Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Felső mélyhátizmokra gyakorlatok?

Felső mélyhátizmokra gyakorlatok?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy online élet alatt sokat ültem, nem igazán figyeltem a tartásomra amitől szerintem teljesen elgyengülhettek a hátizmaim. Nem különösebben nagy súlyok emelése közben kétszer is bedöglött már a hátam, a felső részén de lapockák közötti rész alatt nyilalt bele a fájdalom ami után 2-3 napig emelni sem igazán tudtam. Még most is neccesnek érzem néha nagyobb súly emelésénél. Néztem hátizomgyakorlatokat, meg gerinctornát amit csinálok egy ideje de azt érzem inkább csak a hátizmok alsó részét mozgatják meg, nem azt a területet ami nekem problémás. Tudtok esetleg olyan gyakorlatokat ami a deréknál fentebbi gerinc környéki részeket is jól megerősíti?

2022. jan. 24. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én első körben elnéznék egy gyógytornászhoz. Lehet, hogy becsípődésed vagy letapadásod van, azt meg otthon, YouTube-ról nézett gyakorlatokkal nem igazán fogod tudni megoldani.
2022. jan. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, majd sort kerítek rá. Ettől függetlenül érdekelnének ilyen gyakorlatok.
2022. jan. 24. 16:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Most a csuklya vagy rombuszizom? Mindegy, lényegtelen. Egy hát gyakorlatnál minden izmod megedzed ami anatómiailag a hátadon van, csak valamelyik egy bizonyos részre jobban fókuszál.


Húzódzkodás, evezés, mellhez húzás szűk fogásban stb.

2022. jan. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2022. jan. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A széles fogású evezések, amiket mell környékére húzol azok oda mennek.

Gerinctornásabb verzió pl ha hason fekszel, felhomorítasz, és egy gumiszalagot magad elé valahova kikötve a két kezeddel behúzol, mintha eveznél. De egy egyszerű trx evezés is ha a könyök derékszöget zár be, a felkar pedig merőleges a testtel akkor is oda a lapocka köré fog menni. Ha alulról húzod ugyanígy, akkor egészen a trapéz tetejére fog menni a sok gyakorlat. De az felesleges, oda így is úgy is megy egy halom terhelés az edzéseken. Ami jó hasonlóan jó lehet még az az állva végzett tárogatás. Mint a rendes mell gyakorlat, csak állva. Ott is lecsóra verődnek a lapocka záró és a trapéz felső izmai.. többek között. Millió plusz egy ilyen van, de ha nincs funkcionális anatómia jártasságod akkor elég nehéz rájönni.. sőt még oda edzeni is, hiába a jó gyakorlatok.

2022. jan. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi srácok mindenkinek.
2022. jan. 25. 20:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!