Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Növeljem a fekvőtámasz számát...

Növeljem a fekvőtámasz számát vagy felesleges?

Figyelt kérdés

kb. 3 hete kezdtem el edzeni, mindig fekvőtámasszal kezdek. Az elején 100, most már a 200 is megy szabályosan, néha a 250-et is megcsinálom ha "rámjön" az edzhetnék. Kell ennél többet csinálnom vagy felesleges eneriga pocséklás? Mellette egykezes súlyókkal is végzem gyakorlatokat, azok jobban megterhelik az izmaimat. Sok helyen olvastam, hogy a fekvő bemelegítésnek tökéletes, de túl sokat nem érdemes belőle csinálni, mert csak kifáraszt.


Szóval: Maradjak a 200-nál vagy érdemes a fejlődés miatt növelnem ha már úgy érzem, hogy menne több is? 5*30 + 25*2 -ből lesz meg a 200, nagyjából olyan 6-7 perc alatt.

(



2022. jan. 27. 16:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért én kíváncsi lennék azoknak a fekvőtámaszoknak a szabályosságára és technikájára (lapocka-kontroll, könyökmozgás, törzsfeszítés, farizom-aktiváció), amikből egy kezdő 200-250 darabot pumpálgat. Azoktól a "hobbi gyúrós" lökésektől, amiket egyesek fekvőtámasznak csúfolnak, azoktól olyan sokat ne várj fejlődésben. Kíváncsi vagyok, hogy egy valóban fejlesztő hatású, valóban helyes kivitelezésű, valóban összetett izommunkát igénylő fekvőtámaszból hány darabot tudnál megcsinálni, pláne kezdőként.

Ezeknek a több száz darabos durrantgatásoknak egyébként sincs semmi értelme. Mit vársz tőle? Hogy izmos leszel ettől vagy erős? Csak mert egyik se. Én már 20 fölé sem mennék ismétlésben. Minek? Ha ennyire jól megy (kötve hiszem), akkor kezdj el súlytárcsával vagy súlymellénnyel (vagy akár telipakolt hátizsákkal, ha otthon tolod) nehezíteni, hogy meg legyen a progresszió, mert hiába csinálsz meg te napi 250 fekvőnek nevezett valamit, nem lesz fejlesztő hatása.

2022. jan. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne jelentkezz újra, amíg nincs meg 20000 egyben.
2022. jan. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Már a 100 is felesleges volt.

Semmit ne érsz el vele csak kifáradsz.

2022. jan. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Valahogy éreztem, hogy valaki le fog húrrogni.

Nem a hobbi gyúrós pumpálgatást csinálom. Nyarat végig edzettem egy kültéri pályán olyan emberrel aki már több éve csinálja és megtanította a helyes technikát. Aztán egyetem miatt abba maradt idő hiányában és most újra kezdtem.

Ezek szerint akkor simán elég lenne ha csak 100-at csinálnék, de még lassabban, súllyal?

2022. jan. 27. 16:59
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

extra súly jó döntés esetleg egy nehezített verzió

személy szerint a deficit fekvőtámasz a "kedvencem"

2022. jan. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A fekvőtámasz nagyon jó kis gyakorkat, de ha simán lenyomsz százat, ne az ismétlések számát növeld, hanem súlyt pakolj magadra.

[link]

2022. jan. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az aztán valami, ha "egy olyan ember tanított meg, aki több éve csinálja". Ez biztos garancia arra, hogy ő már aztán mester. A konditerem is televan olyan emberekkel, akik 20 éve járnak oda, mégsem tudnak egy feszes guggolást sem megcsinálni, de mindegy.

Leírjuk még egyszer? Elég, ha csak 15-20 ismétlést csinálsz, progresszíven, a terhelést időről időre növelve, ahogy fejlődsz. 250 ismétlés esetében szerinted hány ismétlésnek lesz szerepe erő és izomfejlesztés szempontjából? Az utolsó ötnek, vagy annyinak se?

Mi volt a terved? Hogy életed végéig minden nap megcsinálsz pár száz fekvőt, aztán ki leszel gyúrva?

Progresszió, súlyok emelése, erősödés. Ez a három a naturál izomfejlesztés alapja. Ezeknél semmi nincs. Ja és ne egyetlen gyakorlatra, pláne ne pont a fekvőtámaszra építsd fel a komplett edzésedet, mert értelmetlen.

2022. jan. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7 El lehetett volna mondani ezt flegmázás nélkül is, meg anélkül hogy egyből proli konditermesnek asszociálsz. Írtam, hogy nem csak fekvőzöm, súlyókkal is edzek.

És köszi, nem kell még egyszer leírni, megértettem. Ezek után akkor figyelek arra amit leírtatok.

2022. jan. 27. 17:16
 9/14 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül mindenkinek ment a zöld pacsi.
2022. jan. 27. 17:16
 10/14 A kérdező kommentje:
súlyokkal*
2022. jan. 27. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!