Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Erős izzadás az lehet e...

Erős izzadás az lehet e eltunyult életvitel miatt?

Figyelt kérdés

Szóval míg iskolába voltak tesi órák addig szerintrm jobban bírtam a terheléseket. Kb iskolás koromban meglett a jogosítványom, végeztem az iskolával, kb 5 éve mióta van jogosítványom, nem ültem biciklin, nem gyaloglok, mindenhova járművekkel megyek. nem végzek semmi komolyabb fizikai dolgot. A munkám során is nagyrészt ülök. Aztán azt vettem észre magamon az elmúlt 2 évben, hogy nagyon könnyen ellezdek izzadni ha valamit csinálok. Nem vagyok elhízva, sőt inkább vékony vagyok vagy átlagos. De pl egy 10 perces porszívózástól leizzadok ilyenkor télen is.

Nyáron ha motorozok, akkor is mondjuk 1 óra után leszállok a motorról és vizes az ülés, át van ázva a gatya a seggemen az izzadtságtól. Szeretnék ezen változtatni, nem tudom hogy hol kezdjem. Orvosnál, vagy vegyek egy biciklit és biciklivel járjak itt a környéken, vagy hogyan fejelsztjetnék magamon, hogy bírjam a terhelést? Valamelyik nap hazasétáltam 2 km távolságról, ebből kb 300 métert futottam, ki is fulladtam tőle.


2022. jan. 31. 09:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Fogyás, fokozatos sport
2022. jan. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

Nem.A tested hőszabályozása.Az izzadással hűtöd magad.

Ne ijedj meg,csak túlzott izzadásnál érdemes belső szervi okokat keresni.Hormonális problémak stressz,sok kvé is okozhaják időszakosan.

Az edzéssel normális hogy izzadsz.Pld rólam is ömlik a víz sokszor.Ez föggetlen hogy mennyire vagy edzett.Edzetten is fogsz izzadni.

Ill nyilván ha edzetlenül a pulzusszám magasabb mint edzetten,akkor ez vlszínű gyorsabb ,jelentősebb izzadast feltetelez.De számottevő különbség nemigen lesz edzetten vagy edzetlenül.

Ezt inkább öltözettel, vagy klímával, folyadék bevitellel elektrolit egyensúllyal lehet jobban befolyásolni.

2022. jan. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

simán lehet emiatt. edzetlen szervezet esetén rosszabb hatásfokkal dolgoznak az izmaid (több energia pocsékolódik el hő formájában), másrészt kevésbé hatékony a keringés, és ezen keresztül a hőszabályozás.

a korábbiakhoz képest én is jóval edzetlenebb vagyok a járvány óta, és hasonlókat tapasztalok: hidegben hamarabb fázok, melegben hamarabb izzadni kezdek.

2022. jan. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam. Nem vagyok elhízott, nem a túlsúly miatt izzadok. Igaz, hogy az elmúlt 2-3 évben felszedtem úgy 10 kg ot. De még így is a sovány kategóriába vagyok szinte. Viszont azóta azt vettem észre magamon, hogy nagyon izzadós is lettem az elmúlt 3 évben. Előtte én alig izzadtam, fogalmam se volt hogy másoknak mitől tiszta víz a póló a hátukon, nekem ilyen sose volt. Főleg a seggem nem izzadt, soha nem ázott át a gatyám... Most meg 180 fokot fordult a dolog, nem csak edzéskor izzadok. Ha van 30 fok akkor bármilyen kis szintű mozgástól már izzadok. Pl ha motorozok is, az nem annyira megterhelő, 3 évvel ezelőtt semmi bajom nem volt a motoros ruhába beöltözve. Most meg tiszta ciki mikor leszállok a motorról és vizes a seggem, erre 3 éve gondolni se gondoltam...


Súlyzós edzést azt nyomatom, de az nem ad komolyabb állóképességet. A magas intenzitású mozgást nem fogom jobban bírni olyan sokkal.

2022. jan. 31. 12:35
 5/14 anonim ***** válasza:

A nagyobb test jobban izzad. A 10 kg hízás lehet erre magyarázat, plusz semmit nem mozogsz.

Melegben meg simán leizzad az ember, akkor is, ha sportos.

Menj biciklizni, futni, akkor jobban fogod ezeket bírni.

2022. jan. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Elöször ne nagy terheléssel akarj mozogni, hanem minden nap sétálj (olyan gyorsan, hogy még éppen bírj közben beszélni) legalább egy órát. Ha közben úgy érzed, kifulladsz és nem tudsz beszélni, akkor lassíts kis idöre, amíg helyreáll a lélegzeted, utána folytasd megint a gyorsabb tempóban. Egyre tovább fogod bírni lassítás nélkül, utána lehet valami kardióprogramot kezdeni.
2022. jan. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi. Én is gyanakodtam erre a 10 kilóra is, hogy a szervezetem nem ehhez volt szokva régebben. De ezzel a plusz 10 kg vel is még épp, hogy csak lett egy kicsi formám, ebből én nem fogyhatok, mert akkor megint borzalmasan vékony leszek. Kezdek a sétával akkor. Amúgy is van kutyám, kéne sétáltatni, meg beszerzek egy biciklit. Mert tényleg rohadt keveset mozgok, ez nekem is feltűnt már. Munkahelyre autóval megyek háztól házig. Aztán haza, utána meg nem csinálok kb semmit. Kipihenem itthon délután a 8-9 órás ülő munkát 🤣 meg heti háromszor edzek súlyokkal. Ennyi.
2022. jan. 31. 16:23
 8/14 anonim ***** válasza:
NE biciklizz, hanem gyalogolj, az sokkal jobb mozgás!
2022. jan. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Gyerekkorom óta bármilyen kis mozgástól és melegebb időtől úgy leizzadok, mint aki a zuhanyalól jött.

Ez nem függött soha az edzettségi szintemtől.

Kb óvodás koromban hordtak orvoshoz, de sose derült ki semmi, annyit mondtak, h kis szívritmuszavar, majd kinövi. Hát nem nőttem.

Legutoljára COPD-vel, egy tüdőbetegséggel diagnosztizáltak, szóval nagyon kíváncsi lennék, h kérdezőnek nincs-e hasonló problémája. A kifulladás amúgy az egyik jellemző tünete.

2022. jan. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9-es lehet hogy mondasz valamit. Én is extrém izzadós vagyok mióta az eszemet tudom , két hónapja tudom hogy asztmám van, de a tüneteim már legalább tíz éve megvannak.

Nem azt mondom hogy a kérdező is tudobeteg, de simán lehet szervi vagy hormonális oka is.

2022. jan. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!