Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti 3-4 edzés mellett mit...

XD :) kérdése:

Heti 3-4 edzés mellett mit egyek, hogy fel tudjak szedni pár kilót?

Figyelt kérdés

180 cm, 55 kg, lány vagyok.

58 szeretnék lenni.

Rizs, csirkemell, zöldség? Mennyit kéne ennem egy nap?


Zabkása/rizskása, rántotta jó reggelire?


Mit egyek utoljára este? Mikor?


Nem szeretnék tömegnövelőzni.


Érdekelne tapasztalat. Esetleg ha sikerült már, hogyan stb. :)



2022. jan. 9. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Edzéshez nem kell csirkemellen meg rizsen élned ez egy gymbro mítosz.

Makrókra figyelj, de kb ennyi.


Az hogy mikor eszel, nem számít van olyan ismerősöm aki napi 5x eszik keveset én kb 2x eszek viszont jóval nagyobb adagokat és mind a 2 en szépen fejlődünk.


Tömegnővelőbe csak szénhidrát(cukor és egyéb szarságok) amúgy is fölösleges.


Súly-magasság arányból az a tippem hogy nehezen szedsz fel súlyt és/vagy nincs étvágyad. Érdemes ilyenkor otthon készített shake-eket csinálni mert rengeteg kalóriát tudsz azokba belepakolni és egy csomó jó recept van a neten.


Amúgy meg myfitnesspal, kalóriabázis stb nézd meg hogy mennyi kalóriát eszel meg naponta, ha ezzel tartod a súlyodat akkor kb 300-400 kalóriát adj hozzá és úgy próbálj étkezni

2022. jan. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Le sem tudom tenni a kalória bázist. Nagyon hasznos :)


Ha tejet nem ihatok, mit rakjak shakekbe? Krémsajt, joghurt-on kívül esetleg van még valami ötlet?

2022. jan. 9. 16:29
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

#1 vagyok. Ha laktózérzékeny vagy akkor laktózmentes tej, ha tejfehérje érzékeny vagy akkor pl szójatej(mert proteinben gazdag) vagy más növényi tej is lehet.


Lidl-ös 10% os görögjoghurt egyébként nagyon jó, lehet bele tenni őrölt zabpelyhet ami picit sűríti, gyümölcsök ami éppen szimpatikus, protein por ha esetleg a napi szintet nem vitted be. Én édesítőt szoktam hozzáadni, mert nekem nem extrém gyors a metabolizmusom, de lehet cukrot is. Mogyoróvajat is dobhatsz hozzá, főleg a banános verzióval nagyon király az íze. Van aki tojást is ad hozzá, de én személy szerint nem vagyok oda a dologért mert fura állaga lesz.


Gyümölcsök miatt nagyon sok ízben el lehet készíteni, ezért viszonylag nehéz megunni. Plusz 300-400 kalóriától egészen 1000 kalóriáig nagyon meg lehet tolni ami elég hasznos ha amúgy szar az étvágyad.


Arra figyelj hogy az elején még simán "hízhatsz" mert alapból nagyon vékony vagy, később 60kg felett viszont érdemes lassabban növekedni 1-2kg havonta hogy a súlyod nagyrésze izom legyen ne pedig zsír.

2022. jan. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Sokat segítettél. :)))

2022. jan. 9. 18:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Reggel zabkasa, este rantotta zoldseggel kozte meg a rizses husos zoldseges kajak. Ha nem no a sulyod emeld a cht vagy a zsirt egy kicsit ha akkor se akkor megint 🤷‍♂️
2022. jan. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem az a kérdés hogy mit, inkább mennyit
2022. jan. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!