Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan vegyem rá magam az...

Hogyan vegyem rá magam az edzésre?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok 70kg és valami gusztustalan testem van

1-2x elhatároztam hogy edzeni fogok folyamatosan és ezek tartottak kb 1 hétig

Nagyon nagyot csalódtam magamban.. és mikor ezek a sikertelen probálkozások eszembe jutnak akkor hallani sem akarok az egészről.. ugyanakkor szeretném ha lenne egy jó testem.. és tudom hogy nem csak akarni kell.. hogyan vegyem rá magam? Valaki tudna valami pozitiv motivációs dolgokat mondani/mutatni?



2022. jan. 23. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha neked az magában nem elég, hogy "gusztustalan tested van" és hogy mozgás nélkül nem létezik egészséges élet, akkor kommentelőként nagyon nehezen fogunk bemotiválni téged.
2022. jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetertek az elozovel.. esetleg vegyel havi berletet az hatha motival h ne usszon el a penz ha mar a kulsod nem. De elmehetsz kuzdosportolni is pl ha az jobban lekot
2022. jan. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Van esetleg haverod aki edz?
2022. jan. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne akard egyből megváltani a világot, már az is jó kezdet ha heti 1-2x eljutsz edzeni, ha szokássá válik akkor meg lehet ezt növelni.

Én se gondoltam régen hogy heti 5 napot edzeni fogok menni, de mégis így lett.

2022. jan. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Először nekem sem volt kedvem edzeni. Akkor tudtam csak elkezdeni, amikor már eléggé akartam változni.

Kérdés, hogy te eléggé akarsz-e változni. Mert ha nem, helyetted nem tudja akarni senki. Neked kell.

Az is fontos, hogy olyan mozgásformát válassz, amit szeretsz. Nem kell feltétlenül edzőterembe járnod. Ha tényleg semmi formád nincs, kezdetben bármilyen sport meg fog látszani rajtad. Nulláról indulva bármilyen mozgástól erősödni, izmosodni fogsz. Aztán, ha majd azzal nem leszel elégedett, tudsz váltani valami nehezebbre. Először csak ahhoz szokj hozzá, hogy rendszeresen mész és sportolsz valamit, bármi legyen is az.

Az is sokat segít, ha találsz egy társat/társakat. Én kezdetben egy barátommal jártam el kerékpározni. Megbeszéltük, melyik nap, mikor megyünk, így nem volt az, hogy lustaságból mégsem megyek, mert tudtam, hogy le van beszélve, vár. Szóval egy társ is segíthet sokat.

2022. jan. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno az segített, hogy egy haverom sportolt és elrángatott edzőterembe.


Meg próbálj ne egyszerre mindent.


Cangazz egyet a kondiban, aztan ami megtetszik még, azt próbáld ki, lezavarod 1 óra alatt és kész.

Meg fog jönni a kedved aztán akkor majd lehet komolyabbam is venni, hogy mi is legen az edzésterv.


Otthon ugyanez.

2022. jan. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálam úgy volt, hogy egy barátom elhívott kosárlabdázni, amit imádok. Ott megszerettem magát a futást is, amit előtte dög unalmasnak gondoltam. Most elkezdtem futni is, mert a heti egy kosár nem elég. Ez nem konditerem, de hátha segít azért.
2022. jan. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként az, hogy gusztustalannak látod a tested, az elég erős kifejezés, és lehet, hogy ez valami pszichés probléma miatt van így a fejedben (mert mondjuk szidtak, megaláztak gyerekkorodban). Ezen lehet, hogy semmi sportolás nem fog segíteni, inkább terápia.
2022. jan. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!