Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elbizonytalanított a fegyenced...

Elbizonytalanított a fegyencedzés c. könyv?

Figyelt kérdés
Közel 1 éve végzek súlyzós edzést, de egyre jobban elkezdett érdekelni a saját testsúlyos gyakorlatokra épülő mozgás, ezért elolvastam a fegyencedzést. Amiket benne leírt nagyon elgondolkodtatóak voltak. Tényleg ennyivel effektívebb izomépítés és funkcionális erő szempontjából? Illetve a súlyzós edzés ennyire káros és természet ellenes? Abban igaza van, hogy a régi nagyok nem edzettek súlyzóval mégis izmosak voltak. Érdemes a súlyzózást abbahagyni szerintetek és áttérni a saját testsúlyos gyakorlatokra? Teljesen elvagyok bizonytalanodva az egész fitnessziparral kapcsolatban. Mi a véleményetek?
2022. jan. 23. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hergelsz, de kezdjünk neki.

Annak a könyvnek rengeteg előnye, erénye és igazsága van. Ezek mellett azonban sajnos sok hazugsága, tévinformációja és kamu reklámdumája is.

Maradjunk annyiban, hogy a nulla progressziót tartalmazó, nulla intenzitással dolgozó, gépeken és három áttétes csigákon való mell-bicepszezgető konditermi edzéssel valóban nem fogsz tudni hosszútávon sehova sem fejlődni. Se izomtömegben, se funkcionális erőszintben, semmiben. Ez szerintem ma már az emberek többségének kezd világos lenni.

Viszont a könyvnek az hatalmas hazugsága, hogy általánosságban uszít a konditermek és a súlyzós edzés ellen. Nézd meg az erőemelőket. Naturál sportoló létükre egy haladó erőemelőről a legtöbben meg nem mondanák, hogy nem kokszol, pedig az illető "szimplán csak" rohadt nagy súlyokkal végzi az alapgyakorlatokat, elképesztő intenzitással, ezáltal a progresszió folyamatos. Ezt még megspékeli bizonyos kiegészítő gyakorlatokkal és az illetőnek úgy fejlődik az izomzata, mint az állat. Nyilván naturál erőemelőként sem leszel Ronnie Coleman, de sokkalta nagyobb izomtömeget (az erőről nem is beszélve) magadra tudsz építeni powerliftinggel, mint a régimódi gyúrós edzegetéssel. És ez nem más miatt van, mint a progresszió és az intenzitás miatt. Próbálj meg úgy felhúzni 200 kilót, hogy nem vagy izmos. Nem fog menni.

Ugyanez van a street workout versenyzőkkel is. Ők nem azért izmosabbak a kondisok 95 százalékánál, mert saját testsúllyal edzenek, az pedig jobb, mint a súlyzó, mert ez nincs így. Ők azért izmosak, mert folyamatosan új gyakorlatokat, elemeket, trükköket, mozgásmintákat tanulnak meg, amiket folyamatosan csiszolnak és tökéletesítenek. Ergo itt is a progresszióról és az intenzitásról van szó. Ahogy a street workoutosok ereje nő, úgy megy jobban az adott gyakorlat és ezzel párhuzamosan fejlődik az izom. Próbálj meg úgy megtartani egy szabályos támaszmérleget, hogy nem vagy izmos. Nem fog menni.

Szóval összegezve: ha van progresszió és van intenzitás, akkor lesz izomfejlődés is, legyen az saját testsúlyos edzés vagy súlyzós. Ha ezek nincsenek meg, akkor bármit csinálhatsz, nem leszel izmos.

Az meg, hogy magából a "fitnesziparból" ábrándultál ki, az nem olyan nagy baj.

2022. jan. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit túltolták a funkcionális szót fitnesskörökben. Minden amivel az erődet növeled egyben funkcionális. A Deadlift nél a kétkezeset lecserélheted akár cementes zsákokra is, ugyan azt a mozgást végzed. Fekvenyomás eléggé hasonló a fekvőtámaszhoz, csak hátadra kicsit nehéz plusz súlyt rakni, míg a kétkezesre 2 pillanat.


"Káros és természetellenes" Amm nem nem az, saját testsúlyos edzéssel is szétcseszheted a tested ha szarul csinálod, ugyanez igaz súlyzós edzésre.


"Régi nagyok nem edzettek súlyzóval" Kire gondolsz rómaiakra vagy mi? :D Ők nem súlyzót használtak cserébe több kilós kardal tanultak harcolni és 20kgs páncélba meneteltek napokat.

19. század végén is voltak súlyzók, sőt 20. század elején már gépek is voltak és az első bodybuilding showra is készültek súlyzókkal.

2022. jan. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja tényleg nem voltak.

[link]

Ez csupán IE 700 ból van.

2022. jan. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenki válaszát, nem troll kérdés volt nem hergelés volt a cél valójában elgondolkodtam a könyv tartalmán, de most már kezd világos lenni. A progresszió a cél, az hogy azt mivel éred el nem számít.
2022. jan. 23. 12:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam még régebben én is mindkét fegyencedzés könyvet. Lényegében annyi az egész, hogy a benne szereplő gyakorlatokat, valahogy el kellett adni. Mégse írhatnak könyvet pusztán a fekvőtámasz, meg a húzódzkodás variációkról, kell mellé marketing szöveg, különben nem sok ember venné meg. Nem mondom, hogy nincsnenek a könyven igazságok, de inkább a testépítés, súlyzós konditermi edzés lejáratásáról van szó benne. Pl. a fekvenyomás sokkal nagyobb erőt és izomtömeget fog adni a mellizomnak, mint a fekvőtámasz-karhajlítás, erről kár is vitatkozni, de persze a könyv oldalakon keresztül taglalja neked, hogy ez nem így van.
2022. jan. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"A progresszió a cél, az hogy azt mivel éred el nem számít."

És az INTENZITÁS. De amúgy igen, így van.

2022. jan. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Saját súllyal csak izmot fogsz leépíteni, ha eddig súlyzóztál. A sima fekvő, húzódzkodás, tolódzkodás neked kevés lesz már, a mesterlépések (azt hiszem így nevezte a könyv), mint az egykezes fekvő, egykezes húzódzkodás meg nem olyan hatékony, hacsak izomépítés a cél.

Ezekkel a gyakorlatokkal meg tudsz erősödni és egy kisebb, szálkás formát lehet összehozni, ha jó a kajád, de semmi több.

Ha a minél nagyobb izomtömeg a cél, akkor ez nem a te utad.

2022. jan. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én régebben jártam bátyáimmal ékszerboltot lopni de mivel utána nagyon gyorsan kellett futni abbahagytam a bizniszt és áttértem a test edzésre. Ma már egyedül futtatnak és úgy kirángatok bárkit a kocsiából, hogy azt sem tudja merre nézzen.
2022. márc. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!