Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan vágjak bele a kajával,...

Hogyan vágjak bele a kajával, ha nehéz fizikai munkát végzek?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok és kezd nőni a belem. Nagy vész nincs, mert ha feszítek, akkor még látszódnak kockák, de ha nem, akkor már nem. Segédmunkás vagyok építőiparban, s oda kell egyek keményen, mert pl olyanokat szoktam dolgozni, hogy le kell hordjak a 4-ik emeletről gyalog vagy 80 sittes zsákot, félig rakva betonnal ami saccolásom szerint olyan 25-30 kg.


Hogyan egyek úgy, hogy ha hazajövök és edzek napi rutinba vitellel, akkor azért jövőre ilyenkorra látszon is valami. Nem akarok teljesen kigyúrt tag lenni, csak látszon, hogy sportos vagyok és csinálom.


Vettem haspadot és 2db egykezes súlyzót. A kardiót szerintem letudom a melóba így itthon csak emelgetek meg hasazok. De ez mind1 is, az a lényeg, hogy mit egyek kb, hogy ne zsírosodjon tovább az undorító belem? Nem akarok úgy kinézni mint a legtöbb 40-es az építőiparban, hogy egész nap sör meg akkora belük van mint Homérnak geXi..



2022. jan. 21. 19:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Eskü, akivel utoljára tér köveztem és hordás közben figyeltem, kajakra súrolta a hasa a követ mikor lehajolt úgy rakta. Felsöpörni nem kellett utána :D Nem akarok ilyen lenni és ha már most nő, akkor tennék érte, hogy megelőzzem.
2022. jan. 21. 19:28
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A kardiót szerintem letudom a melóba - ez nem igaz, ott elfáradsz, de nem felel meg a kardiónak.

Másrészt nem SOKAT kell enni, hanem megfelelö összetételü ételeket.

2022. jan. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
HAS=/=BÉL!
2022. jan. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
MINDEN izmot le kell edzeni, olyan nincs, hogy "emelgetsz meg hasazol"... tele van az internet kezdő edzéstervekkel és mintaétrendekkel, legalább ezeket szedd le. Vagy keress meg egy edzőt, mielőtt hülyeséget csinálsz.
2022. jan. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Abba kell hagyni minden édesség és cukrozott étel fogyasztását valamit a tésztáktól és a kenyértől is meg kell szabadulni. Helyette finom, tanyasi húsokat kell enni, halakat, pontyot, párolt zöldségekkel. Természetesen a sört is kerülni kell.
2022. jan. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez így nehéz lesz, a munka gondolom fárasztó, nem tudom mennyire fog menni így az edzés. Kajára azt mondanám első körben hogy egyél kevesebbet, a piát meg felejtsd el, mert kalóriabomba.

Amúgy lehet tényleg nem lenne hülyeség edzőt keresned, ahogy írták fentebb.

2022. jan. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

kiszámolod a kalóriaszükségleted. először a BMR (találsz millió kalkulátort a neten, csak arra kell figyelni hogy a zsímentes tömeget kell beírni. tehát ha 20 kg plusz van rajtad akkor annyival kevesebbet). és mivel nehéz fizikai munkát végzel, nem 1,2-vel hanem 1,4gyel, esetleg 1,5-tel szorzod. ez lesz a súlytartási kalóriád. ez alatt kell enni és meglesz a fogyás. ez mindenkinek ugyanúgy működik


ennyi a kajálás háttere. megvan a két szám (a bmr és a súlytartási) és aközött a kettő között kell enned a kalóriát a fogyáshoz

2022. jan. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kaja mellett még ajánlanám hogy tanulj valamit, ne ilyen tróger munkát kelljen csinálnod 10-20 év múlva is
2022. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!