az egyszerű számolás is megválaszolja, hogy miért nem kell ennyi fehérje.

A zsír miért lenne kötelező tömegelésnél? Mármint valamennyi nyilván kell az életben maradáshoz is, de miért ilyen sok?


"Az izom a fehérjéből épül, ez valóban tény. Csak az a nem mindegy, hogy mennyi fehérjére van szükség, mennyi épül be. Ugyancsak az első találat a "how much protein per day" kérdésre a 0,8 g/tskg. Ha edzel, akkor valamivel több kell. Hány kg izmot tudsz reálisan felszedni egy évben? A 10 kg tiszta zsírmentes izomtömeg egy évben egy elég erős becslés, ennyit jó eséllyel nem fogsz, de számoljunk ezzel. Az izomnak csak egy negyede protein, a többi víz. Tehát évi 2500 g többlet fehérje kell. 365-el osztva kijön, hogy ez a szám alig 7 g naponta. Ennyivel kell többet enned a 0,8 g alapszükséglet mellé. Még ha úgy számolunk, hogy csak a bevitt protein harmada (ez pedig természetesen nagyon alacsony becslés, 90 % körül mozog valójában) szívódik fel és hasznosul, ez akkor is alig 20 g többlet naponta. Ha tényleg a fehérje a testépítés alfája és omegája, akkor hová tűnik az a sok fehérje, amit mindenki emleget, hogy be kell vinni? Ami olyan sok, hogy fehérje por kellene hozzá."

2021. máj. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

#4

Pedig igaza van a kettesnek. Ajánlom Mike Mentzer, korábbi Mr Olympia nevére rákeresni és a protein paradox cikket elolvasni. Már 60 évvel ezelőtt is megmondta, hogy nem a fehérje a lényeg. ;)

2021. máj. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mike Mentzer szerint persze, hogy nem lényeg a fehérje, hiszen az a csávó évtizedekig koxolt. Benne annyi szteroid volt, hogy ha lócitromot evett volna, akkor is olyan lett volna, mint Hulk. Mindig vicces, amikor olyan testépítő bajnokora hivatkoznak a helyi professzorok fehérje témakörben, akiknek Trenbolone volt a jele az óvodában. Ezek az emberek nem tudósok, nem szakértők, nem orvosok, nem biológusok. Azért, mert írtak egy könyvet, még nem ők a tudományos igazodási pontok. A helyi professzoroknak üzenném, hogy ne az ilyen könyvekből, meg a Három Harmados YouTube videókból tájékozódjanak, ahol egy 60 kilós srác elmagyarázza a nagy igazságot a testépítésről. Olvassatok idegennyelvű, egyetemi tanulmányokat és cikkeket, jobban jártok.


Ettől függetlenül nem akarok vitát szítani. Tényleg nincs szükség se tömegelésnél, se szálkásításnál az irreális mennyiségű fehérjebevitelre. Teljesen felesleges a 2 g/tskg, sőt hallottam olyan diétát is, ahol a 2,5 g/tskg megy. Ezzel teljesen felesleges pörgetni a saját vesédet, hiszen úgysem fog hasznosulni ennyi fehérje. Bőven elég az 1,6 g/tskg, vagy nagyon maximum az 1,8 g/tskg. Vihetsz be ennél jóval kevesebbet is, de nagy fejlődésre akkor hosszútávon ne számíts.

2021. máj. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon szép és nagyon jó ez az étrend, de tényleg szükséged van erre? Ezt úgy értem, hogy ilyen precíz étrendet egy hobbi gyúrósként szerintem fölösleges folytatni. Persze ,ha te nem hobbi gyúrós akarsz lenni, vagy élvezed ezt az egészséges kajálást, akkor hajrá szerintem tökéletes kitartással majd főg nőni a súlyod.


Ha viszont nem profi testépítő akarsz lenni, akkor ne támassz magadnak ilyen szigorú szabályokat hogy nem nasizol meg kókuszolaj meg mittudomén. Csapassad a fehérjét (ahogy fentebb írtáj nem kell tonna számra, 1,5-1,8 között tökély) , és törekedj a kalória többletre, de egyél nyugodtan szinte bármit. Nyilván ne gumicukorral meg csokival tömegelj, de ha egy fáradt nap után jól esik beverni 2 zacskó csipszet egy pohár kólával akkor nyugodt lélekkel megteheted, csak a többlet legyen meg. Hajrá!

2021. máj. 22. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7

Igaz, hogy Mentzer koxolt, csak példának írtam. Ő nem az érv, csak egy példa. Tehát ha jól értem egyetértünk? Én vagyok az ötös válaszoló. Három harmad szerintem is mond pár téves dolgot, de speciel fehérje kérdésben ő is 1,6 körül mondta talán, bár nem sok videóját néztem, mert alapvetően sok dolgot mond, amivel nem értek egyet.

2021. máj. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A ch jo a zsirt emelnem. A feherje tomegelni eleg (mondjuk en tobbet szoktam). De tapasztald ki magadnak. Nem vagyunk ugyanolyanok, mindenkinek mas valik be.
2021. máj. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!