Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Bolgár kitörést hogy nehezítsem?

Bolgár kitörést hogy nehezítsem?

Figyelt kérdés

Jelenleg mindkét karomban van egy-egy 9kgs kézisúlyzó, azonban a lábam többet bírna.

Még van itt 12kg-s kézisúlyzó is, de az meg túl nagy ugrás lenne a 9kghoz képest.


A karom meg ettől a súlytól is túl leterhelt.


2022. febr. 7. 07:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Két súlyzóval a kezedben hogy tudsz írni?
2022. febr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Hát ez jó poén volt... :D :D


Egyébként Smith keretre gondoltam, csak ott fix pályán mozog a súly, én pedig gyakorlat közben kicsit előre dőlök, ezért nem tudom, hogy az működőképes-e.


Másik gondolatom a guggoló keretes rúd volt, de azt meg instabilnak gondolom.


Súlymellény jó lenne, viszont az meg nincs a teremben.


Mit gondoltok?

2022. febr. 7. 10:03
 3/23 anonim ***** válasza:

Kettlebell nincs? Azt könnyebb tartani.

De szerintem a bolgár guggolás simán csinálhatod magasabb ismétlésszámmal. Csak kellene mellé valami nagysúlyos alapgyakorlat ( vagy inkább több)

És felsőtestre is edzeni kellene .

2022. febr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy már így is 18 kg-t fogok a kezembe, ennél többet kettlebell formájában sem bírnék el a karommal.


12x4-et csinálok már így is, és ha a progresszív túlterhelés elvét akarom követni (márpedig azt akarom), akkor ez így nem megfelelő.


Edzek felsőtestre is, de köszi a tippet.

2022. febr. 7. 10:38
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
12x4-et? Inkább 4x12 kellene. ( lábanként)
2022. febr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ezt én nem tudom értelmezni, hogy oldalanként 9 kilót nem tudsz lógatni magad mellett. Én nő vagyok és csak "edzegetek" rövidebb ideje, de oldalanként 15-20 kilót akkor is tudtam fogni gyakorlatoknál, amikor le volt sérülve az alkarom. Meg a cipelésnél is 30 kilót oldalanként. Szóval nem tudom mit csinálsz, de 9 kilónak nem kellene megterhelnie a karodat.
2022. febr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Jogos, 4x12-t csinálok.


#6 jól értelmezed, nem tudok 9kg-nál többet lógatni magam mellett. Ez van, erre keresek megoldást. Az sajna nem segít, hogy te 30 kg-t is elbírsz karonként.

2022. febr. 7. 10:47
 8/23 anonim ***** válasza:
Ok értem. Nem flexelni akartam (nincs mivel, ez nem nagy kunszt), csak azt mondod edzel felsőtestre is, és mivel én nem vagyok különösebben erős, ezért volt furcsa. Nem lehet, hogy aktiválod a bicepszed, ilyesmi, és az nem bírja? Amúgy homokzsák van a teremben, amit a hátadra vehetsz?
2022. febr. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Én se értem egyébként , annak nem szabadna gondot okozni. Nem lehet hogy az izuleteid nem bírják? Mert akkor arra kellene valami izületvédő, és nem erőltetni amíg helyre nem jön.
2022. febr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Csuklóm nem bírja szerintem. Pl most is fáj, gyakorlat után meg alig tudtam tartani a telefonom.


Homokzsák jó öltet, az van! Kirpóbálom azzal legközelebb.


Edzek felsőtestre is (alsó- és felsőtest bontásban edzek heti 4 alkalommal), de azért egy comb meg farizom sokkal többet bír, mint a felsőtest izmaim.

2022. febr. 7. 11:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!