Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Erős izzadás az lehet e...

Erős izzadás az lehet e eltunyult életvitel miatt?

Figyelt kérdés

Szóval míg iskolába voltak tesi órák addig szerintrm jobban bírtam a terheléseket. Kb iskolás koromban meglett a jogosítványom, végeztem az iskolával, kb 5 éve mióta van jogosítványom, nem ültem biciklin, nem gyaloglok, mindenhova járművekkel megyek. nem végzek semmi komolyabb fizikai dolgot. A munkám során is nagyrészt ülök. Aztán azt vettem észre magamon az elmúlt 2 évben, hogy nagyon könnyen ellezdek izzadni ha valamit csinálok. Nem vagyok elhízva, sőt inkább vékony vagyok vagy átlagos. De pl egy 10 perces porszívózástól leizzadok ilyenkor télen is.

Nyáron ha motorozok, akkor is mondjuk 1 óra után leszállok a motorról és vizes az ülés, át van ázva a gatya a seggemen az izzadtságtól. Szeretnék ezen változtatni, nem tudom hogy hol kezdjem. Orvosnál, vagy vegyek egy biciklit és biciklivel járjak itt a környéken, vagy hogyan fejelsztjetnék magamon, hogy bírjam a terhelést? Valamelyik nap hazasétáltam 2 km távolságról, ebből kb 300 métert futottam, ki is fulladtam tőle.


2022. jan. 31. 09:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szerintem sima edzetlenség jó eséllyel. Ha nem futok rendszeresen, akkor én sem bírom, "kifulladok". Szerintem nem úgy értette, hogy nem kap levegőt, hanem nehezebb levegőt venni, de ez szokatlan megterhelésre normális.
2022. febr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Igen. Nem tüdő bajra értettem a kifulladást. Csak, hogy úgy érzem, hogy ennyi elég, és már csak gyalogolok tovább. A természetes kifulladásra gondoltam, elfáradásra. Gyorsan kifáradok, ha bármi pörgősebbet is dolgozok. Ami nem megszokott, akkor hamar fárad a testem. Iskolás koromban nem volt ilyen, pedig a heti 2-3 tesi óra nem ad egy nagy edzettséget, de mégis jobb formában voltam tőle ezekszerint. Megpróbálok legalább hasonló gyakorlatokat végezni mint iskolás korban, hátha már az is érne valamit. Szerintem nagyon el kényelmesedhettem talán. Hiába súlyzózok, attól ha pörögni kell épp, ahhoz nem lesz erőm hozzá ha csak súlyzózok szerintem.
2022. febr. 1. 19:34
 13/14 anonim ***** válasza:
Ezért kellene kardiózni súlyos edzés mellett .
2022. febr. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

9-es vagyok.

Nem akarom ráderőltetni, de én is kifulladtam mindentől és pont arra gondoltam, hogy eltunyultam.

Aztán COPD, meg asthma lett a vége.

De mondom, nem akarom ezt belédbeszélni.

2022. febr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!