Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A fekvőtámasz emelt lábbal...

A fekvőtámasz emelt lábbal milyen magasságban a leghatékonyabb?

Figyelt kérdés

A váll és a mell kap ilyenkor terhelést ha jól gondolom,meg kicsit a karok is.

Rátettem a lábam egy kb. 30 cm es valamire és úgy végeztem a karhajlításokat.Próbaként kipróbáltam egy székre téve is, ami 45-50 cm magas.Ez utóbbi már eléggé kényelmetlen testhelyzetet eredményezett mivel alacsonyabb vagyok rövid karokkal,de mégis megerőltetőbbnek tűnt.



2022. jan. 22. 05:13
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Annyira felesleges így túlgondolni a dolgokat. Mintha ezen múlna bármi is. Úgysem leszel izmosabb attól, hogy most normális fekvőtámaszt, 30 cm-es emelt fekvőtámaszt, 45 cm-es emelt fekvőtámaszt vagy 50 cm-es emelt fekvőtámaszt csinálsz.

Ezt meg így felfogni, hogy most "hogy megy jobban mellre meg vállra és hogy terhelődik jobban a trinyó", az egy annyira lejárt, idejétmúlt, helytelen és felesleges megközelítés. Csak csináld a normális fekvőtámaszokat, vagy ha neked úgy jobb, akkor emeld meg a lábadat, tök mindegy, nem ezen fog múlni az izmosságod. A progresszión fog múlni, úgyhogy előbb-utóbb nem úszod meg a súlymellényes vagy tárcsás fekvőtámaszt. De gondolom nem ez az egyetlen gyakorlat, amit push napon csinálsz, szóval gondolom fekvenyomsz is, tolódzkodsz is. Ergo nem a fekvőtámaszon fog múlni a formád, pláne nem azon, hogy hány centi magasan van a lábikód.

2022. jan. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy leghatékonyabb, csináld többféleképpen. Szűken, szélesen, döntve. Egy idő után ha elég erős leszel már nem lesz elég a fekvő (nincs értelme huszonötösével csinálni mert nem leszel tőle se erősebb se izmosabb már). Ügyelj a lassú, szabályos kivitelezésre és a törzsedet tartsd rendesen közben.
2022. jan. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Még jó. Minél magasabbra teszed a lábad, annál jobban tolódik a váll felé. Elég, ha kiindulóhelyzetben párhuzamosan vagy a talajjal, vagy picit feljebb a láb. Így tény, hogy nehezebb, valamivel jobban izmosodsz, de nem sokáig. Menni kellene terembe
2022. jan. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
2-es válaszolónak mondanám, hogy ha erősödik attól még ugyanúgy jó tud lenni a fekvő csak meg kell növelni a mennyiséget vagy a sorozatszámot, az a lényeg az edzésné, hogy a gyakorlataid nehezedjenek, és erősödj, minél többet csinálsz annál jobban elfáradsz. Az igaz, hogy egy idő után már tényleg annyit kéne csinalnod, hogy időben jobban megéri a súly használata vagy hasonló, de ha valaki most kezdi az egy fél-egy évig simán el tud fekvőzgetni szerintem.
2022. jan. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Otthon edzek, súlyzókkal, rúddal, paddal. De a fekvőtámaszt sem szeretném elhagyni. Része az edzéseimnek.
2022. jan. 22. 12:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát minél magasabb, annal jobban a válladat fogja terhelni
2022. jan. 24. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én súlyt raknek a hatamra, es nyomnam ugyanugy mellre
2022. jan. 24. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!